Michal Šnobl

Středeční varování přichází od jednoho z nejmocnějších bankéřů na Wall steet Jamieho Dimona, který je šéfem banky JPMorgan $JPM. Ten nabádá investory, aby se připravili na ekonomický „hurikán“, protože ekonomika bojuje s bezprecedentní kombinací výzev, včetně zpřísnění měnové politiky a ruské invaze na Ukrajinu.

 

"Raději se připrav, ten hurikán je cestě k nám," řekl generální ředitel JPMorgan Chase & Co $JPM

Dimon na již dříve květnovém investorském dni JPMorgan řekl, že nad americkou ekonomikou se rýsují „bouřkové mraky“, ale řekl, že od té doby tuto prognózu aktualizoval vzhledem k výzvám, kterým čelí Federální rezervní systém, když se pokouší omezit inflaci. "Právě teď je slunečno, věci jsou v pořádku, každý si myslí, že Fed to zvládne," řekl Dimon.

JPMorgan se na tyto turbulence připravuje tím, že je konzervativní se svou rozvahou. 

https://youtu.be/AZ9ycHsXOls

Nejenom tu americkou ale i mnohé jiné ekonomiky v čele s těmi evropskými čekají nebývale těžké měsíce plné nejistoty a výzev. Pro investory to samozřejmě představuje i nadále zvýšenou volatilitu skrze všechny třídy aktiv.  

Informace uvedené v článku jsem čerpal z portálu Yahoo Finance, konkrétně od redaktorů Sally Bakewell a Steve Dickson.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Sponsored by @etoro Advertisement
Discussion
@czechinvestingbot 7M

Autor @spritely22 má karmu 751 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@dominikpetrnousek 7M

Nojono... a co naděláme 🤷

@michalsnobl 7M

právě :d

@about37cats 7M

snad se mýlí :dd

@michalsnobl 7M

zrovna jemu tyhle předpovědi docela věřím

@victor_nettoyeur 7M

To je ten pán  co tvrdil že vyhodi každého zaměstnance co se jen dotkne BTC a pak to pod pultem nakupují pro své klienty?;) https://www.reuters.com/article/us-jpmorgan-bitcoin-idUKKCN1BT2E3