S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

3 akcje dywidendowe o największej reprezentacji w portfelu Warrena Buffetta

Powszechnie wiadomo, że Warren Buffett, Prezes Zarządu Berkshire Hathaway, wie, jak zarabiać pieniądze w dobrych i złych czasach. Pomagają mu w tym akcje przynoszące dywidendy, których w portfelu Berkshire Hathaway jest kilkadziesiąt. Oto trzy z największych spółek wypłacających dywidendy w portfelu.

Recesja, wojna i wysoka inflacja to wyzwania, które Buffett pokonywał w przeszłości

Apple

Buffett zasadniczo nie jest inwestorem technologicznym, ale gdy widzi silną przewagę konkurencyjną, rozpoznaje ją. Wszechobecny iPhone i inne popularne produkty Apple $AAPL+0.6% nadal stanowią ważną część działalności firmy, ale to właśnie coraz bardziej popularne usługi subskrypcyjne zainspirowały Buffetta do uczynienia z nich największego pakietu akcji w portfelu Berkshire Hathaway $BRK-B+0.0%, $BRK-A-0.3%.

W ciągu ostatnich 10 latApple co najmniej razzwiększył wypłatę dywidendy, a od 2013 roku wzrosła ona o 143%. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka wygenerowała 105,8 mld USD wolnych przepływów pieniężnych, podczas gdy roczna wypłata dywidendy wynosi obecnie zaledwie 14,4 mld USD.

Więcej przychodów pochodzi z własnych usług subskrypcyjnych Apple, a także z co najmniej 15% wszystkich sprzedaży i subskrypcji innych firm w niezwykle dochodowym App Store. Oznacza to, że inwestorzy mogą spodziewać się co najmniej kolejnej dekady corocznego wzrostu wypłat.

Chevron

Warren Buffett stawia na stały popyt na ropę i gaz. W tym celu w pierwszym kwartale 2022 roku nabył ponad 120 mln akcji spółki Chevron $CVX+0.6%.

Chevron jest zintegrowaną firmą działającą w sektorze ropy naftowej i gazu, ale jego działalność obejmuje również rafinerie. Chevron posiada również rurociągi i obiekty magazynowe, które zapewniają stabilne przepływy pieniężne w niemal każdych warunkach.

Chevron jest już jednym z największych graczy w sektorze energetycznym, więc jego rozwój jest mało prawdopodobny. Mimo to może on zapewnić stale rosnące dochody z dywidendy w dającej się przewidzieć przyszłości. Czy nam się to podoba, czy nie, paliwa kopalne będą w użyciu jeszcze przez długi czas.

Bank of America

Mimo że w pierwszym kwartale Buffett sprzedał około 3 mln akcji Bank of Americado $BAC+1.7%, nadal jest to jeden z największych pakietów akcji Berkshire Hathaway.

Roczny wykres akcji BAC, Źródło.

Istnieje wiele powiązań wewnętrznych i zewnętrznych, jeśli chodzi o wzrost stóp procentowych i przepływy pieniężne w bankach konsumenckich. Najważniejsze jest to, że wyższe stopy procentowe są na ogół korzystniejsze dla banków . Rezerwa Federalna zamierza podnieść stopy procentowe o 0,5% co najmniej kilka razy w tym roku, aby walczyć z rosnącą inflacją. Zakładając jednoczesny wzrost stóp procentowych dla aktywów krótkoterminowych i długoterminowych, BofA oczekuje, że wynik odsetkowy netto wzrośnie o 5,4 mld USD na każdy 1% wzrostu stóp procentowych.

Zawsze należy przeprowadzić własną analizę i obliczyć wartość wewnętrzną akcji. Mimo że są to firmy premium, nie należy za nie przepłacać.Na koniec zaznaczam, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Analitykiem akcji jest Cory Renauer.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet