S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

3 sprawdzone fundusze ETF firmy Vanguard, które pomogą Ci zostać milionerem

Fundusze ETF są na ogół dobrze przystosowane do pomocy w budowaniu rentownego portfela. Ale jakie ETF-y wybrać? Od razu podam Ci trzy możliwości. Wszystkie charakteryzują się co najmniej niskim profilem ryzyka (jeden ma wyraźnie wyższy profil ryzyka) i mają co najmniej 10-letnią historię dwucyfrowych stóp zwrotu.

Najlepsze fundusze ETF firmy Vanguard

1. Vanguard S&P 500 Growth ETF

Fundusz Vanguard S&P 500 Growth $VOOG-0.4% ETF śledzi wyniki spółek wzrostowych o dużej kapitalizacji wchodzących w skład indeksu S&P 500. Daje to dużą ekspozycję na akcje technologiczne - 44% całkowitej wagi aktywów. Na liście dziesięciu największych inwestycji dominują Apple i Microsoft, ale inwestycje w Home Depot, Eli Lilly i Thermo Fisher uzupełniają listę, co świadczy o dywersyfikacji, która w pewnym stopniu ogranicza nieuniknioną zmienność sektora technologicznego.

W ciągu ostatnich 12 lat średni roczny zwrot z tego funduszu ETF wyniósł 17,4% . . Ponieważ wskaźnik kosztów tego funduszu ETF wynosi 0,1% - znacznie mniej niż średnia dla podobnych funduszy wynosząca 0,9% - zaoszczędzisz na opłatach.

2. Vanguard High Dividend Yield ETF

Fundusz Vanguard High Dividend Yield ETFoferuje zdywersyfikowany portfel skupiający się na spółkach, które w przeszłości wypłacały wysokie dywidendy, w tym spółkach z takich sektorów jak opieka zdrowotna, finanse i zszywki konsumenckie. W pierwszej dziesiątce jego udziałów znajduje się kilka Dividend Kings - spółek, które zwiększały roczne wypłaty przez 50 lub więcej lat z rzędu - co powinno dać inwestorom pewność, że ETF utrzyma swoje wypłaty i osiągnie roczną stopę zwrotu na poziomie 8% średniej z całego okresu jego istnienia. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat jego średnia roczna stopa zwrotu wzrosła do 12,6%.

3. Vanguard Information Tech ETF

Vanguard Information Technology ETF jest silnie skoncentrowany na akcjach technologicznych i jest najbardziej ryzykownym z tych trzech funduszy ze względu na swój charakter sektorowego funduszu ETF. W ramach sektora jest on jednak zdywersyfikowany pod względem oprogramowania, półprzewodników, usług i sprzętu. Inwestorzy, którzy nie zważają na poziom ryzyka, mogą skorzystać na dużym uzależnieniu od sektora technologicznego. W ciągu 17 lat istnienia tego funduszu jego średni roczny zwrot wyniósł 13%, a trzy letni annualizowany zwrot - 24%. Podobne wyniki mogą się powtórzyć po zakończeniu trwającego rynku niedźwiedzia w branży technologicznej.

Jak dotąd w 2022 r. ten technologiczny ETF odnotował spadek o 23%. Wśród spółek, które mają przewodzić temu wzrostowi, znajdują się dwa główne udziały w tym ETF-ie: Apple i Microsoft.

Inwestowanie w ETF-y to najprostszy sposób na uzyskanie zdywersyfikowanego portfela składającego się z wielu różnych spółek. Ponadto historyczne stopy zwrotu poszczególnych funduszy ETF mówią same za siebie.

Wreszcie, należy pamiętać, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Te fundusze ETF zostały przedstawione przez analityka Jeffa Little'a.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet