S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Czy to właściwy moment na inwestowanie w akcje firmy Amazon? Czego można się spodziewać po firmie w dalszej części roku

Od początku roku akcje giganta e-commerce, firmy Amazon $AMZN+0.0%, spadły o ponad 28%, a na samym dole o prawie 38%. Przeciętny inwestor zastanawia się więc, czy jest to dobry moment na inwestycje. Mimo że firma boryka się z wieloma problemami ekonomicznymi, istnieją pozytywne strony, na których można bezpiecznie oprzeć akcje.

Amazon.com, Inc.

Amazon stock split

Akcjonariusze firmy Amazon $AMZN zatwierdzili+0.0% proponowany podział akcji 20 na 1. Jest to wspaniała wiadomość dla obecnych i potencjalnych inwestorów. Akcje będą notowane po jednej dwudziestej ceny z 3 czerwca. Jak zauważyło wiele osób, to posunięcie nie ma bezpośredniego wpływu na kapitalizację rynkową firmy Amazon. Spowoduje to jedynie dwudziestokrotne zwiększenie liczby akcji.

Jest to jednak dobra wiadomość, ponieważ teoretycznie może to doprowadzić do wzrostu kapitalizacji rynku. Zasoby staną się bardziej przystępne cenowo, co może łatwo zwiększyć popyt.

https://twitter.com/jarsura/status/1532066213953966080

Krach w handlu detalicznym, na którym może skorzystać Amazon

Rozczarowujące wyniki spółek Target i Walmart sugerują, że wydatki konsumpcyjne zaczynają się kur czyć. Sprzedaż sprzętu elektronicznego spadła, a konsumenci, w warunkach historycznej inflacji, przestawiają się na artykuły pierwszej potrzeby.

Analityk Citigroup, Ronald Josey, uważa, że Amazon ma stosunkowo silną pozycję, aby zyskać w tym środowisku. W swoim raporcie badawczym stwierdził, że podobnie jak inni detaliści, Amazon będzie musiał zmierzyć się ze słabszą konsumpcją i wyższymi kosztami. Firma wierzy jednak, że może zdobyć udział w portfelu dzięki wygodzie i czasowi dostawy. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen benzyny, z pewnością ma sens fakt, że konsumenci będą szukać dostaw z firmy Amazon zamiast jeździć do alternatywnych sklepów wielkopowierzchniowych.

Wniosek

Ceny docelowe sugerują wzrost o 50%. Są one jednak oparte na prognozach na rok do przodu i nie zawsze są najlepszym wskaźnikiem. Jednak krótkoterminowy katalizator w postaci zbliżającego się podziału akcji może pchnąć Amazon w górę. A jeśli Ronald Josey z Citigroup ma rację, Amazon może stać się silniejszym graczem w starciu z dużymi detalistami.

Lepszym rozwiązaniem niż stawianie na krótkoterminowy wzrost jest inwestowanie z długoterminowym horyzontem czasowym. Należy pamiętać, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna i wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Alex Sirois jest analitykiem akcji AMZN.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet