S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

3 zcela zásadní problémy, které nyní trápí trh s kryptoměnami a které je nutné vyřešit, abychom se mohli vrátit k růstu

O Bitcoinu $BTCUSD+0.1% je dobře známo, že je považován za volatilní a nedávný propad pod 30 000 dolarů toho byl příkladem. Trh s kryptoměnami se od svého maxima z listopadu minulého roku nachází v korekci. Zde jsou některé z faktorů, které podle mého názoru způsobily tento útlum a které budou i nadále ovlivňovat ceny kryptoměn. 

Bitcoin a altcoiny

1. Globální nejistota a strach z hospodářského poklesu

V současné době čelíme záchvatu nejistoty, protože éra "levných peněz" je za námi a stále více investorů se přiklání k obezřetným rozhodnutím. Proto se investice s nižší tolerancí k riziku jeví jako bezpečnější sázka. 

I když je trvání tohoto současného stavu nejisté, americká centrální banka jej řeší formou zvyšování úrokových sazeb s cílem obnovit cenovou stabilitu. Jen v letošním roce jsme byli svědky zvýšení základní úrokové sazby o tři čtvrtiny procentního bodu a podle údajů CME Group se předpokládá, že do konce roku dosáhne 2,75 % nebo více.

Dalším faktorem, který přispívá k nejistotě na trhu, je dnešní ukrajinská krize. Ve spojení s inflací rusko-ukrajinský konflikt vyvolal další nejistotu investorů spolu s otázkami, zda se recese by mohla následovat recese.

2. Krach společnosti Terra Luna

Bitcoin $BTCUSD+0.1%, jakožto primární aktivum pro stablecoinové rezervy, byl mezi širším kryptotrhem ovlivněn obrovským objemem nedávných likvidací. Stabilcoiny, známé svou vazbou na jinou měnu nebo třídu aktiv, byly v podstatě navrženy tak, aby si udržovaly pevnou hodnotu. 

Nedávný pád populární mince Terra $LUNAUSD+16.1%, jejíž stablecoin TerraUSD (UST) byl odvázán od amerického dolaru, vzbudil u regulátorů a investorů značný rozruch a obavy. Je důležité poznamenat, že se jedná pouze o jeden případ stable mince, a přesto se zdálo, že jeho dopad pocítily i další mince. Přesto trh se stablecoiny podle společnosti CoinGecko stále přesahuje 160 miliard dolarů.

3. Investoři jsou rozděleni v názoru na to, jak se vypořádat s propadem

Dalším klíčovým hnacím faktorem je smíšená nálada, kterou sdílejí jak spotřebitelé, tak institucionální hráči. Existují dvě názorové školy: Někteří investoři snižují své ztráty a likvidují svá aktiva v kryptoměnách. Jiní si zachovávají víru a pořizují další digitální aktiva.

Salvador, je ukázkovým příkladem "nákupu poklesu". Tato země nedávno přidala do své bilance bitcoiny v hodnotě 15,5 milionu dolarů. 

Závěr: Nahoru dolu 

Když na to přijde, Bitcoin je lidová měna a zůstáváme největším hybatelem cen kryptoměn. Kryptoměny v průběhu let zažívaly růsty a propady, po nichž následovaly další růsty a propady. Je to volatilní třída aktiv pro moderního investora, která už mnohokrát ukázala, že tu nejen zůstane, ale že se bude i nadále proplétat do struktury našich životů.

Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Problémy popsal analytik Chris Kline. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 762 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Napadají mě ještě regulace

nad těmi visí otazník už delší dobu

@sooskristian chtěl by jsi mě ještě nějak doplnit?

Doufejme, že Lunou ten problém se stablecoiny končí

nejsem si úplně jist, jestli se z toho všichni stihli dostatečně poučit...

Jaký má problém Luny vliv na ostatní stablecoiny? Ty nejspolehlivější nejsou algoritmicke a mají jako podkladové aktivum USD nebo T-bonds. Problémy budou mít brzo s regulátory protože je vnímají jako největší hrozbu pro USD případně CBDC.