S&P 500 ^GSPC
5,085.87
+0.32%
Nvidia NVDA
$792.97
+2.10%
Amazon AMZN
$175.04
+1.09%
Meta META
$489.25
+1.08%
Tesla TSLA
$200.24
-0.89%
Apple AAPL
$180.17
-0.69%
Alphabet GOOG
$138.30
+0.63%
Microsoft MSFT
$409.65
+0.47%

Warren Buffett vám právě v živém přenosu předvádí, jak vydělat peníze. Učte se

Warren Buffett je opět ve svém živlu. Poté, co dlouhá léta seděl na rostoucí hromadě hotovosti, konečně otevírá svou peněženku. Teda... to by asi musela být hodně velká peněženka. Věštec z Omahy v prvních třech měsících letošního roku investoval 51 miliard dolarů. To je zhruba třetina hotovosti, kterou jeho společnost Berkshire Hathaway disponovala na konci roku 2021. Podívejte se na jeho nákupy a inspirujte se, protože přesně takhle Buffett vybudoval svoje bohatství.

Podívejme se na všechny aktuální Buffettovy nákupy

Zde jsou všechny akcie, které přidal do portfolia v prvním čtvrtletí roku 2022. Rozhodně bych to považoval za opravdu cennou inspiraci.

Activision Blizzard $ATVI+0.1% 

Buffett na začátku tohoto roku uzavřel malou sázku na herního vývojáře Activision Blizzard. Když však bylo oznámeno, že společnost kupuje Microsoft $MSFT+0.5%, svůj podíl zečtyřnásobil. Nyní vlastní 9,5 % akcií tohoto vývojáře her.

Na setkání s akcionáři Berkshire Hathaway Buffett prohlásil, že se nyní jedná o součást strategie arbitráže při fúzi.

Microsoft nabídl, že za společnost zaplatí 95 dolarů za akcii. Akcie Activisionu se však na burze Nasdaq obchodují za 78 dolarů. Pokud bude dohoda s Microsoftem uzavřena podle plánu, Buffett si může připsat 17 dolarů na akcii jako zisk s nízkým rizikem.

Floor & Decor $FND-1.0% 

Maloobchodní prodejce Floor & Decor se sídlem v Georgii má výhodnou pozici v oblasti podlahových krytin. Akcie se obchodují za 30násobek zisku a mají poměrně solidní marže. Skvěle zapadá do portfolia Berkshire Hathaway, které zahrnuje služby pro domácnost a specializovaný maloobchod, včetně RH a Nebraska Furniture Mart.

Buffett v prvním čtvrtletí přidal do svého portfolia neuvěřitelných 3,9 milionu akcií FND.

Chevron $CVX+0.0% 

Kdo jiný. Buffettova sázka na energetiku je obzvláště pozoruhodná. Cena ropy a zemního plynu za poslední rok prudce vzrostla. Je to dáno kombinací oživující se poptávky a omezené nabídky. Nedostatek nabídky ještě zhoršují sankce uvalené na Rusko - klíčovou zemi produkující ropu - kvůli jeho invazi na Ukrajinu.

To je vítr do plachet pro společnosti, jako je Chevron. Ta každoročně vytěží 2 % světové ropy a hraje klíčovou roli i v dalších částech energetického dodavatelského řetězce. Buffett poprvé získal pozici ve společnosti v roce 2020. V prvním čtvrtletí letošního roku však nasadil mnohem více kapitálu a Chevron se tak stal jeho čtvrtou největší pozicí.

Occidental Petroleum $OXY+0.4% 

O žádném jiném nákupu se nehovořilo tolik. Společnost Occidental Petroleum těží ze stejných větrů do plachet jako Chevron. Energetická krize vyhnala tuto akcii od počátku roku o 128 % výše. Navzdory tomuto nárůstu se stále obchoduje za pouhý 10,7násobek zisku. To je solidní. Buffett v prvním čtvrtletí letošního roku získal 136 milionů akcií OXY. Nyní je to osmý největší podíl v portfoliu Berkshire Hathaway.

Apple $AAPL-0.7% 

Portfoliu společnosti Berkshire stále dominuje jedno jméno: Apple Inc.

Na začátku roku držela společnost zhruba 887 milionů akcií výrobce iPhonů. V tomto čtvrtletí Buffett přidal další téměř 4 miliony - celková hodnota této sázky se tak zvýšila na 155,5 miliardy dolarů. To je téměř 43 % celého portfolia.

HP $HPQ-1.6% 

Zdá se, že Věštec z Omahy překonal svou nechuť sázet na technologické společnosti. Kromě společností Apple a Activision přidal Buffett také pozici ve výrobci zařízení HP Inc. Přehlížený technologický gigant v oblasti spotřebního zboží by mohl být atraktivní díky své stabilní ziskovosti. V posledních pěti letech společnost trvale dosahovala ročního volného peněžního toku ve výši 4 miliard USD. Někteří odborníci očekávají, že tento objem mírně vzroste na 4,5 miliardy dolarů. To znamená výnos z volného peněžního toku ve výši 12 %. Ideální pro Buffettovo portfolio.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Znovu ukazuje jak na to. Jako již mnohokrát předtím, klobouček

Jak to vůastně teď vypadá s tím $ATVI+0.1% ? Pořád čekáme na schválení od SEC?

S jeho prostředky a dostupností informací to asi bude trochu lehčí než pro nás...

Jsme u toho. jako vždycky. Jenže on taky musel nějak začít :)