S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Alphabet i 2 inne mocno przecenione akcje technologiczne, które mogą być dobrym zakupem w tym miesiącu

Ostatni tydzień był całkiem niezły, zwłaszcza w kontekście poprzednich. Indeks S&P 500 ostatecznie zakończył tydzień na plusie. Wraz z tym pojawiła się fala optymizmu na przyszłość i zaczęły napływać wszelkiego rodzaju scenariusze i porady dotyczące zakupów. Ten post będzie utrzymany w podobnym duchu. Przyjrzyjmy się bliżej 3 wysokiej jakości tytułom technologicznym, które mogą być obecnie hitem.

Wszyscy naprawdę znają firmę Google, która w zasadzie nie ma konkurencji w swojej dziedzinie. Czy jest to więc dobra inwestycja?

1. Alphabet $GOOGL+1.4%

W ciągu ostatniego roku kurs akcji spadł o 5,5%, a obecnie wynosi 2 246 USD, źródło.

Alphabet, jako jedna z największych części dużej firmy technologicznej, może wzbudzać pewne kontrowersje. Po pierwsze, firma jest uwikłana w spory polityczne i stale spotyka się z oskarżeniami o cenzurowanie głosów konserwatywnych. Według Pew Research Center obawy związane z prywatnością w Internecie są również silnym tematem.

Jeśli dodamy do tego sytuację na giełdzie, która wynika z przyczyn globalnych, okaże się, że Google nie osiągnął jeszcze najlepszych wyników w tym roku - od początku stycznia jego wartość rynkowa spadła o 22,5%. Biorąc pod uwagę tempo spadku, nie wydaje się, aby nastąpiło jeszcze jego dno, co oznacza, że inwestorzy powinni spodziewać się dalszej zmienności.

Mimo to jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych akcji technicznych do posiadania w dłuższym okresie. Po pierwsze, firma absolutnie dominuje w Internecie dzięki swojej dominacji w wyszukiwarkach. Po drugie, Alphabet maczał palce w niezliczonych innowacyjnych branżach, takich jak systemy autonomiczne, co pomaga wzmocnić byczą tezę.

W związku z ostatnimi przecenami, zwiększenie pozycji w Alphabet było jednym z moich priorytetów, o czym pisałem tutaj: Dyskusja: W jakich akcjach najbardziej zwiększyliście swoje pozycje po obniżkach?

2. ASML Holding N.V. $ASML+1.5%

W ciągu ostatniego roku wartość akcji spadła o 13% i obecnie wynosi 583 USD, źródło.

Firma ASML, specjalizująca się w litografii, czyli procesie drukowania skomplikowanych wzorów na płytkach krzemowych, zasługuje na swój samozwańczy tytuł globalnego dostawcy dla przemysłu półprzewodnikowego. Dzięki swoim innowacyjnym procesom ASML pomaga zapewnić niesamowitą wydajność chipów komputerowych przy coraz mniejszych rozmiarach. Innowacje firmy umożliwiają również stworzenie bardziej ekologicznego profilu.

Pomimo tych kluczowych cech, które wcześniej uczyniły ASML jedną z najlepszych akcji technologicznych do kupienia, rok 2022 nie był jak dotąd łaskawy dla spółki. Od stycznia ASML spadł o ponad 26% w ujęciu rocznym. Pomimo pewnej siły w najbliższym czasie, ASML może nadal doświadczać dalszych spadków.

Inwestorzy mogą zatem kupować ostrożnie po spadku, zajmować niewielkie pozycje i zwiększać je w przypadku dalszych spadków. Jednak w dłuższej perspektywie niezbędność ASML sprawia, że jest to jedna z najlepszych akcji technologicznych do kupienia dla cierpliwych inwestorów.

3. Advanced Micro Devices $AMD+1.4%

W ciągu ostatniego roku kurs akcji wzrósł o 26,5%, a obecnie wynosi 102 USD, źródło.

Advanced Micro Devices specjalizuje się w produkcji procesorów graficznych do różnych zastosowań i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm wśród najlepszych akcji technicznych do kupienia. Po krótkotrwałym spadku w okresie wiosennego spadku koniunktury w 2020 r. firma AMD ponownie wspięła się na wyższy poziom, co bardzo ucieszyło spekulantów. Jednak obawy związane z globalnym łańcuchem dostaw i rosnąca inflacja odebrały firmie AMD wiatr w żagle.

Od początku roku notowania AMD spadły o prawie 32%, co odzwierciedla silny niepokój na Wall Street. Co więcej, spadek kursu kryptowalut miał negatywny wpływ na firmę AMD. Bez silnego popytu na układy GPU przeznaczone do wydobywania kryptowalut, uczestnicy tego segmentu rynku odczuwają presję.

Jednak po osiągnięciu integracji z głównym nurtem rynku aktywa cyfrowe mogą ponownie poszybować w górę po tym trudnym okresie (niezależnie od tego, jak długo on potrwa). Należy więc uważnie obserwować AMD.

Disclaimer: Zainspirowany wpisem Josha Enomotoh, nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet