S&P 500 ^GSPC
5,093.08
+0.46%
Nvidia NVDA
$794.88
+2.35%
Alphabet GOOG
$139.70
+1.65%
Meta META
$489.37
+1.11%
Amazon AMZN
$174.76
+0.93%
Microsoft MSFT
$409.71
+0.49%
Tesla TSLA
$202.71
+0.33%
Apple AAPL
$181.62
+0.11%

Připravte se na náraz - pokud nastane tento scénář, trh se opět drasticky propadne

Nyní, když americké akcie přerušily rekordní šňůru týdenních ztrát, se analytici dívají na technické ukazatele, aby určili, kde by mohla ležet další kritická hranice pro akcie. A bohužel to po týdnu plném optimismu vypadá, že taková zóna není daleko a hrozí nám další propad. Proč si analytici myslí, že se značnou pravděpodobností opět nastane červený scénář?

Doufejme, že se trh opět neocitne v plamenech

Podle Jonathana Krinskyho, technického analytika společnosti BTIG, odpovídá nová "nebezpečná zóna" pro americké akcie zhruba 50dennímu klouzavému průměru pro index S&P 500 který se v současné době nachází přesně na úrovni 4 275, ačkoli Krinsky se domnívá, že akcie by se mohly setkat s rezistencí o něco dříve na úrovni kolem 4 250. 

4250 není věru daleko

Dosažení 50denního klouzavého průměru by bylo samo o sobě docela úspěchem, neboť by představovalo zhruba 12% rally z medvědího minima těsně nad 3 800, od kterého se S&P 500 na začátku tohoto měsíce odrazil.

https://www.youtube.com/watch?v=FJBNK570jHE

Také poukázal na obchodování v létě 2008, kdy index S&P 500 zaznamenal dvouciferný procentuální růst, než se nakonec později v průběhu roku propadl. Tato rally se rovněž vyznačovala proticyklickými pohyby, tak jako teď.

To by teoreticky mohlo znamenat potencionální růst. Dlouhodobější. Krátkodobě musíme sledovat spíš výše zmíněnou rezistenci, která by nás mohla poslat zpět do červených čísel.

A co index VIX? Po období letních výkyvů se Krinsky domnívá, že americké akcie se nakonec posunou níže a s blížícím se podzimem se ponoří do nových hlubin. To nás přivádí k indexu volatility CBOE - jinak známému jako $^VIX 

Ten vypadá aktuálně takto

Podle Krinského je častou otázkou, proč se VIX nedokázal udržet nad 35 body, přestože výprodej indexu S&P 500 od vrcholu ke dnu činil téměř 20 %.
Krinsky tvrdí, že pohyb VIXu na 40 nebo výše by stále mohl přijít - ale možná až později v létě nebo na podzim.

"V letech 2000 a 2008 bylo zapotřebí téměř rok slabého trhu a pak nějakého událostního šoku, jako bylo 11. září nebo Lehman, aby došlo k nárůstu nad 40," řekl Krinsky.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Technický šarlatáni 😂

Blbý je, že když se to umí, tak to celkem i vychází :D

Já na to koukám z dlouhodobějšího hlediska a všechno napovídá tomu, že pojedeme ještě dál dolů. Je mi to víceméně jedno. Dipy jsem teď vykoupil a jsem ready nakupovat dál.

Jo, taky mě skoro až zvráceně štvalo, že to roste, že nemůžu nakupovat v ještě lepší slevě... jsme fakt psychopati 😂

Ne. Jen si to umíme spočítat :)