S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Netflix má své nejlepší dny už za sebou aneb proč do akcie nyní neinvestovat

Kdysi vysoce růstová a mezi investory nadmíru oblíbená akcie Netflix $NFLX-0.9% nyní prochází obtížným obdobím. Především v důsledku ztráty předplatitelů akcie v posledních 6 měsících zaznamenaly obrovský propad a to až o 70 % ze svých historických maxim. Kolem podniku proto panuje celkově negativní nálada, kterou bude v následujících měsících obtížné změnit k lepšímu. 

Zatímco v roce 2020 společnost zaznamenala nejvyšší přírůstky předplatitelů, v roce 2021 zaznamenala nejvyšší propad.

Problémy s obsahem a konkurencí

Společnost Netflix $NFLX-0.9% v uplynulém desetiletí vykazovala exponenciální růst a byla na špičce odvětví streamování. Ztráta 200 000 předplatitelů v prvním čtvrtletí je však znamením, že společnost dělá něco špatně. Jedná se o první pokles počtu předplatitelů za posledních deset let, což investoři neočekávali. Navíc se předpokládá se, že v aktuálním čtvrtletí společnost přijde o další 2 miliony.

Byly doby, kdy Netflix měl menší nebo žádnou konkurenci, a tehdy se mu dařilo. Jedinou další možností byla tradiční kabelová televize a uživatelé se jí rádi zbavili. Nyní je však v tomto odvětví dostatečná konkurence a probíhá cenová válka.

Diváci mají nekonečně mnoho možností a jediný způsob, jak se Netflix může odlišit, je obsah. Právě to v minulosti přitahovalo předplatitele, ale kvůli rostoucí konkurenci je pro Netflix těžké vyniknout. Společnost bude muset hodně utrácet za obsah a vytvářet skvělé pořady, aby přilákala předplatitele. Spolupráce se špičkovými režiséry a producenty se může prodražit a Netflix bude muset pečlivě plánovat svůj program, protože konkurenti se snaží dělat totéž. 

Podtrženo a sečteno, akcie NFLX

Kolem podnikaní společnosti Netflix panuje velká nejistota. Pro společnost nebude snadné získat předplatitele a investory. Bude muset zlepšit několik faktorů, včetně svého obsahu, a rychlá náprava nebude fungovat. 

Proto se domnívám, že prozatím není pravý čas vkládat peníze do akcií NFLX. Společnost musí odvést hodně práce a bude ještě nějakou dobu trvat, než se dočkáme prudkého růstu jejích akcií. Do té doby se můžeme rozloučit s cenami z minulého listopadu a počítat s rizikem dalšího propadu.

Upozorňuji, že se jde o můj názor a nejedná se o investiční doporučení. Vždy si dělejte vlastní analýzu. Analytikem, který se zabýval akciemi NFTLX a od kterého jsem čerpal je Vandita Jadeja. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 724 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Já jsem vůči Netflixu velice skeptický. To nejlepší už je za námi a prozatím nejsme svědky žádných inovací a změn, které by nastínili zlepšení situace a sestupného trendu. V případě $NFLX-0.9% si dovolím říct, že zdražování předplatného nemusí být spása, tak jako tomu bylo doposud. Už tak přeplácí za svůj vlastní obsah, na který se mnohdy dlouho čeká - v tu chvíli si běžný uživatel zruší předplatné a čeká do vydání nových seriálů a filmů.

Společnost teď hodně směřuje k levnějšímu předplatnému s reklamami, ale jak dobře tohle bude fungovat a kdy se toho vůbec dočkáme...?

četl jsem, že to může trvat rok nebo i déle, něž něco takové NFLX vůbec poskytne

Súhlasím s komentármi pod článkom. Spoločnosť ťažila z pandémie, ale ten rast užívateľov bol neudržateľný. Ja osobne by som nikdy neinvestoval do tejto spoločnosti, lebo je to ľahko škálovateľný a jednoduchý biznis, čo je vidieť aj nárastom konkurencie. Teraz je už spoločnosť dobre ohodnotená, ale ako som už písal, pre mňa nezaujímavý biznis.

Také stále hledám ten důvod, proč bych měl do akcie vůbec investovat

Ja ten dôvod nehľadám :) Celkovo by som si asi nikdy nezakúpil ich služby, pre mňa je to stratený čas sledovať nejaké seriály. Zvlášť v dobe keď je všetko dostupné online. Ale sto ľudí, sto chutí.

výhoda prvního hráče vymizela a teď začalo pro $NFLX-0.9% peklo, společnost bude mít vůbec co dělat, aby si udržela svoje vedoucí postavení v rámci trhu

jednoduché to mít nebude :d

Ještě, že jsem se $NFLX-0.9% vyhnul, společnost mě nikdy nelákala

Ta ztráta předplatitelů byl opravdu šok, ale je to i o valuacích, které byly listopadem opravdu nesmyslné

A nebylo to spíš tím že skončili v Rusku a díky tomu to byl drop předplatitelů? :) Valuace mi až tak přestřelené nepřišly.