S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Tahle dividendová akcie ztrojnásobí vaše peníze do deseti let. A to není vše!

Do začátku roku vstoupil ikonický index Dow Jones korekcí s poklesem o více než 10 %, SAP se jeden den dokonce dotklo svými hodnotami definice bearmarketu. Přestože poklesy na trhu mohou být děsivé a rychlost poklesů může prověřit nervy investorů, historie přesvědčivě ukázala, že poslat své peníze do práce během těchto poklesů je chytrý krok. Koneckonců každý velký krach, korekce a medvědí trh v historii byl nakonec odměněn výrazným růstem. Ta je však pouze pro skálopevné a vytrvalé investory.

Zatím každý propad trhu byl vždy vykoupen zpět

Asi nejlepší odpovědí na otázku, co koupit, jsou dividendové akcie. Protože tyto výnosové akcie jsou často ziskové, časem prověřené a obvykle mohou poskytnout transparentní výhled růstu, jsou právě tím typem společností, u kterých bychom se mohli spolehnout na to, že jejich hodnota v čase poroste - a to i přes všechny otřesy, jako jsou ty, které právě zažíváme.

J.P. Morgan Asset Management, která je divizí největší banky v zemi podle aktiv, JPMorgan Chase, v roce 2013 zveřejnila, že dividendové akcie dosahovaly v průběhu čtyř desetiletí (1972-2012) průměrného ročního výnosu 9,5 %. Ve srovnání s tím veřejně obchodované společnosti, které nevyplácejí dividendy, dosáhly ve stejném období průměrného ročního výnosu 1,6 %. A některé i víc. Konkrétně jedna by dle analytiků mohla do několika málo let znásobit vaše peníze hned třikrát! A právě tu jsem si tu opět po kratší odmlce připravil 😇

Broadcom

Jednou takovou bezpečnou výnosovou akcií s potenciálem vygenerovat do konce desetiletí 233% je specialista na polovodičová řešení Broadcom $AVGO+1.6% . Broadcom má v současnosti cca 3% výnos, ale od roku 2010 zvýšil čtvrtletní výplatu o více než 5 700 % (to není překlep!).

Aktuálně cca 3 %. Předchozí růst je však neskutečný

Stejně jako většina technologických akcií čelí i Broadcom vlně problémů způsobených obavou z domácí recese a globálními potížemi v dodavatelském řetězci spojenými s covidem a válkou na Ukrajině. Na rozdíl od většiny technologických akcií má však společnost řadu nástrojů, kterými dokáže tohle všechno tlumit.

Například generuje většinu svých příjmů z prodeje čipů a příslušenství používaného v chytrých telefonech. Vlastnictví chytrého telefonu a bezdrátového připojení se od velké recese změnilo z volitelného na nezbytné. S výjimkou malého poklesu celosvětového prodeje chytrých telefonů v souvislosti s pandemií celosvětový prodej od roku 2007 stále roste. Vzhledem k tomu, že telekomunikační společnosti neustále modernizují svou infrastrukturu, aby zvládly rychlosti 5G, očekává se, že Broadcom bude těžit z několikaletého cyklu výměny zařízení.

Podle generálního ředitele Hocka Tana skončila společnost Broadcom v roce 2021 s rekordním objemem nevyřízených objednávek ve výši 14,9 miliardy dolarů a objednávky si rezervovala až do roku 2023. Klíčové je, že poptávka není problém a společnost nabízí vysoce předvídatelné cash flow.

https://www.youtube.com/watch?v=mlvO_OzxnsQ

Dalším dlouhodobým světlým bodem jsou infrastrukturní řešení Broadcomu. Poskytuje konektivitu a čipy používané v datových centrech, což by se mělo hodit v souvislosti s tím, jak podniky v důsledku pandemie zrychleně přesouvají svá data do cloudu. Poskytuje také řešení pro nové automobily.

Třešničkou na dortu je právě oznámená nabídka Broadcomu na převzetí společnosti VMware $VMW-5.0% za 61 miliard dolarů v hotovosti a akciích. Tato transakce by měla dále diverzifikovat podnikání společnosti Broadcom tím, že do ní přinese pomalu, ale stabilně rostoucí řešení pro správu cloudu a infrastruktury společnosti VMware.

To z ní činí přinejmenším extrémně zajímavou možnost pro každého hodnotového investora. Zvážíte zařazení této společnosti na svůj watchlist? 

Pokud se vám moje články líbí, neváhejte mi hodit follow! Díky!

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 484 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

To jsem zvědavý :D Něco zde zainvestováno mám, tak doufám, že je to pravda.

Já také.

Na něco z tohohle odvětví koukám už delší dobu. Zajímavé! 🤘

Díky :)

Také sleduji.

Hm, docela zajímavý... bohužel pořád dost drahý

No jako na semiconductor sektor myslím dost ok cena

To je taky pravda

Těžko říct.