S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Prawdziwy powód, dla którego Bank of America wciąż odmawia masowego wejścia w świat kryptowalut

Wiele dużych instytucji finansowych poddało się trendowi ostatnich kilku lat, jakim jest branża kryptowalutowa. Jednak jeden z nich nadal nie chce wejść do tego świata. Bank of America $BAC-1.5% jest jedną z niewielu instytucji, które nadal unikają tego trendu, a jego prezes wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje.

Bank of America i kryptowaluty

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią szwajcarski kurort narciarski Davos ponownie postanowił zorganizować doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), które odbędzie się w dniach 22-26 maja. Prezes Bank of America $BAC-1.5% Brian T. Moynihan był obecny na spotkaniu i udzielił wywiadu portalowi Yahoo Finance. Oto jego opinia o kryptowalutach.

"Zwolennicy kryptowalut nie powinni oczekiwać, że Bank of America w najbliższym czasie dokona poważnej interwencji w tym sektorze". Brian T. Moynihan, zapytany o to, czy jego zdaniem firma nie traci szansy na kolejną wielką rzecz, nie wchodząc agresywnie w rynek kryptowalut, odpowiedział, że nie.

Moynihan - który przez ostatnie 12 lat kierował szeroko zakrojoną transformacją bankowości cyfrowej jako dyrektor generalny BofA - wyjaśnił , że bank jest silnie regulowany, co uniemożliwiło mu kompleksowy manewr w kierunku kryptowalut. Weteran branży bankowej powiedział również, że bardziej owocne dla BofA jest dalsze koncentrowanie się na tym, co robi obecnie - byciu bankiem i promowaniu wolności finansowej.

"Naszym głównym zadaniem jest pomaganie konsumentom w Ameryce w prowadzeniu udanego życia finansowego" - powiedział Moynihan. "Nasze plany życiowe, nasze narzędzie do planowania finansowego - cztery lub pięć milionów użytkowników - zaczęły działać zaledwie trzy lata temu. To właśnie trzeba zrobić, aby ludzie nauczyli się, jak sprawić, by ich pieniądze pracowały na ich korzyść i pomagały im w życiu".

Wniosek

Z wypowiedzi Moynihana jasno wynika, że bank nie planuje w najbliższym czasie wchodzić w świat kryptowalut, a to głównie z powodów regulacyjnych. Zamiast tego chce się skupić na swojej podstawowej działalności, czyli pomaganiu konsumentom w ich finansach. Jednak dopiero czas pokaże, czy była to właściwa decyzja dla banku, czy też był to błąd.

Dlaczego Bank of America nie zamierza w najbliższym czasie inwestować w kryptowaluty

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet