S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Indeks Nasdaq spadł o prawie 30%, co sprawia, że jest to dobry moment na zakup tych 3 akcji

Rynek niedźwiedzia jest potwierdzony, gdy wartość aktywów lub indeksu spada o 20% lub więcej, a zgodnie z tą definicją tak właśnie się stało. Niektóre akcje spółek technologicznych zanotowały znacznie większe spadki, co może niepokoić inwestorów, ale nie wszystkie wiadomości są złe. Raczej możemy teraz zobaczyć dobre okazje do kupna.

Rynek niedźwiedzia

Historia dowodzi, że rynki niedźwiedzia nie trwają wiecznie, dlatego warto rozważyć możliwości inwestowania w wybrane spółki technologiczne, które osiągnęły dno.

1) Duolingo $DUOL-1.9%

Według Duolingo, około 1,8 miliarda ludzi na całym świecie uczy się języków obcych, a flagowa aplikacja mobilna firmy, która służy właśnie do tego celu, od początku swojego istnienia zanotowała aż 500 milionów pobrań. Choć jest to oszałamiająca liczba, wygląda na to, że wciąż jest jeszcze dużo miejscana rozwój.

 • Dotychczasowy sukces firmy można przypisać grywalizacyjnemu podejściu do cyfrowej nauki języków obcych.
 • Aplikacja zawiera interaktywne funkcje umożliwiające współzawodnictwo oraz aspekt społecznościowy, dzięki któremu użytkownicy mogą dzielić się swoimi postępami ze znajomymi.
 • Duolingo zaczęło zarabiać na subskrypcji w 2018 r. i wspięło się na szczyty list przebojów, stając się najlepiej zarabiającą aplikacją mobilną w kategorii edukacyjnej w App Store i Google Play.

https://twitter.com/duolingo/status/1522239448452411395

Podczas gdy wiele firm odnotowało spowolnienie wzrostu na początku 2022 r. z powodu zaostrzenia warunków ekonomicznych, wyniki Duolingo za I kwartał 2022 r. przebiły wszelkie oczekiwania.

 • Aplikacja działa w oparciu o model, który jest częściowo finansowany z reklam dla użytkowników, którzy korzystają z niej za darmo, oraz z płatnego miesięcznego abonamentu dla użytkowników, którzy chcą korzystać z bardziej rozbudowanego zestawu funkcji.
 • W pierwszym kwartale liczba osób, które zapłaciły za subskrypcję premium, wzrosła o 61% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 2,9 mln.
 • Stanowią oni obecnie rekordową liczbę 6,8% z 49,2 mln aktywnych użytkowników Duolingo, co oznacza wzrost z 4,8% rok temu.
 • Zarząd spółki postanowił podnieść prognozę przychodów na cały rok 2022 i obecnie spodziewa się, że wyniosą one 358 mln USD, co oznaczałoby wzrost o 43% w stosunku do roku 2021.

https://www.youtube.com/watch?v=5ukSPKha-u8

Duolingo stale ulepsza proces nauki, a ostatnio zaczęło wykorzystywać sztuczną inteligencję, aby pomóc użytkownikom szybciej uczyć się na własnych błędach.

W sytuacji, gdy akcje Duolingo spadły o 62% w ramach szerszej wyprzedaży akcji spółek technologicznych, może to być dobry moment na rozpoczęcie budowania pozycji w tej szybko rozwijającej się spółce.


2. Confluent $CFLT+1.2%

Analityka danych w czasie rzeczywistym jest niedostatecznie rozwinięta na rynku, na którym danych gwałtownie przybywa, ale Confluent sprawia, że analityka danych w czasie rzeczywistym staje się bardziej powszechna, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą działać szybciej, dokładniej i bardziej efektywnie.

Tradycyjny standard przetwarzania danych polega na tym, że firma przesyła je do hurtowni danych, gdzie są one codziennie przetwarzane w trybie wsadowym. Jest jednak wiele firm, które muszą natychmiast analizować swoje dane, np. bank, który musi się upewnić, że transakcje nie są fałszywe.

 • W pierwszym kwartale 2022 r. baza klientów firmy wzrosła o 62% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając liczbę 4 120, co pomogło firmie osiągnąć kwartalne przychody w wysokości 126 mln USD.
 • Pozostałe zobowiązania do wykonania (zakontraktowane przyszłe przychody) wzrosły o 96% w porównaniu z rokiem ubiegłym do kwoty 551 mln USD.
 • Pokazuje to, że idea analizy danych w czasie rzeczywistym staje się coraz bardziej popularna.
 • Ale firma radzi sobie dobrze także gdzie indziej, a mianowicie w Confluent Cloud -> przychody Confluent Cloud wzrosły o 180% rok do roku do 39 mln USD, a retencja (backup) produktu w chmurze jest znacznie silniejsza niż w przypadku rozwiązania podstawowego.
 • Wskaźnik utrzymania netto produktów w chmurze wyniósł w pierwszym kwartale ponad 150%, znacznie więcej niż ogólny wskaźnik utrzymania wynoszący 130%, a klienci korzystający z produktów w chmurze stanowili ponad 50% wartości rocznych nowych umów rezerwacyjnych.

https://www.youtube.com/watch?v=Bv2UHoQR2Jg

Słabe strony Confluent to brak rentowności i przepływów pieniężnych. W pierwszym kwartale firma poniosła stratę 113 mln USD i wypaliła 58,4 mln USD wolnych przepływów pieniężnych. Firma ma w swoim bilansie prawie 2 mld USD w gotówce i papierach wartościowych, z których może sfinansować te straty w dłuższym okresie, ale jeśli długotrwała recesja dotknie branżę i straty te będą narastać przez kilka lat, Confluent może znaleźć się między dwoma kamieniami młyńskimi. Dlatego też firma musi zachować szczególną ostrożność i dokładnie przemyśleć swoje inwestycje.

Akcje spadły o prawie 80% od najwyższego poziomu i są obecnie notowane na poziomie 12-krotności zysków, co wydaje się rozsądną wyceną dla tak szybko rozwijającej się firmy jak Confluent. Confluent, wspierany przez trendy cyfryzacji w świecie biznesu, jest dobrze przygotowany do osiągnięcia długoterminowego sukcesu.

3. DocuSign $DOCU+1.0%

Jednakże ręczne, papierowe procesy stosowane zazwyczaj do przygotowywania, zarządzania i negocjowania umów są czasochłonne, kosztowne i podatne na błędy ludzkie -> DocuSignrozwiązuje ten problem

 • Platforma o nazwie Agreement Cloud obejmuje pakiet oprogramowania opartego na DocuSign eSignature, narzędziu, które umożliwia organizacjom zbieranie ważnych podpisów elektronicznych na praktycznie każdym urządzeniu, z dowolnego miejsca na świecie.
 • Agreement Cloud obejmuje również rozwiązania do automatycznego generowania umów, oceny ryzyka AI oraz elektronicznej notaryzacji.
 • Łącznie produkty te przyspieszają obieg umów i pomagają klientom pracować bardziej efektywnie.
ePodpis

DocuSign musi stawić czoła konkurencji ze strony giganta w dziedzinie oprogramowania, firmy Adobe, ale skala jej usługi Agreement Cloud daje jej znaczną przewagę.

W rzeczywistości DocuSign posiada około 70% udziału w rynku oprogramowania do podpisu elektronicznego, a firma zdobyła również pozycję lidera w dziedzinie analizy umów i zarządzania cyklem życia umów. Przełożyło się to na dobre wyniki finansowe.

https://twitter.com/DocuSign/status/1529950019016589312

DocuSign zwiększył swoją bazę klientów o 31% do 1,2 miliona, a przeciętny klient wydał o 19% więcej, co świadczy o skuteczności strategii wzrostu opracowanej przez kierownictwo.

 • Przychody wzrosły o 45% do 2,1 mld USD, a wolne przepływy pieniężne zwiększyły się o 107% do 445 mln USD.
 • DocuSign szacuje swoje możliwości rynkowe na 50 mld USD, z czego połowa przypada na jego podstawowy produkt do podpisu elektronicznego.
 • Wskaźnik ceny do sprzedaży na poziomie 7,3 jest najtańszą wyceną od trzech lat.

Biorąc pod uwagę silną pozycję na tym rynku, firma DocuSign nie powinna mieć problemów z rozwojem swojej działalności, ponieważ coraz więcej organizacji inwestuje w transformację cyfrową.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet