S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Michael Saylor: Bitcoin jest "najpewniejszą rzeczą" w świecie, w którym panuje duża niepewność, i kupię go bez względu…

Pomimo niezbyt korzystnego otoczenia makroekonomicznego, wielu inwestorów pozostaje byczo nastawionych do Bitcoina $BTCUSD-0.1%. Jednym z nich jest współzałożyciel i dyrektor generalny firmy MicroStrategy $MSTR-4.7%, Michael Saylor. W najnowszym wywiadzie podzielił się swoją strategią kupowania bitcoinów.

Czy bitcoin jest rzeczywiście pewniakiem?

W nowym wywiadzie dla Fox News Saylor mówi, że największa kryptowaluta jest "najpewniejszą rzeczą" w świecie, w którym panuje duża niepewność.

"Na rynku pełnym chaosu, hałasu i wściekłości ludzie potrzebują bezpiecznego miejsca, w którym mogliby się schronić przed ingerencją rządu, agencji czy korporacji. Bitcointo uczciwa, otwarta i sprawiedliwa sieć z bardzo prostą obietnicą dla każdego, ktochce sięprzyłączyć, że to, co posiadasz, jest twoje i nikt ci tego nie odbierze."

Wykres roczny Bitcoina , Źródło:Google Finance

Saylor i jego firma będą nadal kupować więcej BTC niezależnie od ceny

"Gdy tylko będziemy mieli wolną gotówkę, kupimy więcej bitcoinów. Mamy bardzo, bardzo byczy pogląd na tę kwestię. Sieć staje się coraz lepsza. Adopcja staje się coraz lepsza. Na zawsze będę kupował na szczycie. Maksymaliści uważają, że bitcoin jest narzędziem wzmacniającym pozycję ekonomiczną. Nie staram się wyczuć czasu na rynku".

Jak podkreślił Saylor, na rynkach nie ma obecnie bezpiecznego miejsca, w którym można się ukryć. Wszystkie indeksy znajdują się na terytorium rynku niedźwiedzia i nawet obligacje nie są idealne. Odpowiedzią wydaje się być Bitcoin, który w poprzednich latach odnotowywał wysokie stopy wzrostu, przewyższające tradycyjne klasy aktywów. Musimy jednak liczyć się z większą zmiennością i długoterminowym horyzontem czasowym.

Ten artykuł jest fragmentem Dziennego Magazynu. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzić własną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet