S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Morgan Stanley przedstawia brutalnie byczą prognozę dla Nio, która urzeczywistni się w ciągu 15 dni

Akcje firmy Nio, produkującej pojazdy elektryczne, wzrosły wczoraj o 4,95%, ponieważ inwestorzy wydają się być bardzo optymistycznie nastawieni do chińskiej gospodarki i poprawiającej się sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Na podstawie wielu czynników Morgan Stanley wydaje bardzo optymistyczną prognozę, zgodnie z którą kurs USDNIO+0.0% wzrośnie z dzisiejszych 17,4 USD do 34 USD w ciągu zaledwie 15 dni. Co kryje się za tą szaloną prognozą?

Jaką szansę dajesz tej prognozie?

W tym tygodniu miasto Szanghaj ogłosiło, że od środy wznowi transport drogowy i publiczny w swoich granicach. Informacje: Nio ma zakład produkcyjny kilka godzin drogi na zachód od miasta.

Oprócz ograniczeń wprowadzonych w Szanghaju, rząd chiński ogłosił wczoraj, że obniży o połowę podatek od sprzedaży niektórych niskoemisyjnych pojazdów osobowych. Zmiana ta powinna znacząco poprawić wyniki finansowe firmy Nio i jej konkurentów z branży pojazdów elektrycznych.

Oficjalny chiński wskaźnik PMI dla sektora produkcyjnego Project Management Institute wzrósł w maju do 49,6 pkt. z 47,4 pkt. w kwietniu. Ekonomiści ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się średnio 49 punktów.

  • PMI to ogólna nazwa grupy wskaźników opartych na ankietach przeprowadzanych wśród podmiotów gospodarczych, które śledzą siłę wzrostu gospodarczego.

Patrząc w przyszłość, Morgan Stanley spodziewa się, że akcje NIO będą rosły w najbliższym czasie. Firma dostrzega, że NIO skorzysta na ponownym otwarciu Szanghaju i "lokalnych programach stymulacyjnych" w nadchodzących miesiącach. Ogólnie rzecz biorąc, analityk Tim Hsiao uważa, że firma produkująca samochody elektryczne jest gotowa "odzyskać dynamikę sprzedaży".

Morgan Stanley wyznaczył cenę docelową dla akcji NIO na poziomie 34 USD. Choć nie byłoby to zupełnie nierealne, to jednak uderza mnie czas, w jakim nastąpiła ta zwyżka - 15 dni. Czy ta bycza prognoza się sprawdzi?

Ci, którzy mnie śledzą i regularnie czytają moje artykuły, wiedzą, że jestem miłośnikiem NIO. Dlatego też przedstawię również powody, które sprawiają, że jestem jeszcze bardziej byczo nastawiony niż dotychczas. Omówimy kilka wiadomości oraz możliwe spekulacje.

W ostatnim tygodniu najwięcej mówi się o następujących sprawach:

  • Jak donoszą chińskie media, firma$NIO+0.0% zatrudnia specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu linii produkcyjnych w USA. Pojawiły się one na rynkach, a zwłaszcza na rynku Soc. W pierwszej kolejności, a przede wszystkim na portalach społecznościowych, pojawiło się wiele spekulacji i zamieszania. Takie posunięcie byłoby z pewnością świetną wiadomością, ale firma na razie nie komentuje tej informacji.
  • Firma$NIO+0.0% zakończyła budowę najnowocześniejszej linii montażowej w Neo Park

Według źródeł związanych ze sprawą, producent pojazdów elektrycznych NIO właśnie zakończył budowę nowoczesnej linii montażowej w swojej drugiej fabryce zlokalizowanej w Xinqiao.

  • Operator aktywów akumulatorowych NIO pozyskuje około 95 mln USD w drodze oferty ABS w Chinach. Spółka joint venture NIO zajmująca się zarządzaniem aktywami akumulatorowymi, Wuhan Weineng lub Mirattery, zapewniła sobie nowe finansowanie poprzez ofertę ABS (Asset-backed Securities) po tym, jak pod koniec kwietnia pozyskała dziesiątki milionów dolarów w ramach podobnego działania.
  • Chiny wprowadzają ulgi podatkowe przy zakupie nowych samochodów, a rząd zaoferuje dotacje gotówkowe dla osób, które kupią samochód zasilany akumulatorem.
  • Chiny planują także wprowadzenie ulg podatkowych przy zakupie nowych samochodów, zarówno gazowych, jak i elektrycznych, co mogłoby potencjalnie pomóc w zwiększeniu sprzedaży pojazdów Nio.
  • Innovusion, dostawca technologii LiDAR firmy NIO, nawiązuje strategiczne partnerstwo z firmą technologiczną TuSimple - To mnie szczerze cieszy, ponieważ mam mniej sympatii do firmy $TSP+0.1%, która produkuje ciężarówki bez kierowcy. Nie inwestuję w TSP, ale jak na stosunkowo młodą firmę, mam dobre przeczucia.

Spekuluje się także o rozbudowie stacji ładowania w całej UE, a w grę wchodzi także nowa linia w UE (jeszcze niepotwierdzona).

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet