S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Ford, Valero Energy i 2 inne niedowartościowane akcje, które przyniosą super zyski dzięki nadchodzącym wzrostom na rynku

Porzuciliśmy nadzieję, myśleliśmy, że nigdy nie wyrwiemy się z uścisku wyprzedaży i że nadejdzie kolejny tydzień, w którym S&P odpisze sobie część tych procentów. Na szczęście rzeczywistość jest inna - indeks zyskał w tym tygodniu około 5%. Wygląda więc na to, że trend na rynku akcji może się powoli odwracać. Może to przynieść korzyści szczególnie tym 4 akcjom, które wydają się być znacznie niedowartościowane.

Na co dzień widzimy wiele informacji o firmach Nio, Rivian i Tesla, ale co z firmą Ford?

1. ford $F+0.7%

W ciągu ostatniego roku kurs akcji spadł o 8,7%, a obecnie wynosi 13,5 USD, źródło.

Gigant motoryzacyjny Ford ma za sobą niesamowity rok 2021. Jego akcje wzrosły o ponad 100% dzięki entuzjazmowi inwestorów wobec nowego kierunku rozwoju firmy.

Prezes i dyrektor generalny Jim Farley planują podwoić inwestycje w pojazdy elektryczne i związane z nimi technologie, w tym akumulatory i oprogramowanie. Co więcej, podstawy Forda są w dobrej kondycji, pomimo ostatnich strat związanych z inwestycją w Rivian.

Zbliżające się wprowadzenie na rynek elektrycznego pickupa może potencjalnie wzburzyć rynek pojazdów elektrycznych i przyczynić się do wzrostu sprzedaży w nadchodzących latach. Ford stara się sprawić, by pojazdy elektryczne stały się dostępne dla zwykłych konsumentów dzięki przystępnym cenom.

Ostatnie wyniki były doskonałe. W kwietniu sprzedaż wyprzedziła całą branżę, a jej udział w rynku wyniósł 13,8%. Jest to znaczna poprawa w stosunku do udziału w rynku w 2021 r., który wynosił około 12,6%. Sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrosła o ponad 139% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ponadto akcje F są wyceniane na mniej niż 0,4-krotność przyszłej sprzedaży, a ich cena docelowa jest znacznie niższa o 37% od konsensusu ceny docelowej.

2. Micron Technology $MU-4.6%

W ciągu ostatniego roku wartość akcji spadła o 13% i obecnie jest notowana na poziomie 73 USD, źródło.

Micron Technology jest producentem rozwiązań pamięciowych dla coraz szerszej gamy urządzeń i technologii. Akcje mocno ucierpiały w wyniku wyprzedaży akcji wzrostowych i są obecnie notowane prawie 60% poniżej konsensusu szacunków cenowych.

Jednak niezależnie od tego firma notuje rekordowe wyniki. Obejmuje to wzrost przychodów, atrakcyjne marże i rosnący całkowity adresowalny rynek (TAM).

Firma Micron czerpie ogromne korzyści z rosnącej popularności układów pamięci. TAM firmy szybko się rozwija i w pierwszej połowie roku obrotowego 2022 wygenerowała 15,5 mld USD przychodu. To o ponad 25% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Analitycy spodziewają się, że firma zakończy rok 2023 ze sprzedażą na poziomie 40 mld USD. W poprzednim roku obrotowym przychody firmy wyniosły 27,7 mld USD.

3. Nokia $NOK+2.0%

W ciągu ostatniego roku akcje wzrosły o 1%, a obecnie są notowane po 5 USD, źródło.

Odbudowa pozycji firmyNokia w branży technologicznej zajęła jej trochę czasu. Pod kierownictwem Pekki Lundmarka firma przeszła trzy etapy zmian w swoim modelu biznesowym, które zapewniły jej korzystną pozycję w branży telekomunikacji mobilnej.

Firma stała się wiodącym graczem w dziedzinie 5G i w ciągu ostatnich kilku lat zawarła kilka umów. Ponadto firma ogłosiła partnerstwo z Kyndryl, aby pomóc klientom przyspieszyć rozwój Przemysłu 4.0. Zjawisko to polega na wykorzystaniu automatyzacji i komputerów do usprawniania systemów w oparciu o uczenie maszynowe i dane.

Kluczem do sukcesu firmy będzie sieć 5G. Gigant telekomunikacyjny przewiduje, że do 2022 r. wartość rynku, na który może oddział ywać, wyniesie 122 mld euro. Szacunki nie uwzględniają Chin, które mogą potencjalnie zmienić zasady gry. Nokia ma jednak przed sobą ogromną trajektorię wzrostu, a jej akcje są notowane po bardzo atrakcyjnych mnożnikach.

4. Valero Energy $VLO+0.9%

W ciągu ostatniego roku akcje wzrosły o 63%, a ich wartość wynosi obecnie 131,5 USD, źródło.

Valero Energy prowadzi wysoce rentowną działalność w zakresie rafinacji i handlu ropą naftową i gazem. Ceny w tym sektorze agresywnie rosną, a rosnąca stopa inflacji i silny popyt przyczyniają się do wzrostu marż. Na dzień 31 marca EBITDA firmy wzrosła o imponujące 178% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Niedawno opublikowane wyniki spółki okazały się bardzo dobre zarówno w górnym, jak i dolnym segmencie rynku - zysk na akcję (EPS) w wysokości 2,31 USD pobił szacunki o 66 centów. Ponadto przychody w wysokości 38,5 mld USD przekroczyły szacunki o 6,3 mld USD.

Valero zmniejszyło swoje zadłużenie długoterminowe o niebotyczną kwotę 750 mln USD, znacznie zwiększając swoją elastyczność. Ponadto profil dywidendowy tego giganta energetycznego jest wyjątkowy, ponieważ jego akcje oferują solidną stopę zwrotu w wysokości 3,1% przy wskaźniku wypłaty dywidendy wynoszącym 63%.

Zastrzeżenie: Inspirowane analizą Muslima Farooque'a, niniejsze opracowanie nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet