S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Gigant bankowy JP Morgan podaje prawdziwą cenę i wartość Bitcoina

Gigant bankowy $JPM-6.5% pozostaje byczo nastawiony do Bitcoina $BTCUSD-4.6% i przewiduje jego obecną wartość godziwą i potencjał wzrostowy. Wiodące aktywo cyfrowe, BTC, nadal napotyka silny opór w rejonie 30 000 USD. Niektórzy analitycy rynku kryptowalut przewidują nawet, że BTC będzie nadal sprzedawany po niższej cenie. Po drugiej stronie mamy JPMorgan, który upiera się, że BTC jest lepszą inwestycją niż nieruchomości.

Bank centralny Wall Street, JPMorgan, podtrzymał swoje pozytywne nastawienie do BTC.

Analitycy JPMorgan przewidują wzrost ceny $BTCUSD-4.6% o 28%.

  • Stratedzy JPMorgan twierdzą, że 38 000 USD to "godziwa wartość" BTC.

W takim przypadku mielibyśmy do czynienia z bardzo dobrą inwestycją o znacznie wyższym potencjale na przyszłość, co w zasadzie "potwierdza" jeden z najlepiej prosperujących i najstarszych banków na rynku.

W części notatek banku dla inwestorów znajduje się informacja, że cena 38 000 USD stanowi wartość godziwą BTC. Dlatego też bank spodziewa się, że wkrótce nastąpi pozytywny zwrot w cenie BTC i na szerszym rynku kryptowalut.

JPMorgan, zwracając się do swoich klientów, napisał: "W porównaniu ze styczniem i lutym tego roku, korekta na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 30 dni wygląda jak kapitulacja. Jesteśmy jednak optymistycznie nastawieni do wartości BTC i całego rynku kryptowalut w krótkim terminie. "

Pomimo pozytywnego nastawienia do BTC, JPMorgan obniżył swoją ocenę dla BTC i kryptowalut. Gigant bankowy nie przypisuje już nadwyżki wagi aktywom cyfrowym. Obecnie przyznaje jej ocenę niedoważającą. Stratedzy JPMorgan zauważyli, że zmienność będzie jedną z największych trudności dla BTC. Kolejnym wyzwaniem jest cykl hossy i bessy, który utrudnia instytucjonalne przyjęcie tego wiodącego zasobu cyfrowego.

JPMorgan wymienia nieruchomości i kryptowaluty jako popularne inwestycje alternatywne

Ta czołowa firma bankowa stwierdziła również, że aktywa cyfrowe (zwłaszcza BTC) zajmują obecnie wysokie miejsce na liście alternatywnych opcji inwestycyjnych. Dodano, że aktywa cyfrowe wykazały ostrzejszą korektę niż inne klasy aktywów. Te klasy aktywów obejmują nieruchomości, kapitał prywatny i zadłużenie prywatne.

"Nie wymieniamy już nieruchomości jako jednej z naszych ulubionych inwestycji alternatywnych. Zamiast nieruchomości mamy do wyboru kryptowaluty i fundusze hedgingowe." Rynek kryptowalut znalazł się pod silną presją sprzedaży w następstwie wydarzeń w globalnej przestrzeni makroekonomicznej, w szczególności wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Ogłoszenie przez Fed rychłej podwyżki stóp procentowych jest kolejnym wydarzeniem gospodarczym, które również wywarło presję na rynek kryptowalut. Decyzja Fed o podniesieniu stóp procentowych wynika z rosnących wskaźników inflacji. Komunikat Fed spowodował, że wielu inwestorów zaczęło przenosić swoje aktywa z ryzykownych rynków, takich jak rynek kryptowalut. Pomimo ogólnego trendu spadkowego na rynku kryptowalut, wielu światowych inwestorów-miliarderów jest nadal pozytywnie nastawionych do BTC.

Przykładem jest legendarny Ray Dalio

Popularny miliarder funduszy hedgingowych Ray Dalio oświadczył, że nadal popiera BTC. Według Dalio, BTC jest jedną z najbardziej niedocenianych klas aktywów. Inny menedżer funduszu hedgingowego i inwestor, Bill Miller, potwierdza opinię Dalio na temat BTC. Miller powiedział, że jego udziały w BTC nadal znajdują się w jego portfelu inwestycyjnym. Powiedział również, że będzie je utrzymywał niezależnie od sytuacji na rynku kryptowalut. BTC pozostaje najczęściej posiadaną kryptowalutą, ponieważ inne altcoiny często śledzą ruchy jego ceny.

Wniosek

Czy zauważasz, że wokół $BTCUSD-4.6% panuje względnie byczy nastrój, podczas gdy mniejsze kryptowaluty i alternatywy wchodzą do podświadomości inwestorów jako gorszy lub nawet zły wybór do inwestycji? Gdzie są wszyscy zwolennicy Solany, Cardano, Ethereum aspol. Kilka ostatnich artykułów, które opublikowałem na temat kryptowalut, utwierdza mnie w przekonaniu, że inwestorzy zaczynają zwracać uwagę na głównego i pierwotnego króla - Bitcoina.

Czy Ty też widzisz to przejście? A może nadal istnieją byki na mniejszych aktywach kryptowalutowych?

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet