NASDAQ
-134.52 (-0.87%)
S&P 500
-4.79 (-0.11%)
DOW
75.15 (0.21%)
FTSE
26.97 (0.38%)
DAX
78.54 (0.51%)
HANG SENG
73.75 (0.28%)
NIKKEI
44.50 (0.15%)
MSFT Microsoft Corp
309.16 -1.59 (-0.51%)
TSLA Tesla Inc
909.68 16.08 (1.80%)
PYPL PayPal Holdings Inc
240.40 -2.60 (-1.07%)
AAPL Apple Inc
148.69 -0.77 (-0.52%)
Posted by

Fundamenty a technická analýza mluví jasně, Bitcoin poletí k nebesům 🚀

Bitcoin v posledních několika měsících pokračoval v silném růstu navzdory přetrvávajícím obavám z regulace a zákazů kolem kryptoměn. Pravdou je, že z "fundamentální" úrovně nebyl Bitcoin nikdy silnější.

 

Ačkoli tradiční fundamentální analýzu nelze na Bitcoin skutečně aplikovat, vidím některé známky, které bych kvalifikoval jako fundamentální posuny, které podporují názor, že Bitcoin má stále prostor pro zhodnocení.

 

Mám tím na mysli, že hlavní světová kryptoměna má podporu finančních institucí, retailových investorů/společností a vítr v zádech v podobě rostoucích obav z inflace. Z technického hlediska vypadá dlouhodobý graf také býčí, ačkoli po překonání hranice 100 000 dolarů by mohlo dojít k větší korekci.

 

 

Nikdy nebylo lépe

 

Zdá se, že $BTC/USD nemůže nic zastavit, protože 4. čtvrtletí začíná impozantní 18% rally. Jen před několika týdny Čína oznámila, že přímo ilegalizuje veškeré aktivity s kryptoměnami. Tato událost, kterou by někdo mohl označit za podivnou shodu okolností, jako by znamenala lokální dno pro Bitcoin, který se tehdy pohyboval kolem 40 000 USD.

 

Bitcoin nyní silně roste a zdá se, že zprávy kolem této kryptoměny přešly z negativních na pozitivní. Na fundamentální úrovni získáváme další důkazy, že $BTC/USD zde zůstane dlouhodobě. Osobně mohu identifikovat tři klíčové prvky, které vykreslují býčí budoucnost Bitcoinu.

 

Institucionální apetit

 

Není žádným tajemstvím, že velké instituce se jistě, ale pomalu noří do Bitcoinu. Nyní se však zdá, že tyto instituce otevřeně přiznávají vlastnictví Bitcoinu, a dokonce jej propagují. Možná potřebovaly instituce tutlat velké nákupy $BTC/USD při posledním propadu. Mimochodem i George Soros už je čerstvým vlastníkem Bitcoinu.

 

Nejenže instituce skupují další Bitcoiny, ale také vyzývají své klienty, aby získali expozici zejména vůči Bitcoinu a dalším kryptoměnám, jak uvedl Wall Street Journal. Chuť po Bitcoinu je neúprosná a Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), ačkoli je pomalá a opatrná, s ní zrovna nebojuje, protože jsme před několika dny viděli, jak byl schválen první ETF související s Bitcoinem. Tento ETF nabízí expozici vůči firmám založeným na kryptoměnách. Mezitím společnost BlockFi stále čeká na schválení spuštění ETF, které by sledovalo cenu $BTC/USD prostřednictvím futures kontraktů obchodovaných na CME.

 

Bitcoin však stále není pro každého. Generální ředitel společnosti JPMorgan považuje Bitcoin za bezcenný. Ale banka stále nabízí obchodování s kryptoměnou. Instituce, jako jsou banky a fondy, mohou vydělat peníze jednoduše tím, že nabízejí expozici vůči Bitcoinu, a možná právě proto tak rády činí, i když tomuto aktivu "nevěří".

 

To mě přivádí k dalšímu bodu, ačkoli jsou institucionální investoři široce citováni jako býčí signál pro Bitcoin, možná se míjí s širším faktem, že Bitcoin získává masovou přitažlivost jako nikdy předtím.

 

Maloobchodní apetit

 

V konečném důsledku velké banky a fondy jednoduše naplňují poptávku retailových investorů po expozici vůči $BTC/USD. V tomto ohledu jsme svědky toho, že Bitcoin vstupuje do hlavního proudu mnohem výrazněji než dříve, a to i na vrcholu rallye v roce 2018. Vezměme si například tento seznam nadnárodních společností, které nyní přijímají Bitcoin, mezi něž patří Microsoft Corporation $MSFT a Shopify Inc. $SHOP. Dalším velkým katalyzátorem pro Bitcoin byla skutečnost, že společnost Interactive Brokers $IBKR nyní na své platformě nabízí obchodování s kryptoměnami.

 

Běžní občané vnímají Bitcoin jako skutečné aktivum, do kterého stojí za to investovat. Nedávný průzkum provedený společností Bakkt ukázal, že 48 % amerických spotřebitelů v posledních 6 měsících investovalo do Bitcoinu. Zajímavé však je, že většina těchto drobných investorů tvrdila, že investovala méně než 100 USD. To znamená, že těmto investorům zbývá spousta kapitálu, který mohou do $BTC/USD vložit. Prostředky jsou k dispozici, existuje spousta burz a také více "tradičních fondů", které mohou lidem poskytnout expozici vůči Bitcoinu.

 

Tento nárůst zájmu o kryptoměny byl, možná ne tak náhodou, doprovázen také výrazným nárůstem inflace, což považuji za třetí zásadní katalyzátor pro Bitcoin.

 

Bitcoin je pojistkou proti inflaci

 

Inflace je na vzestupu a vzhledem k tomu, že se Joe Biden a demokraté snaží prosadit balíček na sladění rozpočtu ve výši 3,5 bilionu dolarů, se zdá nepravděpodobné, že by inflace v dohledné době ustala. Fed konečně dostává to, co tolik let chtěl, a i když se mluví o zvyšování sazeb, zdá se to nepodstatné ve srovnání s množstvím měny, která již vstoupila do ekonomiky a která se nyní začíná pohybovat díky bezprecedentnímu úsilí federální vlády.

 

$BTC/USD se tak stává stále atraktivnějším způsobem, jak ochránit své peníze před znehodnocením. Bitcoin je již široce používán po celém světě v rozvojových zemích, kde jsou měny velmi nespolehlivé, a nyní v mnoha případech nahrazuje zlato v portfoliích západních investorů.

 

Jak jsem již dříve tvrdil, Bitcoin se podobá digitálnímu zlatu, což z něj následně činí ideální formu měny. Lze jej snadno skladovat, rozdělovat a jeho nabídka je omezená. Dokud jej lidé přijímají, je ideálním uchovatelem hodnoty. Nakonec jsou všechny formy peněz určovány konsensem. Tak jako cigarety jsou, které jsou náhražkou peněz ve vězení.

 

Inflace se také dostává do hlavního proudu, a jak bude stoupat, poroste i přitažlivost bitcoinu.

 

Technický vývoj bitcoinu

 

Co se týče technického výhledu $BTC/USD, jsme stále na dobré cestě k dosažení nových historických maxim, alespoň podle mého skromného názoru. Vycházím přitom z parametrů stanovených poměrem akcií a toků modelu a z teorie býčího/medvědího trhu, která obklopuje události spojené s půlením Bitcoinu.

 

 

V celé historii $BTC/USD se projevuje tendence, že po události půlení Bitcoinu dochází k rally, která trvá zhruba 2 roky, a poté s blížícím se dalším půlením vstupuje do medvědí fáze, tedy zhruba další 2 roky. Podle některých odhadů by se měl Bitcoin půlit zhruba za 896 dní, což nás řadí blízko poloviny cyklu půlení.

 

Primárně očekávám, že v příštích několika měsících uvidíme Bitcoin nad 100 000 USD, což je v souladu s očekáváním stanoveným modelem Stock-to-Flow. Poté bychom měli být svědky obchodování Bitcoinu kolem 100 000 USD, ale možná i poklesu až na 50 000 USD, což by skutečně představovalo medvědí trh, a poté zamířit ještě výše po dalším půlení, tedy kolem roku 2024.

 

S ohledem na to podotýkám, že krátkodobější výhled je po nedávném běhu o něco méně býčí:

 

 

Vidíme jasnou divergenci mezi MACD a nedávnou cenovou akcí. První vrstvu podpory lze nalézt kolem 55 000 USD, ale pokud dojde k jejímu prolomení, mohli bychom zamířit až k 48 000 USD, což je 99denní klouzavý průměr.

 

Závěr

 

Závěrem lze říci, že $BTC/USD má všechny správné ingredience pro poslední tah vzhůru v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Mezitím bude spousta volatility a akumulačních fází, ale nakonec tu Bitcoin zůstane, jen dnešní cena ne.

Přidej se k 25474 investorům, kteří jsou členy komunity Bulios, a získej zdarma přístup k tomuto a dalším investičním příspěvkům.

Máš svůj účet? Tak se přihlas. A nebo vytvoř nový
Pro více informací mrkni na sekci Privacy Policy
Next post
Kryptoměny krvácí! Proč se tak děje?
Autoload is on
Discussion
Posted by 8 days ago

Uvidíme, jak se doopravdy cena vyvine 😅

Posted by 8 days ago

100K jo? Tak to chci vidět :D

Posted by 8 days ago

🔝🔝