S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ethereum i 2 inne kryptowaluty, które mogą osiągnąć świetne wyniki nawet przy dużej zmienności

Rynek kryptowalut przeżywa podobny rok jak np. rynek akcji, z tą jednak różnicą, że wahania są jeszcze bardziej odczuwalne. Kryptowaluty są po prostu niezwykle ryzykowną inwestycją, co jest tym bardziej zauważalne w okresach dekoniunktury. Jednak w każdej chwili trend może się odwrócić i znów możemy osiągnąć ekstremalne stopy zwrotu. Dla Ethereum jedno ważne wydarzenie również będzie miało pozytywny wpływ. Co to jest i jakie inne monety mogą teraz przynieść duże zyski?

Ethereum, podobnie jak pozostałe kryptowaluty, jest pogrążone w rynku niedźwiedzia, z którego nie może i nie chce się wygrzebać.

1) Solana $SOLUSD-0.4%

Solana to zdecentralizowana platforma obliczeniowa, która ma na celu zwiększenie skalowalności blockchaina poprzez połączenie unikalnych mechanizmów konsensusu sieci proof-of-history i proof-of-stake. Techniczne aspekty blockchaina Solana są trudne do zrozumienia. Najważniejsze jest jednak to, że ta wyjątkowa konfiguracja zapewnia firmie Solana możliwość przetwarzania do 50 000 transakcji na sekundę. To tyle samo, co w przypadku najlepszych procesorów kart kredytowych.

Od początku roku Solana zanotowała spadek o 73,5%, źródło: Yahoo Finance

Prawdopodobnie najszybszy blockchain pod względem czasu do finalizacji, Solana czerpie korzyści ze swojej przewagi technologicznej. Zainteresowanie deweloperów siecią gwałtownie wzrosło, a kilka niedawno ogłoszonych obiecujących projektów ma na celu jeszcze większe pobudzenie jej rozwoju. Do projektów, o których jest głośno, należą Solana Pay i Solanart, marketplace firmy NFTchkama.

Podobnie jak inne czołowe kryptowaluty, Solana znajduje się daleko w dole od swojego szczytu. Różne przerwy w dostawach w ostatnim czasie zaszkodziły byczej tezie dotyczącej tego tokena. Jeśli jednak Solana rozwiąże te problemy, będzie to projekt o ogromnym potencjale długoterminowego wzrostu, którego wartość jest obecnie bardzo atrakcyjna.

2. ethereum $ETHUSD-0.5%

Ethereum to kryptowaluta, której naprawdę nie trzeba przedstawiać. Ethereum stanowi fundament, na którym zbudowana jest większość zdecentralizowanego świata finansów. Dla tych, którzy są optymistami co do długoterminowego wzrostu kryptowalut w ogóle, Ethereum pozostaje integralną częścią tej tezy.

Istnieje jednak inny katalizator, na który inwestorzy zwracają uwagę w celu zapewnienia jeszcze większego wzrostu w dłuższej perspektywie. Oczekiwane przez wszystkich "połączenie" Ethereum jest tuż za rogiem. Fuzja ta połączy Beacon Chain z główną siecią, dając inwestorom prawdziwą szansę na proof-of-stake.

Ethereum spadło o 47% od początku roku, źródło: Yahoo Finance

Pozwoli to znacznie ograniczyć wpływ wydobycia Ethereum na energię oraz zwiększyć szybkość sieci. Choć koszty niekoniecznie się zmniejszą (co nadal jest główną wadą Ethereum), połączenie to prawdopodobnie poprawi tokenomikę Etheru, waluty sieci.

Oczekuje się, że fuzja nastąpi w sierpniu, co może stanowić krótkoterminowy katalizator dla inwestorów. Ethereum zasługuje na to, by znaleźć się na liście obserwacyjnej inwestorów, którzy rozważają obecnie zakup wysokiej klasy kryptowalut.

3. moneta Binance $BNBUSD+0.7%

Binance Coin jest obecnie piątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Z kapitalizacją rynkową oscylującą wokół 52 miliardów dolarów, Binance Coin pozostaje jedną z czołowych kryptowalut, w którą większość inwestorów być może nie zagłębiała się w większym stopniu. Przynajmniej w porównaniu z Bitcoinem i Eterem, które obecnie zajmują dwie czołowe pozycje pod tym względem.

Binance Coin spadła o 37,5% od początku roku, źródło: Yahoo Finance

BNB zapewnia inwestorom doskonały sposób na obstawianie największej na świecie kryptowaluty - Binance. Dla tych, którzy są byczo nastawieni do wzrostu wolumenu obrotów i kondycji całego rynku giełdowego, jest tokluczowy powód do posiadania BNB.

Jednak prawdopodobnie jednym z najciekawszych przypadków użycia Binance Coin, który pojawił się ostatnio, jest wykorzystanie tego tokena w sektorze gier hazardowych. Moneta Binance jest używana przez wiele dużych witryn z grami kryptowalutowymi i kasyn. Ponieważ sektor ten stale się rozwija, warto rozważyć jego wyjątkowość w przypadku tego tokena.

Hazard nie jest dla wszystkich, a każdy z tych trzech żetonów ma swoje problemy. Jednak w dłuższej perspektywie te trzy kryptowaluty mogą osiągać lepsze wyniki, pomimo krótkoterminowej zmienności.

Zastrzeżenie: Tekst zainspirowany przez Chrisa MacDonalda nie jest rekomendacją inwestycyjną. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet