S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Společnost ARK Cathie Woodové nakoupila akcie Nvidie za 44 milionů dolarů

Společnost ARK Invest Cathie Woodové nakoupila ve čtvrtek akcie společnosti Nvidia $NVDA-10.0% za téměř 44 milionů dolarů, jak vyplývá z aktualizace obchodování poté, co technologická společnost oznámila své výsledky za první čtvrtletí. Je to velice zajímavý tah - investovat v době, kdy společnost očekává zhoršené období, co se týká tržeb a zisků.

Nákup 245 286 akcií Nvidie společností ARK při čtvrteční závěrečné ceně 178,51 USD měl hodnotu 43,7 milionu USD.

Zpráva o výsledcích společnosti Nvidia ukázala vyšší než očekávané tržby, ale výrobce čipů varoval, že náročné makroekonomické podmínky sníží jeho tržby. Společnost uvedla, že rusko-ukrajinská válka a omezení COVID v Číně budou mít na její tržby v aktuálním čtvrtletí dopad ve výši 500 milionů dolarů.

Celou situaci ohledně budoucího vývoje rozebírám zde: Co se děje se společností Nvidia, která v pre-marketu padá o 9% - Nastal důvod k obavám? | Bulios

Tržby společnosti Nvidia za aktuální čtvrtletí se očekávají ve výši 8,10 miliardy dolarů, "plus minus 2 %", uvedla společnost. Její tržby za první čtvrtletí činily 8,29 miliardy dolarů, což je o 46 % více než před rokem.

Akcie společnosti po středeční zprávě klesly o více než 10 %, ale do čtvrtka se opět vyšplhaly nahoru a den uzavřely růstem o 5,16 %. Od začátku roku do dnešního dne akcie společnosti Nvidia klesly o více než 37 %.

Společnost ARK nakoupila akcie Nvidia ve třech svých ETF, včetně svého vlajkového ETF ARK Innovation ETF ARKK, které nakoupilo nejvíce, a to přes 191 000 akcií. ARK dříve vlastnila akcie Nvidia, ale v listopadu loňského roku se jich zcela zbavila. Od té doby, co Cathie Wood opustila $NVDA-10.0%, se akcie propadly zhruba o 40% poté, co se obchodovaly kolem úrovně 297 USD na čtvrteční závěr 178,51 USD.

Jak to vidí odborníci s Nvidií?

Někteří analytici po oznámení snížili cílové ceny Nvidie, ale zůstali ohledně společnosti optimističtí. Analytici Bank of America ponechali společnosti rating "Buy" a uvedli: Že i přes možný trend poklesu se očekává, že síla datových center může udržet stabilní růst.

Nákup $NVDA-10.0% Cathie Wood naznačuje její postoj, že věří, že to může být dobrý bod pro vrstvení v pozicích pro dlouhodobější držení. Další průmysloví experti, jako je analytik Citi Atif Malik, snížili svůj cenový cíl na Nvidia na 315 dolarů za akcii z 350 dolarů a analytik Morgan Stanley Joseph Moore snížil svůj cíl na 182 dolarů za akcii z 217 dolarů.

Oznámení společnosti Nvidia následuje po podobných oznámeních dalších technologických společností. Zejména generální ředitel sociální mediální společnosti Snap uvedl, že "náročné makroekonomické prostředí" pravděpodobně způsobí pokles příjmů i očekávaných zisků společnosti, jak vyplývá ze zprávy, které v pondělí zaslal generální ředitel Evan Spiegel zaměstnancům. Snap také výrazně zpomalí tempo přijímání nových zaměstnanců. Akcie společnosti Snap se po tomto oznámení propadly až o 38 % a stáhly dolů i další technologické akcie, jako je Twitter a Meta, mateřská společnost Facebooku.

  • Jak to vidíte vy?
  • Máme zde dva tábory: Jedni přikupují po dobrých výsledcích a další snižují cenu pro společnost skrz očekávaný pokles tržeb.
  • Není stále ještě brzo na investici? Když máme ve hře omezení tržeb v dalším čtvrtletí?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 972 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ono i dost záleží na tom, zda bude špatné jedno čtvrtletí nebo vícero po sobě. Nikdo nevíme na jak dlouho tu geopolitické problémy budou.

Přesně tak. V případě, že bude zasáhnuto jen jedno čtvrtletí, tak je to dobrý krok - nákup skvělé společnosti za zvýhodněnou cenu.

Nečekaný tah za mě. Nedávno prodala a už je zase bere zpátky? Jako chápu, že ten propad ceny láká ale i tak😅

Tak cena je lákavá. Ale pořád je zde otazník na kolik bude společnost zasažena válkou a covidem.

To je největší riziko. Nejistota je peklo i pro sebelepší společnost.