S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Rynek indyjski kryje w sobie dużą szansę na zyski, jakie akcje dominują na tym rynku?

Indie to kraj, w którym mieszka ponad miliard ludzi. A zdecydowana większość z nich, ponad 300 milionów, nadal należy do niższej klasy średniej lub biednej części społeczeństwa. Jest to wprawdzie porażka rządu, ale jednocześnie rzadka okazja do zarobienia dużych pieniędzy w dłuższej perspektywie. Jeśli prognozy mówią, że do 2050 r. rynek w Indiach może wzrosnąć czterokrotnie w stosunku do obecnego poziomu, to rzeczywiście warto się zastanowić, czy nie skierować wzroku w tym kierunku.

👇Nie bądź sceptyczny👇

Według doniesień, 10 procent indyjskiej populacji o najwyższych dochodach zaczyna wydawać więcej na elastyczne dobra uznaniowe, co może ożywić wzrost sektora inwestycji prywatnych, który zaczął się kurczyć po kryzysie związanym z wirusem koronawirusowym.

Ogromna większość Hindusów, ponad 600 milionów, nadal mieszka na obszarach wiejskich, z dala od luksusowego życia w mieście. Wyobraźmy sobie potencjał, jaki tkwi w tym, że usługi i towary zaczną być konsumowane przez tę mniej "dotkniętą" populację.

Obecny rząd stara się naprawić niedbałą postawę poprzednich rządów wobec ubóstwa ludności. Najwięcej pracy włożono w przejście ludności z klas najniższych, przynajmniej do niższej klasy średniej.

Jeśli spojrzymy na Indie ogólnie - jakie sektory mogą dominować w przyszłości? Należy wziąć pod uwagę, że jest to rynek o wartości wielu miliardów dolarów, który jest stosunkowo ubogi pod względem standardu życia. Bądźmy optymistami i powiedzmy, że z biegiem lat rządowi udaje się podnosić standard życia i poziom finansowy obywateli.

Oczywiście, sektory mogą dominować:

Dobra konsumpcyjne (żywność, przybory toaletowe), samochody i ogólnie transport, banki i ubezpieczenia (coraz więcej osób przekonuje się, że ubezpieczenia niosą ze sobą szereg korzyści) oraz oczywiście technologia i elektronika. Być może nawet opieka zdrowotna.

Stworzę krótką i mniejszą listę akcji, które są w jakiś sposób interesujące👇

Ruchi Soya Industries Ltd $RUCHI.NS - Spółka ta działa w branży olejów jadalnych i jest obecna na rynku dopiero od 2 lat. Nuda, powiadasz? No cóż, to, co nie jest nudne, to wynik 4 893% w ciągu dwóch lat. Od początku roku firma utrzymuje tendencję wzrostową, która na dzień dzisiejszy wynosi 26%.

Maruti Suzuki$MARUTI.NS - Firma Maruti Suzuki została założona w 1981 roku i jest liderem w branży produkcji samochodów w Indiach. W 2020 roku udział Maruti Suzuki w rynku wynosił 54,16%, jednak ze względu na pandemię udział ten spadł do 45,61% w marcu 2021 roku. Nie twierdzę ani nie porównuję, ale Maruti jest jednym z niewielu producentów samochodów, którzy w tym roku odnotowują dodatnie wyniki. Które światowe firmy motoryzacyjne utrzymują dodatnie wskaźniki procentowe od początku roku?

Marico Limited $MARICO.NS - Marico Limited to indyjska międzynarodowa firma z branży dóbr konsumpcyjnych, oferująca dobra i usługi w zakresie zdrowia, urody i odnowy biologicznej. Firma Marico, z siedzibą główną w Bombaju, jest obecna w ponad 25 krajach Azji i Afryki. Pod względem linii produktów i bezpieczeństwa porównałbym firmę Marico do Procter & Gamble.

Gdybym szukał spółek dywidendowych, na pewno bym je śledził:

Bajaj Auto$BAJAJ-AUTO.NS - Bajaj Auto Limited to indyjska międzynarodowa firma produkująca samochody z siedzibą w Pune. Produkuje motocykle, skutery i riksze samochodowe. Przy cenie około 47 USD za akcję można uzyskać dywidendę w wysokości 3,82%.

GAIL (India) Limited $GAIL.NS - GAIL Limited to państwowa spółka zajmująca się wydobyciem i produkcją gazu ziemnego, odpowiedzialna za przetwarzanie i dystrybucję gazu ziemnego w Indiach. Największe wrażenie zrobiła na mnie cena tych akcji, która wynosi 1,9 USD, co jest bardzo kuszącą ceną przy dywidendzie w wysokości 3,39% i spółce założonej w 1984 r.

Oil India Limited $OIL+0.0% - Oil India Limited jest drugim co do wielkości eksploratorem i producentem węglowodorów, należącym do rząduIndii. Właścicielem jest Ministerstwo Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego rządu Indii. Cena akcji wynosi nieco ponad 3 USD, a dywidenda 3,98%.

  • Zwracam uwagę, że z pewnością istnieją lepsze opcje dla akcji dywidendowych.

Na zakończenie dodam jedną akcję wzrostową

Tata Elxsi Limited $TATAELXSI.NS - Co przychodzi Ci na myśl, gdy pierwszy raz patrzysz na firmę? Tiker musiał napisać co najmniej dwa razy - tak 😄.

  • Firma Tata Elxsi świadczy zintegrowane usługi - od badań i strategii po projektowanie elektroniczne i mechaniczne, rozwój oprogramowania, walidację i wdrażanie, a wspiera ją sieć studiów projektowych, globalnych centrów rozwoju i biur na całym świecie. Jest także ważnym graczem w branży produkcji półprzewodników, dla której świadczy usługi projektowe.

Od 1999 r. firma notuje długi i stabilny wzrost. W ciągu ostatniego roku firma dodała kolejne 135% do swojej kolumny wzrostu, a od początku tego roku mamy już 42,68%.
Jest to jedna z najlepszych jakościowo firm, jakie kryje ten rynek. Obserwujemy również serię kolejnych lat wzrostu zysków, sprzedaży i aktywów firmy.

  1. Czy widzą Państwo w tym rynku szansę na przyszłość?
  2. Czy znasz którąś z tych firm?
  3. Czy inwestują Państwo na wielu rynkach?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet