S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Potencjalna wskazówka dla odbicia Bitcoina i innych kryptowalut? Fundusze odnotowują cotygodniowe napływy

Podobnie jak akcje, kryptowaluty przechodzą w tym roku znaczącą korektę. Wiodąca kryptowaluta bitcoin $BTCUSD-0.3% spadła aż o 55% od szczytów z listopada ubiegłego roku. Pojawiły się jednak sygnały, że po długim czasie może nastąpić odbicie w górę. Fundusze bitcoinowe rzeczywiście odnotowują cotygodniowe napływy inwestycji.

Wygląda na to, że inwestorzy kupili spadek rynku

Zaskakująco dużo pieniędzy napłynęło do funduszy aktywów cyfrowych, po raz pierwszy od czterech tygodni. Stało się to pomimo spadku cen bitcoina $BTCUSD-0.3% i większości innych kryptowalut. CoinShares poinformował w poniedziałek, że fundusze bitcoinowe zgromadziły 45 mln USD. Po czterech kolejnych tygodniach odpływu środków w ciągu tygodnia nastąpiło gwałtowne odwrócenie trendu.

Cotygodniowe wpływy/wypływy do/z kryptowalut

James Butterfill, szef działu badań w CoinShares , powiedział, że dodatnie saldo było prawdopodobnie spowodowane tym, że "inwestorzy wykorzystali znaczną słabość cen". Zastanawiał się, jak trwałe może być odwrócenie trendu.

"Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy oznacza to koniec czterotygodniowej serii". negatywnych nastrojów" - powiedział Butterfill.

Podczas gdy zainteresowanie funduszami bitcoinowymi było wysokie, funduszeeterowe $ETHUSD-0.5% przedłużyły swoją passę strat, odnotowując odpływy w wysokości 12,5 mln USD, co oznacza, że od początku roku ich łączna wartość wyniosła 217 mln USD.

Nie wiadomo jeszcze, czy rynek rzeczywiście się odbił, czy też jest to tylko krótkotrwały impuls przed kolejną korektą. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Informacje zawarte w tym artykule zaczerpnąłem z serwisu CoinDesk.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet