S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

Vyhodnocení ankety nejpoužívanějších brokerů: Který broker dominuje mezi investory Buliosu?

Dnešní článek zaměřím na nejlépe hodnocené brokery mezi uživateli Buliosu. Dva dny zpátky jsem vytvořil v Bulios Investing Clubu na Facebooku anketu, kde zjišťuju oblibu brokerů. Anketa je vyhodnocená pouze na základě dvoudenních výsledků, takže tam není 100% účast, ale možná vám pomůže při rozhodování, kterého brokera zvolit. 

Současný stav ankety je mírným překvapením.

Původní příspěvek, kde se mluví o brokerech: Bulios Investing Club CZ/SK - Brokeři

 • Nejlepší hodnocení a recenze získává Trading212, pro který hlasovalo 33% uživatelů.
 • Druhou příčku získává XTB s 24% hlasů.
 • Třetí příčku získává Degiro s 18% hlasů.

Jsem celkem překvapen, že XTB nebo Interactive Brokers nedrží první místo - na základě obliby z minulosti. Ale jsem si vědom, že se ankety nezúčastnilo tolik členů, jako máme zde na webu. Proto bych vás tímto poprosil o napsání vašich oblíbených brokerů dolů do komentáře.

1. Trading212

Co nám nabízí T212?

 • Nulové poplatky za vklad i výběr (minimum vkladu 30 Kč - 1EUR)
 • První poplatky přichází až při překročení hranice vložených 2000EUR. Poté se účtuje 0,7%.
 • Poplatek za převod měny zde činní 0,15%.

Čím je tento broker tak trendy?

Samozřejmě největší lákadlo na nováčky připisuji pro využití kódu jiného investora při registraci, který vám dá jednu náhodnou akcii v hodnotě 100EUR.

 • Možnost vytvoření tzv. pie. Rychlé převody peněz na investiční účet (pár sekund). Skvělá komunikace a řešení problému s podporou. Dále se vyzdvihuje jednoduchost a přehlednost aplikace. Také je zde možnost držet účet v korunách, což nemusí být úplně bonus, ale broker to nabízí.
 • Dále jsou vaše finanční prostředky vedené na odděleném účtu - Pojištěné jsou do výše 20 000 EUR a dodatečná pojistka činní 1 milion EUR.
 • Možnost nákupu zlomkových akcií. Brokerovi však chybí akcie z ČR a kryptoměny.

 

2. XTB

Ve srovnání s T212 vidím ihned rozdíl v míře možností obchodování: XTB nabízí mimo jiné i naše akcie z ČR a kryptoměny. Samozřejmě je zde možnost indexů, ETF, akcií a CFD akcií, komodit a forex na závěr.

 • Vklad v CZK je zpoplatněný 0,77 % z vložené částky, vklad v EUR 0,70% a vklad v USD je zpoplatněn 0,95 %. Vklad přes PayPal je zdarma.
 • Výběry pod 3000 Kč jsou zde zpoplatněny poměrně dost: 350 Kč. Samozřejmě při dlouhodobém investování je nesmysl přemýšlet nad tak nízkým výběrem - už jen z principu, že si během x let vybudujete daleko mohutnější pozice.
 • Je zde možnost papírového zaslání denního výpisu za 1000 Kč a měsíčního výpisu za 3000 Kč.
 • Poplatek za neaktivitu naskakuje po jednom roce - 10 EUR
 • Dividendy amerických akcií jsou teprve pár měsíců zdaněny 15%. U českých akcií zaplatíte 35 %, což se moc nevyplatí.
 • Komunikace s podporou je možná v češtině (chat, telefonicky).

Celkově je platforma hodnocená jako jedna z předních, co mnoho investorů vypichuje- počáteční orientace a možná nepřehlednost z počátku, broker se může zdát pro začátečníky složitý.

 • XTB si drží hodnocení bezpečnosti na úrovni 95 z 99 možných bodů.
 • Některý z investorů mi psal před dvěma měsíci, že se pracuje i na zlomkových akciích - prozatím nemám žádné aktualizace ani novinky ohledně pokroku.

3. Degiro

 

 • Degiro nabízí investice do : Akcií, dluhopisů, opcí, futures, ETF a hlavně pro naše uživatele je zde řada českých akcií.
 • Degiro má možnost vedení až 4 typů účtů: Custody, Basic, Active, Trader
 • Opět jsou u všech "českých" titulů dividendy zdaněny 35% sazbou místo 15%.
 • Vklad je zde možný od 1 Kč a spolu s výběrem je zcela zdarma.
 • Americké akcie jsou zcela bez poplatku (za nákup). ETF jsou základní a globální. Základní nemají poplatek, kdežto ty globální nesou poplatek 2EUR.

Za neaktivitu zde neplatíte vůbec nic. Co mě jako uživatele zaráželo byl fakt, že nenabízí možnost demo účtu (což je mnohdy důležité pro začátečníky).

Kromě toho jsou součástí banky (flatexDEGIRO Bank AG) a vaše neinvestované peníze jsou chráněny až do výše 100 000 EUR v rámci německého systému pojištění vkladů.

 

Z ankety nadále vyplývá, že další oblíbený broker je eToro a Interactive Brokers. Nejmenší oblibu si drží LYNX, Fio a RoboMarkets.

Který broker vede u vás? Popřípadě: Kolik máte brokerů? Já osobně jsem v současnosti veden u tří brokerů.

Pro více spekulativních a diskuzních témat se neváhejte zapojit do naší skupiny: 

Bulios Investing Club CZ/SK

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 974 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

T212 za mě top

IB. Všechno OK, jen TWS je pro obchodování futures na ropu jako platforma naprosto nevhodná. Aspoň mně to tak připadá. Chtělo by to jednodušší (a tím rychlejší) zadávání příkazů. Máte někdo nějaký tip?

Degiro...

Proč nemusí účet v korunách u T212 být výhodou?

Sice je to super, ale člověk se tak vystavuje transakčnímu poplatku - sice vedu účet v czk, ale akcie se prodávají za USD. Převody něco stojí - aktivní investor už tyto poplatky může pocítit.

kde kupujete české akcii, prosím vás?

Patria

Dekuji

Fio

Fio

Máte i statistiku věku využití jednotlivých brokerů ?

Bohužel nemám, ale díky za dodatek. Využiju to pro příští průzkumy.

Trading 212, Degiro a české FIO. U t212 se dá obejít poplatek za vklad otevřením cfd účtu a vkládáním přes něj a pak přehodit na klasický účet

Dobrý life hack s tradingem. Zkušenost s tím nemám, dá se tento způsob opakovat? Přepínat účty pro výhodnější podmínky vkladu? Nebo se dá aplikovat pouze jednou na začátku?

Dá se aplikovat pořád, mám vyzkoušeno.

Tohle je super, překvapuje mě, že to nemají nějak vyřešené.

Capex mi přijde jako dobrý doplňkový broker pro drobný trading ... umožňuje nákup zlomkových CFD akcií ...jsem s ním převážně spokojen.Dají se kupovat i některé akcie ze Švédska, Dánska, Norska, dost i Polsko.Ale vše teda CFD akcie.

Degiro a IB

IB je jeden z nejlepších brokerů současnosti, dobrá volba.