S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Najlepsze kryptowaluty NFT do rozbudowy portfela - część 1.

Niegrywalne tokeny (NFT) są nadal szeroko rozpowszechnione. Dzięki sprzedaży tokenów w 2021 r. NFT wygenerowały około 5,4 mld USD zysku. Obecnie rynek NFT wart jest ponad 40 mld USD, a wyceny stale rosną, dlatego inwestorzy powinni rozważyć inwestycje również w ten segment kryptowalut.

Najlepsze moim zdaniem kryptowaluty NFT, które są obecnie w dobrej sprzedaży.

Te najlepsze NFT na rok 2022 uzupełnią Twój istniejący portfel kryptowalut lub będą stanowić punkt wyjścia, jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki.

1. sieć Theta $THETAUSD+1.6%

Theta to technologia oparta na blockchainie, stworzona specjalnie na potrzeby strumieniowego przesyłania wideo. Ponadto Mainnet Theta jest siecią typu peer-to-peer (P2P), w której użytkownicy współdzielą pasmo i zasoby obliczeniowe. Jak twierdzą twórcy projektu, jego celem jest wstrząśnięcie branżą strumieniowej transmisji wideo w jej obecnym stanie, w którym negatywne doświadczenia użytkowników wynikają z centralizacji, nieodpowiedniej infrastruktury i wysokich kosztów. Obecnie dostawcy treści zarabiają mniej pieniędzy ze względu na bariery między twórcami treści a użytkownikami końcowymi.

Theta ma potrójnąmoc : pozwala użytkownikom korzystać z usług strumieniowych o wyższej jakości, dostawcom treści zarabiać więcej pieniędzy, a pośrednikom - platformom wideo - oszczędzać na infrastrukturze, jednocześnie zwiększając przychody z reklam i subskrypcji.

Niedawno firma Sony Electronics nawiązała współpracę z Theta Labs w celu wprowadzenia na rynek niewymiennych tokenów (NFT), które można oglądać w rzeczywistości mieszanej za pomocą wyświetlacza rzeczywistości przestrzennej firmy Sony. Wyświetlacz ten umożliwia oglądanie przedmiotów w 3D bez użycia typowych urządzeń peryferyjnych 3D. Zamiast tego wyświetlacz rzeczywistości przestrzennej śledzi ruchy oczu widza i odpowiednio dostosowuje obraz, zapewniając wrażenia trójwymiarowe.

2) Solana $SOLUSD+0.0%

Solana to platforma technologiczna, która umożliwia interakcję inteligentnych kontraktów ze sobą. Od rynków NFT i DeFi po gry na blockchainie - inteligentne kontrakty wspierają szeroki zakres zastosowań. Celem platformy jest ułatwienie tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Solana ma również zwiększyć skalowalność poprzez połączenie konsensusu proof-of-history (PoH) z leżącym u podstaw blockchaina konsensusem proof-of-stake (PoS).

Solana jest dobrze znana w społeczności kryptowalutowej ze swojej błyskawicznej szybkości przetwarzania. Jego hybrydowy protokół umożliwia znacznie szybsze zawieranie transakcji i inteligentną weryfikację realizacji kontraktów. Dzięki błyskawicznemu przetwarzaniu danych platforma wzbudziła również duże zainteresowanie instytucji.

Maple Finance, platforma rynków kapitałowych kryptowalut, ogłosiła wsparcie dla Solany oraz fundusz o wartości 45 milionów dolarów, który ma pomóc w rozbudowie ekosystemu. Posiadając ponad 900 mln USD w TVL, Maple twierdzi, że stworzyła ponad 1,2 mld USD kredytów w systemie Solana.

Obecnie Maple oferuje kredytobiorcom korporacyjnym pożyczki Solana z niskim zabezpieczeniem, udzielane przez kilku delegatów stowarzyszenia. Początkowo usługa była dostępna wyłącznie dla kredytobiorców korporacyjnych opartych na Ethereum. Maple Solana ma na celu rozszerzenie ekosystemu Solana i spełnienie wymagań finansowych sieci poprzez wykorzystanie infrastruktury kapitałowej Maple on-chain.

Oczywiście rynek kryptowalut przeżywa obecnie ciężkie chwile, ale dla inwestorów, którzy wierzą w to środowisko w perspektywie długoterminowej, może to być dobre wejście. Solana jest z pewnością dobrą platformą nawet bez NFT, a to tylko zwiększa jej wartość, natomiast Theta jest dla mnie przyszłością streamingu, ale nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, tylko jako analizę inwestora detalicznego.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet