S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

2 spółki, które w obecnej sytuacji po prostu trzeba dodać do swojego portfela

Korekty rynkowe bywają frustrujące, ale jeśli ktoś jest na rynkach od pewnego czasu, zaczyna cieszyć się na spadki cen, ponieważ może kupić akcje o bardzo wysokiej jakości po bardzo korzystnych wycenach, a taka sytuacja nie zdarza się codziennie na rynku.

Czas na zakup

W tym artykule przyjrzymy się dwóm spółkom, które ostatnio opublikowały przyzwoite wyniki, a mimo to rynek skierował ich akcje w dół. Inwestorzy, którzy kupują akcje tych spółek z zamiarem utrzymania ich w długim okresie, nie będą zawiedzeni.


1. Walt Disney $DIS+0.0%

W zeszłym roku wartość akcji Walta Disneya wynosiła 203 USD, a następnie spadła z powodu spowolnienia wzrostu liczby subskrybentów Disney+.

 • Disney uruchomił swój flagowy serwis streamingowy w 2019 roku i w pierwszym roku działalności dodał 95 milionów subskrybentów.
 • Długoterminowym celem kierownictwa było zwiększenie liczby abonentów usługi do 230-260 mln do końca roku obrotowego 2024.
 • Inwestorzy mieli jednak wątpliwości po kilku słabych kwartałach ubiegłego roku.
 • W trzecim kwartale roku obrotowego 2021 Disney dodał tylko 2 miliony abonentów.
 • Jednak w ciągu ostatnich kilku kwartałów popularność Disney+ ponownie wzrosła, a parki tematyczne odnotowują obecnie duży popyt.

https://twitter.com/Disney/status/1531606481166299137

"Parki tematyczne pracują na pełnych obrotach, napędzane silnym popytem oraz zindywidualizowanymi i spersonalizowanymi doświadczeniami gości, które spowodowały wzrost wydatków per capita o ponad 40% w ciągu 2019 roku".

powiedział Prezes Bob Chapek podczas rozmowy z analitykami na temat wyników drugiego kwartału fiskalnego.

Disney

Ponieważ akcje są notowane na mniej więcej tym samym poziomie, na którym znajdowały się, gdy zarząd zaprezentował Disney+ w kwietniu 2019 roku, inwestorzy otrzymują teraz naprawdę fantastyczną ofertę.

Inwestorzy zasadniczo płacą uczciwą cenę za dotychczasowe aktywa rozrywkowe Disneya (ESPN, ABC, studia filmowe i parki rozrywki) i otrzymują za darmo przyszły rozwój usług streamingowych Disneya, w tym Hulu i ESPN+.

2. BJ's Wholesale Club Holdings $BJ+0.0%

Akcje hurtowni dyskontowej odniosły w tym roku lepsze wyniki niż cały rynek, co wiele mówi o względnej sile modelu biznesowego BJ's Wholesale Club Holdings w trudnej sytuacji gospodarczej. Ponieważ presja inflacyjna powoduje gwałtowny wzrost cen towarów, coraz więcej konsumentów odwiedza BJ's.

 • Od początku roku do chwili obecnej akcje BJ's spadły tylko o 6,8%, w porównaniu z 17% w przypadku indeksu S&P 500.
 • Firma weszła w ten rok z impetem, odnotowując wzrost sprzedaży w sklepach porównywalnych o 21,8% w czwartym kwartale fiskalnym 2021 r. (który zakończył się 29 stycznia) w porównaniu z tym samym okresem dwa lata temu, przed wybuchem pandemii.

https://twitter.com/BJsWholesale/status/1520085594537402368

Firma BJ's stwierdziła, że presja inflacyjna powoduje wzrost kosztów wysyłki, ale z powodzeniem rekompensuje to podwyżkami cen w wybranych kategoriach.

 • Kierownictwo skupi się na przyspieszeniu wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat.
 • BJ's ma dużą koncentrację sprzedaży w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, gdzie sprzedaż stanowiła 23% całkowitej sprzedaży w roku obrotowym 2021.
 • Firma wdraża jednak plan nieruchomościowy, aby otworzyć dodatkowe sklepy i rozszerzyć działalność.
 • Po otwarciu pięciu nowych placówek w ubiegłym roku, kierownictwo planuje otworzyć w tym roku 11 na nowych i istniejących rynkach, a w roku finansowym 2023 - kolejnych 10.

https://www.youtube.com/watch?v=cFGDJiTTnAs

Przy wskaźniku ceny do zysków (P/E) wynoszącym 19, opartym na szacunkach analityków na ten rok, akcje są notowane ze znacznym dyskontem w stosunku do rówieśnika z branży - Costco Wholesale, którego cena jest 37 razy większa od oczekiwanych zysków.

Osobiście bardziej ufam Disneyowi z tych dwóch firm, jeśli chodzi o inwestycje długoterminowe, ale obserwuję też BJs. Jeśli zdecydujesz się na inwestowanie, pamiętaj, aby wcześniej przeprowadzić analizę i mieć na uwadze zwiększone ryzyko związane z obecnymi rynkami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet