S&P 500 ^GSPC 5,085.75 +0.30%
Tesla TSLA $158.62 +9.63%
Meta META $505.17 +1.83%
Nvidia NVDA $838.59 +1.74%
Microsoft MSFT $410.69 +0.77%
Amazon AMZN $180.12 +0.32%
Alphabet GOOG $160.40 +0.30%
Apple AAPL $167.34 +0.26%

Pravý důvod, proč Bank of America stále odmítá masivní vstup do světa kryptoměn

Trendu posledních let, jakým je byznys s kryptoměnami podlehlo už mnoho významných finančních institucí. Jedna z nich však stále odmítá do tohoto světa vstupovat. Proč Bank of America $BAC-0.4% zvolila tento přístup vysvětloval přímo její generálního ředitel Brian Moynihan. 

Bank of America a kryptoměny 

Švýcarské lyžařské středisko Davos se po dvouleté přestávce způsobené pandemií opět rozhodlo hostit výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), a to ve dnech od 22. do 26. května. Na místě byl i generální ředitel Bank of America $BAC-0.4% Brian T. Moynihan, kterého vyzpovídal portál Yahoo Finance. Tady je jeho pohled na kryptoměny. 

"Podporovatelé kryptoměn by neměli očekávat, že Bank of America v brzké době učiní zásadní zásah do tohoto sektoru." Na dotaz, zda má pocit, že společnost přichází o další velkou věc tím, že agresivně nepřechází do kryptoměn  Brian T. Moynihan odpověděl, že ne. 

Moynihan – který řídil velkou transformaci digitálního bankovnictví jako generální ředitel BofA za posledních 12 let – vysvětlil, že banka je silně regulována a to brání komplexnímu manévru do kryptoměn. Veterán bankovního odvětví také řekl, že pro BofA je plodnější, když se bude i nadále soustředit na to, co nyní dělá – být bankou a podporovat finanční svobodu.

"Naší velkou věcí je pomáhat spotřebitelům v Americe mít úspěšný finanční život," řekl Moynihan. "Naše životní plány, nástroj finančního plánování - čtyři nebo pět milionů uživatelů - začaly teprve před třemi lety. To je to, co musíte udělat, je přimět lidi, aby se naučili, jak zajistit, aby jejich peníze pracovaly více pro ně, aby jim pomohly v životě."

Závěr 

Z vyjádření Moynihana je očividné, že banka v dohledné době do světa kryptoměn vstupovat neplánuje a to především z regulatorních důvodů. Naopak se chce soustředit na jádro svého podnikání a pomoc spotřebitelům s jejich financemi. Zdali to pro banku bylo správné rozhodnutí a nebo, že se jednalo o chybný krok však ukáže až čas. 

Celý rozhovoru přinesl žurnalista Brian Sozzi z portálu Yahoo Finance a můžete ho najít zde: Why Bank of America won't be rushing into crypto anytime soon

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Jak hodnotí kroky BAC nevstupovat do světa kryptoměn? Vyplatí se jim to nebo toho budou později litovat?

jejich škoda

Stejně je to jen otázka času, něž tomu podlehnout...

také si myslím, stačí vyměnit ředitele, který kryptu bude nakloněn a je vymalováno :))