S&P 500 ^GSPC
5,125.46
-1.42%
Nvidia NVDA
$886.06
-2.22%
Meta META
$513.13
-1.92%
Tesla TSLA
$171.39
-1.84%
Amazon AMZN
$185.80
-1.72%
Microsoft MSFT
$421.35
-1.54%
Alphabet GOOG
$159.08
-1.06%
Apple AAPL
$175.78
+0.42%

Czy Terra LUNA znów budzi się do życia?

Nowy token LUNA firmy Terra podskoczył o prawie 54% po informacji, że został wprowadzony na Binance, największą na świecie giełdę kryptowalutową. Terra 2.0 odbiła się szerokim echem po słabym początku.

Czy Terra powraca do łask?

Po dwucyfrowym spadku kursu w pierwszym dniu weekendu, LUNA odrobiła część strat. W momencie pisania tego tekstu, LUNA 2 odnotowała paraboliczny wzrost o około 54% w ciągu ostatnich 24 godzin i jest notowana na poziomie około 10 USD.

Wzrost nastąpił, gdy Binance, który w pełni poparł ponowne uruchomienie sieci Terra, wprowadził token do obrotu. Użytkownicy mogą teraz kupować, sprzedawać i przekazywać nowy token LUNA na globalnej giełdzie.

Inwestorzy, którzy przed upadkiem posiadali stary token LUNA $LUNAUSD-11.0% (obecnie przemianowany na Luna Classic) lub stablecoin UST, otrzymali nowe tokeny na różnych poziomach dystrybucji.

Dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, jest zdeterminowany, aby ożywić ekosystem Terra, który upadł na początku tego miesiąca po tym, jak jego algorytmiczny stablecoin UST oddzielił się od dolara amerykańskiego. Niektórzy użytkownicy serwisu Twitter wyrazili swoje niezadowolenie z dystrybucji Terra. Większość z nich skarżyła się, że otrzymała mniej monet niż powinna.

W odpowiedzi zespół Terra przyznał, że do tej pory wystąpiły pewne problemy ze zrzutami. Powiedzieli, że pracują nad rozwiązaniem i obiecali, że udzielą więcej informacji, gdy będą mieli wystarczającą ilość danych. Chociaż Kwon zasugerował, że odnowiony ekosystem Terry nie będzie obejmował UST, niektóre źródła sugerują, że obecnie trwają prace nad innym stablecoinem, który zostanie zbudowany na nowej sieci blockchain Terry.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet