S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

3 najlepsze akcje wzrostowe w sektorze półprzewodników, które skorzystają na silnym popycie na układy scalone w…

Rynki akcji znajdują się w tym roku w trybie wyprzedaży, a wszystkie główne indeksy zasadniczo utraciły znaczną część ubiegłorocznych zysków. Co jednak, jeśli akcje będą nadal spadać? Kolejna korekta rynkowa stanowi dla inwestorów prawdziwą okazję do dodania do swoich portfeli kilku najlepszych akcji wzrostowych po atrakcyjnych wycenach. Oto 3 spółki, które warto kupić w przypadku kolejnego odpływu akcji.

3 najlepsze akcje wzrostowe w sektorze półprzewodników

1. Advanced Micro Devices

Ceny akcji AMD $AMD-0.8% spadły o prawie 29% w 2022 r., ale akcje nadal są notowane po stosunkowo drogiej cenie 38-krotności zysków w porównaniu z 25-krotnością zysków dla indeksu Nasdaq-100. Mnożnik przyszłych zysków wynoszący 23 wskazuje, że zyski AMD są przygotowane na niesamowity wzrost, a inwestorzy powinni rozważyć wykorzystanie wszelkich dalszych spadków cen akcji producenta układów scalonych.

Wykres roczny akcji AMD , Źródło:Google Finance

W końcu firma AMD ma przed sobą kolejny rok zdrowego wzrostu, a dobrą wiadomością jest to, że rynki, na których działa, mają przed sobą świetlaną przyszłość. Przejęcie firmyXilinx przez AMD , które zostało sfinalizowane w lutym tego roku, będzie kluczowym katalizatorem wzrostu , podobnie jak silny wzrost w dziedzinie serwerów, półprzewodników i procesorów klienckich. Na przykład, przejęcie firmy Xilinx daje firmie AMD silniejszą pozycję do wykorzystania możliwości w zakresie przetwarzania w chmurze, przetwarzania brzegowego i inteligentnych urządzeń, które przynoszą 135 mld USD przychodów.

Z drugiej strony oczekuje się, że udział AMD w rynku procesorów serwerowych wzrośnie w przyszłym roku do 19% z 10,7% na koniec 2021r.

Już sam biznes związany z centrami danych może zapewnić firmie AMD ogromny wzrost w dłuższej perspektywie, a także solidne perspektywy na rynku kart graficznych, konsol do gier i procesorów klienckich. Wszystkie te katalizatory mają pomóc AMD w osiągnięciu 33% rocznego wzrostu zysków w ciągu najbliższych pięciu lat, co sprawia, że zakup akcji nie będzie problemem w przypadku pogorszenia się nastrojów na rynku.

2) Synaptics

Synaptics $SYNA-2.0% to kolejna szybko rosnąca akcja techniczna, która obecnie jest notowana po cenie 31-krotności zysków. Spadek kursu akcji Synaptics o 48% sprawia, że akcje firmy są bardziej przystępne niż wcześniej, a mnożnik zysku terminowego na poziomie 10,5 sugeruje, że zyski firmy będą rosły w imponującym tempie.

Wykres roczny akcji SYNA , Źródło:Google Finance

Firma Synaptics, której układy scalone zasilają szybko rozwijające się aplikacje, takie jak Internet Rzeczy (IoT) i smartfony, jest obecnie w świetnej kondycji. Analitycy spodziewają się 15% wzrostu rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat, ale nie zdziw się, jeśli firma odnotuje szybszy wzrost dzięki obsługiwanym rynkom.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się układy łączności Wi-Fi 6 i 6E firmy Synaptics. Firma rozpoczęła także wysyłkę próbek zintegrowanego układu, który obsługuje Wi-Fi 6E, Zigbee i Bluetooth. Dzięki tym punktom wzrostu firma Synaptics odnotowała "wysoki dwucyfrowy wzrost w obszarze IoT przez siedem kolejnych kwartałów, wyprzedzając prawie wszystkich konkurentów i czyniąc z Synaptics jednego z największych graczy w obszarze półprzewodników skoncentrowanych na IoT, z około 1,2 mld USD sprzedaży".

Według szacunków firmy zewnętrznej liczba urządzeń IoT wzrośnie do 30,9 mld w 2025 r. z 13,8 mld w 2021 r., dlatego działalność firmy Synaptics w dziedzinie IoT powinna jeszcze długo cieszyć się dużym zainteresowaniem. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim kwartale IoT wygenerował 64% całkowitego przychodu firmy, jasne perspektywy tego segmentu powinny pozytywnie wpłynąć na firmę Synaptics w dłuższej perspektywie, w miarę jak rozszerzają się możliwości jego wykorzystania.

3. ASML Holding

ASML Holding $ASML-0.2% to kolejna akcja, która jest wyceniana 42 razy więcej niż zyski, mimo że w tym roku spadła o prawie 27%. Okazuje się, że producent sprzętu półprzewodnikowego, który dostarcza swoje maszyny do czołowych odlewni, takich jak Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing i Samsung, w ostatnich tygodniach zaczął odzyskiwać dobrą passę na giełdzie.

Wykres roczny akcji firmy ASML , Źródło.

Holenderski gigant jest kluczem do rozwiązania problemu globalnego niedoboru półprzewodników. Według Pata Gelsingera, dyrektora generalnego firmy Intel, niedobory w branży półprzewodników będą odczuwalne do 2024 roku.

To wyjaśnia, dlaczego istnieje ogromny popyt na maszyny litograficzne firmy ASML, które pomagają odlewniom w produkcji chipów. Dzięki temu firma ASML będzie miała niezły portfel zamówień do 2023 r. Wydaje się to prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że popyt na maszyny ASML powinien pozostać silny, ponieważ odlewnie dążą do produkcji bardziej zaawansowanych układów scalonych, co byłoby możliwe tylko z pomocą maszyn ASML do litografii w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV). Nie dziwi więc, że analitycy przewidują, iż firma ASML odnotuje prawie 30% roczny wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat.

Popyt na chipy jest nadal bardzo duży, a te trzy firmy w szczególności mają szansę odnieść znaczne korzyści w nadchodzących latach. Zawsze jednak należy przeprowadzić własną analizę.Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Analitykiem giełdowym jest Harsh Chauhan.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet