S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Firma ARK Cathie Wood kupuje akcje Nvidii za 44 mln USD

ARK Invest, należący do Cathie Wood, kupił w czwartek akcje firmy Nvidia o wartości prawie 44-2.7% mln USD, zgodnie z aktualizacją notowań po ogłoszeniu przez firmę technologiczną wyników za pierwszy kwartał. Jest to bardzo interesujące posunięcie - inwestowanie w czasie, gdy firma spodziewa się gorszego okresu pod względem sprzedaży i zysków.

Zakup przez firmę ARK 245 286 akcji firmy Nvidia po czwartkowej cenie zamknięcia wynoszącej 178,51 USD był wart 43,7 mln USD.

Raport finansowy firmy Nvidia wykazał wyższą od oczekiwanej sprzedaż, ale producent układów scalonych ostrzegł, że trudne warunki makroekonomiczne spowodują spadek przychodów. Firma podała, że wojna rosyjsko-ukraińska i ograniczenia COVID w Chinach wpłyną na jej przychody w bieżącym kwartale o 500 mln USD.

Pełną sytuację dotyczącą przyszłego rozwoju sytuacji omawiam tutaj: Co się dzieje z firmą Nvidia, spadek o 9% na rynku przedpremierowym - czy jest powód do niepokoju? | Bulios

Przychody firmy Nvidia w bieżącym kwartale mają wynieść 8,10 mld USD, "plus lub minus 2%", jak podała firma. Przychody firmy w pierwszym kwartale wyniosły 8,29 mld USD, co oznacza wzrost o 46% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Po środowym raporcie akcje spółki spadły o ponad 10%, ale w czwartek znów wzrosły, zamykając dzień wzrostem o 5,16%. Od początku roku akcje firmy Nvidia spadły o ponad 37%.

ARK kupił akcje firmy Nvidia w trzech swoich funduszach ETF, w tym w swoim flagowym funduszu ARK Innovation ETF ARKK, który kupił najwięcej, bo ponad 191 tys. akcji. Firma ARK posiadała wcześniej akcje firmy Nvidia, ale w listopadzie ubiegłego roku całkowicie się ich pozbyła. Odkąd Cathie Wood opuściła firmę $NVDA-2.7%, wartość akcji spadła o około 40% po osiągnięciu poziomu 297 USD, podczas gdy w czwartek wynosiła 178,51 USD.

Jak eksperci postrzegają firmę Nvidia?

Niektórzy analitycy obniżyli swoje ceny docelowe dla firmy Nvidia po ogłoszeniu wyników, ale pozostali optymistycznie nastawieni do firmy. Analitycy Bank of America podtrzymali rekomendację "Kupuj" dla spółki, stwierdzając, że pomimo możliwego trendu spadkowego, oczekuje się, że siła centrów danych będzie w stanie utrzymać stały wzrost.

Zakup $NVDA-2.7% przez Cathie Wood wskazuje na to, że jej zdaniem jest to dobry moment na budowanie pozycji w dłuższym horyzoncie czasowym. Inni eksperci branżowi, tacy jak analityk Citi Atif Malik, obniżyli swoją cenę docelową dla spółki Nvidia do 315 dolarów za akcję z 350 dolarów, a analityk Morgan Stanley Joseph Moore obniżył swojącenę docelową do 182 dolarów za akcję z 217 dolarów.

Ogłoszenie firmy Nvidia jest następstwem podobnych zapowiedzi innych firm technologicznych. W szczególności, dyrektor generalny firmy Snap, zajmującej się mediami społecznościowymi, powiedział, że "trudne otoczenie makroekonomiczne" prawdopodobnie spowoduje spadek przychodów firmy i oczekiwanych zysków, zgodnie z notatką wysłaną do pracowników przez dyrektora generalnego Evana Spiegela w poniedziałek. Firma Snap znacznie zwolni też tempo zatrudniania nowych pracowników. Po ogłoszeniu informacji akcje Snapa spadły aż o 38%, pociągając za sobą w dół inne spółki technologiczne, takie jak Twitter i Meta, spółka matka Facebooka.

  • Jak to widzisz?
  • Mamy tu dwa obozy: jedni są przekupieni po dobrych wynikach, a inni dyskontują spółkę ze względu na spodziewany spadek przychodów.
  • Czy nie jest jeszcze za wcześnie na inwestowanie? Kiedy w grę wchodzi ograniczenie przychodów w następnym kwartale?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet