S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

3 špičkové růstové akcie ze sektoru polovodičů, které budou v příštích letech profitovat z vysoké poptávky po čipech

Akciové trhy jsou letos ve výprodejovém módu a všechny hlavní indexy v podstatě smazaly významnou část zisků z minulého roku. Co když ale budou akcie i nadále pokračovat v pádu? Další korekce trhu představuje pro investory skutečnou příležitost přidat do svých portfolií některé špičkové růstové akcie za lákavé ocenění. Tady jsou 3 společnosti, které se se vyplatí koupit v případě dalšího výprodeje. 

3 špičkové růstové akcie ze sektoru polovodičů 

1. Advanced Micro Devices

Ceny akcií společnosti AMD $AMD+1.1% se v roce 2022 propadly o téměř 29 %, ale akcie se stále obchodují za relativně drahý 38násobek zisku ve srovnání s 25násobkem zisku indexu Nasdaq-100. Násobek budoucích zisků ve výši 23 ukazuje, že zisky společnosti AMD mají nakročeno k úžasnému růstu, a proto by investoři měli zvážit využití případného dalšího poklesu ceny akcií výrobce čipů.

Roční graf akcie AMD, Zdroj: Google Finance 

Koneckonců, společnost AMD má před sebou další rok zdravého růstu a dobré je i to, že trhy, na kterých působí, ukazují na světlou budoucnost. Klíčovými katalyzátory růstu společnosti AMD bude akvizice společnosti Xilinx, která byla dokončena v únoru letošního roku, spolu se silným růstem v oblasti serverů, polotovarů a klientských procesorů. Například akvizice společnosti Xilinx staví AMD do silnější pozice, která mu umožní využít příležitosti v oblasti cloud computingu, edge computingu a inteligentních zařízení, jež představují příjmy ve výši 135 miliard dolarů. 

Na druhou stranu se očekává, že podíl společnosti AMD na trhu serverových procesorů vyskočí v příštím roce na 19 % z 10,7 % na konci roku 2021

Samotný byznys s datovými centry by mohl společnosti AMD dlouhodobě přinést masivní podporu, přičemž má solidní vyhlídky také na trhu grafických karet, herních konzolí a klientských procesorů. Očekává se, že všechny tyto katalyzátory pomohou společnosti AMD v příštích pěti letech dosáhnout 33% ročního růstu zisků, což z nákupu akcií dělá nesmysl pro případ, že by v případě výprodeje na trhu došlo k jejich poklesu.

2. Synaptics

Synaptics $SYNA-2.7% je další rychle rostoucí technologickou akcií, která se v současné době obchoduje za 31násobek zisku. Díky 48% poklesu ceny akcií společnosti Synaptics jsou její akcie cenově dostupnější než dříve a násobek forwardových zisků ve výši 10,5 naznačuje, že její hospodářský výsledek je na dobré cestě růst působivým tempem.

Roční graf akcie SYNA, Zdroj: Google Finance 

Společnost Synaptics, jejíž čipy pohánějí rychle rostoucí aplikace, jako je internet věcí (IoT) a chytré telefony, je nyní ve skvělé formě. Analytici očekávají pro příštích pět let 15% roční růst, ale nebuďte překvapeni, pokud společnost díky trhům, které obsluhuje, zaznamená rychlejší tempo růstu.

Konkrétně je o čipy Synaptics pro připojení Wi-Fi 6 a 6E velký zájem a společnost také začala dodávat vzorky integrovaného čipu, který podporuje Wi-Fi 6E, Zigbee a Bluetooth. Tyto růstové body umožnily společnosti Synaptics v oblasti IoT zaznamenat "vysoké dvouciferné tempo růstu po sedm čtvrtletí v řadě, čímž předstihla téměř všechny srovnatelné společnosti, a učinila tak ze společnosti Synaptics jednoho z největších hráčů na poli polovodičů zaměřených na IoT s obratem přibližně 1,2 miliardy dolarů."

Vzhledem k tomu, že se podle odhadu třetí strany očekává nárůst počtu zařízení internetu věcí na 30,9 miliardy v roce 2025 oproti 13,8 miliardy v roce 2021, měl by by byznys společnosti Synaptics v oblasti internetu věcí ještě dlouho pěkně růst. Vzhledem k tomu, že IoT v minulém čtvrtletí vytvořil 64 % jejích celkových příjmů, měly by se jasné vyhlídky tohoto segmentu pozitivně projevit na společnosti Synaptics v dlouhodobém horizontu, protože se rozšiřují její oslovitelné příležitosti.

3. ASML Holding

ASML Holding $ASML-0.7% je další akcií, která se obchoduje za drahý 42násobek zisku, přestože letos stáhla téměř 27 %. Jak se ukazuje, výrobce polovodičových zařízení, který dodává své stroje mimo jiné špičkovým slévárnám, jako jsou Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing a Samsung, začal v posledních několika týdnech znovu získávat své kouzlo na akciovém trhu.

Roční graf akcie ASML, Zdroj: Google Finance 

Nizozemský gigant je klíčem k vyřešení celosvětového nedostatku polovodičů. Podle generálního ředitele společnosti Intel Pata Gelsingera bude polovodičový průmysl pravděpodobně až do roku 2024 brzděn nedostatkem dodávek.

To vysvětluje, proč je obrovská poptávka po litografických strojích společnosti ASML, které pomáhají slévárnám vyrábět čipy. Společnost ASML tak bude do roku 2023 sedět na pěkné zásobě nevyřízených objednávek. To se zdá být pravděpodobné vzhledem k tomu, že poptávka po jejích strojích by měla zůstat silná, protože slévárny přecházejí na výrobu pokročilejších čipů, což by bylo možné pouze s pomocí strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUV) společnosti ASML. Není divu, že analytici předpovídají společnosti ASML na příštích pět let téměř 30% roční růst. 

Poptávka po čipech je stále velmi silná a právě tyto 3 firmy z toho můžou v příštích letech výrazně profitovat. Vždy si však dělejte vlastní analýzu. Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Analytikem akcií je Harsh Chauhan. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 762 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Za mě mají společnosti nyní stále dost vysoké valuace, ale v případě korekce bych nad nimi začal přemýšlet

jasně, není to o tom jít a akcií hned koupit, lepší si počkat na tu správnou cenu

$AMD+1.1% je prostě jistota, čekám jen na nižší cenu :)

Chtělo by to zas nějakou korekci, aby se dalo nakoupit za levno :D

za kolik byste nakupoval?