S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Ve hře je astronomická částka 61 miliard dolarů: Broadcom jedná o koupi Vmware

Generální ředitel společnosti Broadcom $AVGO-4.3% (Hock Tan) buduje impérium z nízkoprofilových, ale klíčových aplikací pro společnosti. Generální ředitel Hock Tan má dohodu o koupi společnosti VMware $VMW-5.0% ve výši 61 miliard dolarů. VMware představuje dosud největší sázku na to, že boom poptávky po podnikovém softwaru přetrvá navzdory ekonomickému zmatku.

Proč je ve hře tato astronomická částka?

  • Jednoduše je sdružování nesourodých nabídek nízkoprofilových produktů dobrou volbou k získání nadměrných výnosů.

Dohoda o koupi VMware, oznámená ve čtvrtek, by posunula Broadcom hlouběji do softwarového světa obývaného zavedenými společnostmi, jako jsou International Business Machines Corp. a Oracle Corp., stejně jako nezávislými společnostmi, které se specializují na specializované aplikace.

  • Koupě by téměř ztrojnásobila velikost softwarové divize společnosti Broadcom a představovala by téměř 49% příjmů společnosti, což je masivní přírůstek z mého pohledu. Může tohle spojení dávat smysl?

Podle dohody, jednoho z největších převzetí v roce, Broadcom platí polovinu hotovosti a polovinu akcií a převzal by dluh VMware ve výši 8 miliard dolarů. Dohoda nabízí celkovou hodnotu na akcii ve výši 138 USD, což je více než 40% prémie k místu, kde se akcie VMware obchodovaly před mediálními zprávami o dohodě minulý týden.

VMware dobře zapadá do strategie společnosti Broadcom

  • Společnost je nepostradatelným poskytovatelem, kritickou platformovou technologií s širokou zákaznickou základnou a neuvěřitelným inovačním motorem.
  • Broadcom se stále více snaží přesunout do oblastí softwaru, které jsou pro společnosti klíčové, což je dobré i pro investory, kteří vyhlíží inovace a další kroky společnosti, které jim mohou zvyšovat výnosy na podílech.
  • Po dvouleté sérii rychlé expanze se technologický průmysl potýká s postpandemickými turbulencemi v elektronickém obchodování, digitální reklamě, prodeji pc a dalších oblastech. Trh s podnikovým softwarem, na který si Broadcom kupuje cestu, se však rýsuje jako ostrůvek pro další stabilní růst, a to i uprostřed nejistoty na trhu.

Generální ředitel  $AVGO-4.3% 

Přeměnil společnost na čipovou velkovýrobnu prostřednictvím řady akvizic, nakonec dodává čipy Wi-Fi do iPhonů a síťové čipy do velkých datových center, mimo jiné produkty. V roce 2018 začal s podobným přístupem v softwarovém byznysu, když utratil 19 miliard dolarů za CA Technologies, dodavatele korporátních a IT programů. Následující rok koupil korporátní kybernetickou bezpečnost společnosti Symantec za 10,7 miliardy dolarů.

  • Cílem zůstává najít společnosti s hlubokými vazbami na nastavení informačních technologií velkých korporací, které by pro ně bylo obtížné opustit. Pak snižte náklady a vytěžte maximum ze svých produktů tím, že je "křížově prodáváte a prodáváte", jak v listopadu popsal strategii šéf softwaru společnosti Broadcom.

V rozhovoru uvedl, že Broadcom se zaměří na růst opakujících se toků příjmů společnosti VMware a jejich kombinaci s dalšími investicemi do softwaru.

"Zaměřujeme se více na to, abychom vzali podniky, které jsou skvělými franšízami, jako jsou CA a Symantec, a přenesli to nejen z pohledu značky, ale z provozního hlediska, do mnohem většího herního plánu," řekl.

Jak vnímáte spojení Broadcom a VMware vy? Může být tohle spojení opět prospěšné pro další příjmy a růst Broadcomu? Broadcom podstupuje řadu investic, inovací a kroků, které jsou znát především v ceně akcie, která během 5 let vzrostla z 220$ na dnešních 583$ za akcii.

  • Z mého pohledu se jedná o potřebný krok. Pokud máte společnost, která už dosahuje obřích rozměrů, tak není možné spoléhat pouze na to, co fungovalo v minulosti. Chytrý a aktivní přístup - To je hnací motor dlouhodobého růstu společnosti.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pro mne neznámá společnost. Ani jsem nevěděl, že dodávají čipy pro Iphony. Určitě se na společnost podívám blíž.

Budou schopni utáhnout tak velkou položku a do toho převzít dluh v hodnotě 8 miliard?

Zase chápu, že je zde možnost nových příjmů a ztrojnásobení softwarové divize..

Pokud bych se podíval na aktiva společnosti, tak bych se vůbec nebál o hotovostní prostředky 😎 Ztrojnásobení softwarové divize by znamenalo, že společnost navýší své přítoky peněz z této divize a stanou se až polovinou přítoku všech peněz.

Strategie Broadcomu je velice zajímavá - Neustále akvizice a inovace v řádech miliard stále zvětšují společnost, která nabírá na síle.

Je to velice důležité pro další udržitelný růst společnosti.