S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Warren Buffett już teraz pokazuje, jak zarabiać pieniądze na żywo. Dowiedz się więcej

Warren Buffett znów jest w swoim żywiole. Po latach siedzenia na rosnącym stosie gotówki, w końcu otwiera portfel. To znaczy... to musiałby być całkiem spory portfel. W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku Oracle of Omaha zainwestowała 51 mld USD. To mniej więcej jedna trzecia gotówki, jaką jego firma, Berkshire Hathaway, miała na koniec 2021 r. Przyjrzyj się jego zakupom i zainspiruj się, bo właśnie w ten sposób Buffett zbudował swoje bogactwo.

Przyjrzyjmy się wszystkim obecnym zakupom Buffetta

Oto wszystkie akcje, które dodał do swojego portfela w pierwszym kwartale 2022 r. Zdecydowanie uznałbym to za naprawdę cenną inspirację.

Activision Blizzard $ATVI+0.1%

Na początku tego roku Buffett postawił niewielki zakład na producenta gier Activision Blizzard. Kiedy jednak ogłoszono, że firma zostanie kupiona przez Microsoft $MSFT-0.1%, zwiększył on swoje udziały czterokrotnie . Obecnie posiada on 9,5% udziałów w firmie produkującej gry.

Na spotkaniu z akcjonariuszami Berkshire Hathaway, Buffett powiedział, że jest to obecnie część strategii arbitrażu fuzji.

Microsoft zaoferował, że zapłaci za firmę 95 USD za akcję. Akcje firmy Activision są notowane na Nasdaq po 78 USD. Jeśli transakcja z Microsoftem dojdzie do skutku zgodnie z planem, Buffett może uznać 17 dolarów za akcję za zysk o niskim ryzyku.

Podłogi i dekoracje $FND+2.0%

Sprzedawca detaliczny Floor & Decor z siedzibą w Georgii ma korzystną pozycję w branży podłóg. Akcje są notowane na poziomie 30-krotności zysków i mają dość solidne marże. Dobrze pasuje do portfolio Berkshire Hathaway, które obejmuje usługi dla domu i specjalistyczny handel detaliczny, w tym RH i Nebraska Furniture Mart.

W pierwszym kwartale Buffett dodał do swojego portfela aż 3,9 mln akcji FND.

Chevron $CVX-2.5%

Kto inny. Na szczególną uwagę zasługuje postawienie przez Buffetta na energię. W ciągu ostatniego roku ceny ropy naftowej i gazu ziemnego gwałtownie wzrosły. Wynika to z połączenia odbudowującego się popytu i ograniczonej podaży. Niedobór dostaw pogłębiają sankcje nałożone na Rosję - kluczowy kraj produkujący ropę naftową - w związku z jej inwazją na Ukrainę.

Jest to wiatr w żagle dla takich firm jak Chevron. Co roku produkuje 2% światowej ropy naftowej i odgrywa kluczową rolę w innych elementach łańcucha dostaw energii. Buffett po raz pierwszy wszedł do spółki w 2020 r. Jednak w pierwszym kwartale tego roku zainwestował znacznie więcej kapitału, dzięki czemu Chevron stał się jego czwartą co do wielkości pozycją.

Occidental Petroleum $OXY-1.1%

O żadnym innym zakupie nie mówiło się tak dużo. Occidental Petroleum korzysta z tych samych wiatrów w żagle co Chevron. Kryzys energetyczny spowodował wzrost wartości akcji o 128% od początku roku. Pomimo tego skoku kurs akcji nadal wynosi zaledwie 10,7-krotność zysków. To jest solidne. W pierwszym kwartale tego roku Buffett nabył 136 mln akcji OXY. Jest to obecnie ósmy co do wielkości pakiet akcji w portfelu Berkshire Hathaway.

Apple $AAPL-2.5%

W portfelu Berkshire wciąż dominuje jedna nazwa: Apple Inc.

Na początku roku firma posiadała około 887 milionów akcji producenta iPhone'ów. W tym kwartale Buffett dodał prawie 4 miliony kolejnych - zwiększając łączną wartość tego zakładu do 155,5 miliarda dolarów. Stanowi to prawie 43% całego portfela.

HP $HPQ-1.2%

Wygląda na to, że Wyrocznia z Omaha przezwyciężyła swoją niechęć do stawiania na spółki technologiczne. Oprócz Apple i Activision, Buffett dodał również pozycję w firmie produkującej urządzenia HP Inc. Pominięty gigant technologiczny z branży dóbr konsumpcyjnych może być atrakcyjny ze względu na swoją stałą rentowność. W ciągu ostatnich pięciu lat firma konsekwentnie zapewniała roczne wolne przepływy pieniężne na poziomie 4 mld USD. Niektórzy eksperci spodziewają się, że kwota ta wzrośnie nieznacznie do 4,5 mld USD. Przekłada się to na stopę zwrotu z wolnych przepływów pieniężnych na poziomie 12%. Idealne rozwiązanie dla portfela Buffetta.

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z Internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet