S&P 500 ^GSPC
5,038.01
-0.27%
Nvidia NVDA
$852.44
-2.48%
Alphabet GOOG
$157.54
+0.98%
Amazon AMZN
$181.71
-0.88%
Meta META
$495.55
-0.84%
Tesla TSLA
$157.87
+0.48%
Microsoft MSFT
$412.73
-0.45%
Apple AAPL
$168.76
-0.37%

2 wyjątkowe akcje wzrostowe, które są obecnie sprzedawane taniej niż S&P 500

Kiedy akcje mogą być uznane za akcje wzrostowe? Jest to sytuacja, w której firma rośnie znacznie szybciej niż średnia stopa wzrostu rynku, często mierzona indeksem S&P 500 $^GSPC-0.3%. Z tego powodu wyceny akcji wzrostowych są zazwyczaj wyższe niż wyceny spółek o stałym lub umiarkowanym wzroście. Niekiedy jednak rynek stwarza okazję do zakupu akcji wzrostowych po cenach spółek o niskich stopach wzrostu.

2 akcje wzrostowe po niskich cenach

Alfabet

Firma macierzysta wyszukiwarki Google i platformy streamingowej YouTube jest w dużym stopniu uzależniona od przychodów z reklam. Nagłe cięcie prognoz przez Snap spowodowało, że na rynku zawrzało od wszystkich akcji związanych z reklamą cyfrową, w tym od Alphabet $GOOG+1.0%, $GOOGL+1.1%.

Wykres pięcioletni akcji GOOG , Źródło:Google Finance

Akcje Alphabet można obecnie kupić już za 20,4-krotność zysków, co jest śmiesznie niską ceną jak na firmę, której zyski wzrosły o 125% od początku 2020 r. Nawet jeśli wzrost spadnie do połowy tej wartości, cierpliwi inwestorzy w dłuższej perspektywie odniosą korzyści.

Ogromną zaletą Alphabet jest różnorodność firm, które wzajemnie się rozwijają. Pierwsza z nich, wyszukiwarka Google, nadal ma największy udział w zyskach, odsyłając użytkowników do filmów z YouTube odpowiadających ich zapytaniom. Kolejnym ważnym segmentem działalności jest Google Cloud. W pierwszym kwartale przychody z usług w chmurze wzrosły o 44% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając roczną wartość 23,2 mld USD.

Dzięki zróżnicowanemu ruchowi, który zrównoważy wpływ spadku budżetów reklamowych, inwestorzy mogą liczyć na silny, ale stabilny wzrost przez wiele kolejnych lat.

Lovesac

Drugą akcją wzrostową jest Lovesac $LOVE+5.7%, firma z branżymeblowej. Obecnie większość zysków firmy pochodzi z modułowych sof segmentowych, czyli Sactionals. Zyski te również rosną w zawrotnym tempie. Dochód netto za rok zakończony 30 stycznia 2022 r. wzrósł ponad trzykrotnie, do 45,9 mln USD.

Pięcioletni wykres akcji Lovesac , Źródło.

Po aktualnych cenach można kupić te szybko rosnące akcje za zaledwie 11,8-krotność zysków. Nawet jeśli tempo wzrostu firmy zostanie zmniejszone o połowę z powodu gwałtownych czynników makroekonomicznych, sprzedaż drogich sof może nadal rosnąć na tyle szybko, aby zapewnić cierpliwym inwestorom wystarczające zyski.

Przyszłość światowej gospodarki jest niepewna, ale możemy liczyć na to, że rosnąca rzesza fanów Lovesac będzie wracać po więcej. Modułowe sofy z nadającą się do prania i zdejmowaną tapicerką rosną wraz z potrzebami rodziny.

Słowo na zakończenie

Oba te przedsiębiorstwa mają szansę na kontynuację doskonałego tempa wzrostu w nadchodzących latach. Osobiście bardziej skłaniam się ku spółce Alphabet, którą również lepiej zbadałem, ale nie zamykam drzwi przed spółką LOVE, która wręcz przeciwnie, zaimponowała mi swoim wysokim wzrostem.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Cory Renauer przeanalizował akcje.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet