S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

5 kryptowalut, które kupuję i zamierzam trzymać tak długo, jak to możliwe

Kryptowaluty zawojowały umysły inwestorów, szczególnie ze względu na możliwość szybkiego zarobku na nich i ich rosnącą użyteczność, gdzie ich platformy są obecnie wykorzystywane w zdecentralizowanych finansach (DeFi) i innych zdecentralizowanych aplikacjach (dApps), które eliminują pośredników, dodatkowe opłaty oraz kwestie biurokratyczne i czasowo-lokalizacyjne. Gdy rynki ożyją lub otrząsną się ze strachu przed głęboką recesją, kryptowaluty te będą rosły znacznie szybciej niż rynek akcji.

Bieg z bykiem Crypro

Te pięć kryptowalut oferuje dobre perspektywy, zwłaszcza gdy rynek zacznie się odwracać lub odbijać od obecnych obaw o głęboką recesję. Dlatego też osobiście gromadzę pozycję w tych kryptowalutach i wierzę w ich długoterminowy wzrost, ponieważ ich wykorzystanie stale rośnie, a te mają dobrą pozycję.

Bitcoin $BTCUSD-1.2%

Bitcoin jest największą kryptowalutą o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 574 mld USD. Oczekuje się, że BTC może odnotować gwałtowny wzrost, gdy sytuacja na rynku zacznie się poprawiać.

 • Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest ograniczona całkowita potencjalna podaż monet - dokładnie 21 milionów.
 • Ponieważ górnicy bitcoinów produkują coraz więcej, podaż powoli maleje i zbliża się do szczytu.
 • Oznacza to, że będzie mniej potencjalnie dostępnych monet BTC, a wynikający z tego brak podaży dla nowych inwestorów spowoduje wzrost ceny.

https://www.youtube.com/watch?v=pRN0IDz98WA

Bitcoin jest znany jako waluta typu peer-to-peer. Nie ma potrzeby, aby bank, firma finansowa lub firma maklerska pełniły rolę pośrednika.

Na razie jednak nie ma planów zaprzestania wydobywania Bitcoina za pomocą protokołu proof-of-work (PoW), który wymaga dużych ilości energii elektrycznej. W tym miejscu z pomocą przychodzą inne kryptowaluty, które wykorzystują protokoły nieoparte na górnictwie.

Ethereum $ETHUSD+4.0%

Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 242 miliardy dolarów. Ethereum jest znane ze swojego rzeczywistego zastosowania w warstwie 1 lub 2 oraz w świecie NFT. W tym roku planowane jest również przejście na protokół PoS (Proof of Stake) obejmujący całą platformę.

 • Kluczową zaletą Ethereum jest to, że jako platforma umożliwia tworzenie aplikacji i inteligentnych kontraktów, w przeciwieństwie do Bitcoina i innych kryptowalut (PoW).
 • Inteligentne kontrakty automatycznie realizują wszelkie porozumienia między stronami kontraktu bez pośrednictwa innych podmiotów.

https://twitter.com/ethereum/status/1324087600349696002

ETH jest notowany poniżej poziomu 2 000 USD, co oznacza spadek o prawie 47% w skali roku. Ponadto jest on daleki od maksimów na poziomie prawie 5 000 USD, które osiągnął na początku listopada 2021 r.

Gdy rynki przestaną się martwić o wielką recesję, Ethereum może dość znacznie odbić się od dna.

Cardano $ADAUSD-0.4%

Cardano jest ósmą co do wielkości kryptowalutą, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 17,9 mld USD. Na dzień dzisiejszy kurs wynosi 0,52 USD, co oznacza spadek o 61,7% z poziomu 1,377 USD, na którym zakończył się w 2021 r.

 • Cardano jest zbudowane jako platforma wielokanałowa, która pozwala innym kryptowalutom budować na niej swoje aplikacje.
 • Jego głównym celem jest działanie jako alternatywa dla Ethereum poprzez umożliwienie szybszego przetwarzania transakcji i niższe opłaty.

https://www.youtube.com/watch?v=W_E581E-X4s

Początkowo jego założyciele uważali, że Ethereum nie jest w stanie pomieścić dużej liczby użytkowników. Okazało się to prawdą, ponieważ często wiąże się to z wysokimi opłatami za transakcje i wolną prędkością zatwierdzania.

Od września 2021 r. Cardano zaczęło przyjmować inteligentne kontrakty i aplikacje, zwłaszcza w obszarze DeFi.

Solana $SOLUSD-0.8%

Solana jest dziewiątą co do wielkości kryptowalutą, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 17,8 mld USD. Jego cena ulegała ostatnio znacznym wahaniom i spadła nawet poniżej poziomu 51,75 USD, co stanowi 71% spadek w stosunku do poziomu 178,52 USD, na którym kurs został zamknięty w 2021 r.

 • Podobnie jak Cardano, Solana jest uważana za szybszą alternatywę dla Ethereum.
 • Jego głównym celem jest wspieranie masowo skalowanych dApps.
 • Od tego miesiąca może on przetwarzać 2700 transakcji na sekundę (TPS).
 • W szczytowym momencie platforma może osiągnąć do 710 000 TPS.

https://twitter.com/solana/status/1529137353964412928

Firma Solana twierdzi, że wprowadza zmiany, które umożliwią jej obsługę dużych ilości TPS. Jeśli te zmiany zostaną wprowadzone, może to doprowadzić do znacznego wzrostu wartości.

Należy również wspomnieć, że NFT zaczynają handlować na Solanie, co jeszcze bardziej zwiększa jej wykorzystanie.

Polkadot $DOTUSD+4.9%

Polkadot jest 11. największą kryptowalutą. Jego wartość spadła ostatnio poniżej 10 USD, czyli o 64,9% w porównaniu z końcem 2021 roku, kiedy to cena wynosiła 28,58 USD. Co więcej, znajduje się on daleko od swojej najwyższej ceny z 2021 r., wynoszącej 53,88 USD, którą osiągnął 3 listopada 2021 r.

 • Polkadot jest również platformą blockchainową o wielu łańcuchach.
 • Pozwala ona innym kryptowalutom tworzyć ukierunkowane dApps i wykorzystywać swoją platformę do weryfikacji i zamykania transakcji.
 • Umożliwia on również międzyłańcuchowe przekazywanie danych i aktywów, a nie tylko tokenów.

https://www.youtube.com/watch?v=ZNLHcAGAJjY

Dzięki temu jest przydatna w zastosowaniach inteligentnych kontraktów, zwłaszcza w obszarze DeFi.

Gdy rynek zacznie się ożywiać, spodziewam się, że DOT nie pozostanie w tyle i również pójdzie w górę. Dzięki temu jest to jedna z najlepszych kryptowalut dla inwestorów długoterminowych.

Mam pozycję we wszystkich tych kryptowalutach i wierzę w ich wzrost, jednak każdy powinien przeprowadzić własne badania przed zainwestowaniem w nie :)

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet