S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

3 ověřená ETF od společnosti Vanguard, které vám mohou pomoci stát se milionářem

ETF fondy jsou obecně vhodné k tomu, aby vám pomohly vytvořit životaschopné portfolio. Jaké ETF ale vybrat? Dám vám na výběr rovnou 3 možnosti. Všechny se vyznačují přinejmenším nízkou mírou rizika (u jednoho je riziko znatelně vyšší) a mají minimálně desetiletou historii dvouciferných výnosů. 

Nejlepší ETF od Vanguardu

1. ETF Vanguard S&P 500 Growth

ETF Vanguard S&P 500 Growth $VOOG+0.0% sleduje výkonnost růstových společností s velkou kapitalizací v indexu S&P 500. Díky tomu je silně vystaven technologickým akciím - 44 % celkové váhy aktiv. Podle váhy jsou v čele jeho podílů společnosti Apple a Microsoft, ale seznam deseti nejvýznamnějších investic doplňují investice do společností Home Depot, Eli Lilly a Thermo Fisher, což odráží diverzifikaci, která trochu snižuje nevyhnutelnou volatilitu technologického sektoru.

Za posledních 12 let činil průměrný roční výnos ETF 17,4 % a protože tento ETF má nákladový poměr 0,1 % - mnohem nižší než průměr 0,9 % u podobných fondů - ušetříte na poplatcích.

2. Vanguard High Dividend Yield ETF

Fond Vanguard High Dividend Yield ETF  poskytuje diverzifikované portfolio, které se zaměřuje na společnosti, které v minulosti vyplácely vysoce výnosné dividendy, včetně společností v sektorech, jako je zdravotnictví, finančnictví a spotřební zboží. Mezi jeho 10 nejvýznamnějšími držiteli je několik Dividend Kings - společností, které každoročně zvyšovaly své výplaty po dobu 50 a více let po sobě - což by mělo investorům poskytnout jistotu, že ETF udrží své výplaty a bude dosahovat ročních výnosů v souladu s jeho 8% celoživotním průměrem. Jen za posledních 10 let se jeho průměrný roční výnos vyšplhal na 12,6 %.

3. Vanguard Information Tech ETF

Fond Vanguard Information Technology ETF je silně zaměřen na akcie technologických společností a vzhledem ke své povaze sektorového ETF je z těchto tří fondů nejrizikovější. V rámci sektoru je však diverzifikován napříč softwarem, polovodiči, službami a hardwarem. Investoři, kterým nevadí míra rizika, zde mohou těžit z velké závislosti na technologickém sektoru. Tento ETF dosáhl za 17 let existence fondu průměrného ročního výnosu 13 %, což podtrhuje tříletý anualizovaný výnos 24 %. Podobné výsledky by se mohly opakovat, jakmile skončí probíhající medvědí trh v oblasti technologií.

V roce 2022 zatím tento technologický ETF poklesl o 23 %. To poskytuje dlouhodobým investorům příležitost nakoupit levněji, Mezi společnostmi, u nichž se očekává, že budou v čele tohoto růstu, jsou dvě hlavní držené položky tohoto ETF: Apple a Microsoft.

Investovaní do ETF fondů je tou nejjednodušší cestu, jak dosáhnout diverzifikované portfolia složeného z mnoha různých společností. Navíc historické výnosy těchto jednotlivých ETF mluví sami za sebe. 

Na závěr upozorňuji, ze se nejedná o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. S ETFs přišel analytik Jeff Little. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Kde je prosím nakupujete? děkuji

poměrně jednoznačně byl volil $VOOG+0.0%

pro většinu lidí to pravděpodobně dává největší smysl

prostě takové lepší sp500

ETF od Vanguard jsou super, ještě mám rád ty od společnosti Ishares

Ishares jsou také hodně oblíbené :))