NASDAQ
-134.52 (-0.87%)
S&P 500
-4.79 (-0.11%)
DOW
75.15 (0.21%)
FTSE
26.97 (0.38%)
DAX
78.54 (0.51%)
HANG SENG
73.75 (0.28%)
NIKKEI
44.50 (0.15%)
MSFT Microsoft Corp
309.16 -1.59 (-0.51%)
INTC Intel Corp
49.46 -6.55 (-11.69%)
TSLA Tesla Inc
909.68 16.08 (1.80%)
Posted by

Kolaps kryptoměn je dle náměstka guvernéra BoE "pravděpodobný"

Náměstek guvernéra britské centrální banky Bank of England Jon Cunliffe včera prohlásil, že kryptoměny urgentně potřebují regulaci svého trhu a jejich kolaps je rozhodně "pravděpodobný".

 

"Takový kolaps je jistě pravděpodobný scénář vzhledem k nedostatku vnitřní hodnoty a následné volatilitě cen, pravděpodobnosti nákazy mezi kryptoaktivy, kybernetické a provozní zranitelnosti a samozřejmě síle stádního chování," řekl během svého vystoupení na konferenci SIBOS.


Vzhledem k tomu, že tržní kapitalizace digitálních aktiv se letos nafoukla na více než 2 biliony dolarů, zůstává tento rodící se prostor stále velmi neregulovaný, protože úřady po celém světě stále teprve řeší, jak nejlépe zvýšit dohled nad kryptoměnovými trhy.


Mezinárodní měnový fond (IMF) ve své zprávě zveřejněné v úterý rovněž varoval před rostoucími riziky v tomto prostoru, včetně podvodů, nadměrných spekulací a možných "runů" na zdánlivě stabilnější aktiva. Čína mezitím v září zavedla téměř plošný zákaz krypta tím, že zakázala veškeré transakce s kryptoměnami.

 

Cunliffe zase přirovnal prostor digitálních aktiv k americkému hypotečnímu trhu, který přivedl světovou ekonomiku na pokraj kolapsu, a poukázal na to, že trh s rizikovými hypotékami měl v roce 2008 hodnotu přibližně 1,2 bilionu dolarů.


Pozornost ve své řeči věnoval také decentralizovanému financování neboli DeFi a uvedl, že anglická centrální banka začala pracovat na řízení rizik a ochraně spotřebitelů. DeFi je souhrnný termín pro různé aplikace - půjčování, úvěry, obchodování, spoření, deriváty, opce, akcie - které využívají veřejné blockchainy a kryptoaktiva k narušení tradičních finančních odvětví.


Přesto vidí v kryptoměnách pozitivní potenciál, ale pouze pokud brzy přijdou jasná pravidla.


"Efektivní začlenění světa kryptoměn do regulačního rámce totiž pomůže zajistit, aby potenciálně velmi velké přínosy aplikace této technologie ve financích mohly udržitelně vzkvétat," řekl. "Je proto třeba o to urgentně usilovat."


Podle červnového průzkumu úřadu Financial Conduct Authority drží ve Velké Británii kryptoaktiva přibližně 2,3 milionu dospělých osob. Procento lidí, kteří považují obchodování s kryptoměnami za hazard, sice kleslo, ale stále se pohybuje na úrovni více než třetiny respondentů. Stále větší procento však vidělo digitální aktiva jako doplněk nebo alternativu ke svým tradičním mainstreamovým investicím.

Next post
Co si myslí prezident Fidelity Digital Assets o budoucnosti kryptoměn, vás možná překvapí
Autoload is on
Discussion
Posted by 8 days ago

Autor @muskuvnevlastnisyn má karmu 1663 a je členem této skupiny od 23/05/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Posted by 8 days ago

"Cunliffe zase přirovnal prostor digitálních aktiv k americkému hypotečnímu trhu, který přivedl světovou ekonomiku na pokraj kolapsu, a poukázal na to, že trh s rizikovými hypotékami měl v roce 2008 hodnotu přibližně 1,2 bilionu dolarů." 

 

Nemuzu uverit, ze se ohani kolapsem, ktere zpusobil predevsim financni sektor, ktery je zalozeny na dluhu, podvodnem ratingu a moralnim hazardu. Tedy vse, proti cemu byl BTC hozeny na svet.

 

"Efektivní začlenění světa kryptoměn do regulačního rámce totiž pomůže zajistit, aby potenciálně velmi velké přínosy aplikace této technologie ve financích mohly udržitelně vzkvétat," řekl. "Je proto třeba o to urgentně usilovat."

 

Mam to chapat jako neco na zpusob: " mame tu nejaky decentralizovany ledger, myslim ze tomu rikaji blocenka a tak vyuzijme hypu, udelame na fiatu renesancni CBDC, ktery umistime na na nasi jakoze blocenku a kazdy rozumny clovek pak prece da prednost tomu, co ma "realnou hodnotu" no ne?;) 

 

Tohle me utvrzuje v tom, jak jsme stale early, v podstate vizionari, protoze cist ty jejich pomatene vyroky me zpusobuje bolest oci.

Posted by 8 days ago

O kryptu si můžou říkat, co chtějí. Ale tu slinu na regulace je potřeba registrovat a počítat s ní, zvlášť teď, když je tady opět býčí rally, nedej bože když padnou na $BTC/USD nová maxima a bude se o tom všude psát, regulátoři se na to opět zaměří.

Posted by 8 days ago

To máme pořád "bitcoin je bezcený" "bitcoin je podvod" "krypto je podvod" "krypto je bezcenné" "krypto zkolabuje". Kdybych dostal dolar pokaždé, když tohle někdo od vzniku krypta řekne, jsem už dneska za vodou. Konkrétně u krypta jsem se naučil orientovat podle reality na trzích, ne podle toho, co o nich někdo říká do médií - zvlášť někdo, kdo je zástupce fiat finančního průmyslu, je logické, že ten z krypta nebude nadšený...

Posted by 8 days ago

Dobré načasování. Protože pokud $BTC/USD teď nedosáhne na nová maxima a začne opět klesat, mohlo by to smrdět dalším výletem na 30k

Posted by 8 days ago

@realitycheck No, to je docela odvážné tvrzení. Každopádně bych bitcoinu dal na nová ATH aspoň do nového roku čas.