S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Chcete mít bezpečný pasivní příjem? Potom investujte do tohoto dividendového aristokrata

Investoři, kteří hledají stabilní pasivní příjem v podobě dividend, jsou na správném místě. Rád bych vám totiž představil ( jak jste už jste z ilustračního obrázku pravděpodobně poznali) společnost, která provozuje oblíbenou sít restaurací po celém světě. Největším lákadlem společnosti McDonald's je právě její štědrá dividenda, kterou vyplácí už 45 let v řadě.

Dividendový výnos společnosti McDonald's je nyní 2,21 %

McDonald's každoročně zvyšuje dividendu

V předchozím desetiletí společnost McDonald's $MCD+0.0% zvýšila dividendu na akcii z 2,87 USD na 5,25 USD. To znamená, že dividendoví investoři, kteří si koupili akcie McDonald's v roce 2012, nyní dostávají téměř dvojnásobnou výplatu dividend, než když si akcie koupili poprvé. Totéž by mohlo platit i pro dnešní investory do společnosti McDonald's.

Dividendová historie společnosti MCD

Dividendový výplatní poměr společnosti McDonald's, který udává procento zisku vyplaceného na dividendách, činil naposledy pouze 56 %. To znamená, že McDonald's reinvestoval zbytek svých zisků do podnikání na iniciativy, jako jsou digitální objednávkové kiosky, mobilní aplikace a inovace jídelních lístků. Tyto obezřetné investice s důrazem na digitální prodejní kanály, pravděpodobně zvednou tržby a zisky společnosti McDonald's na několik dalších let.

Pětiletý graf akcie MCD, Zdroj: Google Finance 

Akcie společnosti McDonald's jsou průměrně oceněny 

Z historického hlediska jsou akcie společnosti McDonald's podle ukazatele P/E oceněny poblíž průměru za posledních 5 let. Avšak společnost už dávno nemá růstovou trajektorii a proto ocení na úrovni 26 P/E je poměrně drahé. 

Pokud si akcie McDonald's koupíte a budete je držet po velmi dlouhou dobu (20 nebo 30 let), je pravděpodobné, že pasivní příjem z těchto akcií se může zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit. 

Vzhledem k tomu, že jsou akcie MCD nyní drahé, počkal bych si až zlevní. Nejedná se o investiční doporučení a vždy si dělejte vlastní analýzu. Analytikem akcie je Parkev Tatevosian. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 769 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

společnosti trochu uškodil ten odchod z Ruska ://

těch společností bylo více

Za mě je $MCD+0.0% super-dividendou akcie, ale to ocenění je prostě trochu ustřelené

je těžko hledám vysvětlení pro těch 26 P/E :/

akcie není nejlevnější, co si budem :DD