NASDAQ
-134.52 (-0.87%)
S&P 500
-4.79 (-0.11%)
DOW
75.15 (0.21%)
FTSE
26.97 (0.38%)
DAX
78.54 (0.51%)
HANG SENG
73.75 (0.28%)
NIKKEI
44.50 (0.15%)
MSFT Microsoft Corp
309.16 -1.59 (-0.51%)
TSLA Tesla Inc
909.68 16.08 (1.80%)
AAPL Apple Inc
148.69 -0.77 (-0.52%)
INTC Intel Corp
49.46 -6.55 (-11.69%)
Posted by

Máme tady akcionáře Tesly? Jaký je váš další plán?

Zdravím zdejší investory, mám v portfoliu akcie $TSLA nakoupené v září 2019 tj. před splitem za 4X $ / ks. Jednou později (taky ještě před splitem) jsem pozici navýšil z dalších uspořených peněz a aktuálně sedím na trojciferném počtu akcií. A nebudu lhát, aktuálně si moc nejsem jistý, co s touhle pozicí dál. Ze všech stran se pořád straší krachem a nejsem si jistý, jestli už nejsem trochu moc chamtivý a nechci od toho příliš moc. Vážně proto zvažuju, že si část zisku vyberu. Původně jsem chtěl čekat na 900 USD / ks, ale začínám z toho být lehce nervózní. Vím, že konečné rozhodnutí je na mě, ale docela by mě zajímaly názory a nápady druhých. Díky!

Next post
Revoluce v sektoru energetických nápojů, tuhle akcii si rozhodně nenechte ujít!
Autoload is on
Discussion
Posted by 8 days ago

Teslu jsem kupoval taky před splitem (byť ne moc) a mám v plánu držet dlouhodobě. Letos to není takový hype jako loni, ale hodnotu si drží, žádný rapidní výprodej, před kterým se milionkrát varovalo, se nekoná. Takže se s Elonem doufám ještě nějaký ten rok svezu. 👍

Posted by 8 days ago

Díky za názor!

Posted by 8 days ago

@jirkamysicka Jeden z častých dotazů a přidávám častou odpověď - i pokud někdo drží $TSLA od stejné ceny a ve stejném množství jako ty, je potřeba řídit se individuální situací, v které se každý nacházíme. Pokud máš jenom Teslu, žádný nadprůměrný příjem a jinými slovy jsi měl velké štěstí, nemá chuť vybrat část zisku nic společného se slabostí nebo hloupostí. Je to logická psychologická obava a za mě je rozhodně na místě zvážit, jestli si část zisku nevybrat a neinvestovat je jinam - například do indexového fondu. Umět včas vybrat zisk a odejít je často stejně náročné, jako umět vstoupit v ten správný okamžik. Dnešní "meme stocks" kultura často lidi nutí držet za každou cenu až do nevidím... ve tvé situaci to ale zároveň znamená vzdát se významné části potenciální finanční stability, kterou může taková šťastná akciová trefa přinést. Jinými slovy - pokud je to zisk, který ti může reálně změnit (anebo výrazně usnadnit) život, je prodej a odchod z pozice zcela na místě. Na druhou stranu pokud byl tvůj původní plán 900 $ a máš důvod věřit, že to Tesla dá, proč nedržet dál - ale proč si k tomu nenastavit logický Stop-loss do profitu s tím, že pokud ten růst nevyjde a trh se vysype, vezmeš si zisk (nebo jeho část) a jdeš dál.

Posted by 8 days ago

@kaizy Tesla není jediná akcie, ale nemám jich ani 10, takže celkově to beru spíš jako štěstí, což je důvod, proč bych si část zisků asi raději zamkl "do kapsy".

Posted by 7 days ago

@jirkamysicka Tak v tom případě bych si s tím nelámal až tolik hlavu a klidně šel tomu štěstí trochu naproti. 😁 Ale nějak rozumně, není třeba to hned celé za market prodat. $TSLA teď zrovna hezky roste a vypadá to na retest ATH, tak možná zvážit nějaký blízký stop-loss a klidně ho posouvat, takže na první korekci ta část, kde chceš vybrat zisky, půjde pryč.

Posted by 8 days ago

$TSLA by mohla pocítit krizi, pokud se brutálně ucpe výroba polovodičů. Nebo elektřina bude na příděl. Jinak si myslím, že můžeme Elona dojit 😂😂

Posted by 8 days ago

👍👍👍

Posted by 8 days ago

Držet! Hranice okolo 900 USD bude mít menší korekci, ale od důležité hranice 1200 USD jsme ještě daleko. 😂

Posted by 8 days ago

Souhlasím, když vezmu dno za $560 a vrchol okolo $890 a celý range znásobím nahoru, tak máme opravdu prostor jít až někde k $1200 za akcii :) ... Jasně krize asi přijde, ale může se projevit i tím, že bude velký spike na mnoha trzích. Pokud tedy bude váš příkaz sedět někde na $1150 tak vylezete se ziskem, před propadem. Pokud se tak nestane a trh bude růst dál, tak si jednoduše počkáte na korekci. :)