S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

[VIDEO] 11 akcií, které mohou vydělat na další chřipkové sezóně

Lékárenské řetězce, výrobci léků a další by měli zaznamenat vyšší tržby, pokud se potvrdí předpovědi odborníků o obzvláště nepříznivém období nachlazení a chřipky.

 

Poslechněte si rozhovor dvou odborníků z magazínu Motley Fool, třeba v něm najdete zajímavou inspiraci na nadcházející podzim a zimu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=a8BZJGuqQ1M&feature=emb_title

 

Přidávám ještě český přepis, pokud se někomu nechce louskat angličtina :))

 

Keith Speights: Jedním z pozitivních vedlejších účinků snahy o omezení šíření COVID-19 bylo, že jsme během uplynulé zimy zažili opravdu neobvykle slabou sezónu nachlazení a chřipky. Vím o někom, kdo pracuje na dětské klinice a říkal, že byl překvapen, jak málo případů chřipky u dětí se v posledních měsících objevilo.

Přičítají to všem preventivním opatřením, která byla zavedena v souvislosti s pandemií COVID-19. Lidé nosí masky, školy se učí dálkově. Pokud probíhala výuka v areálu školy, pokud se objevilo dítě, které mělo nějaké příznaky, okamžitě je poslali domů. Každopádně všechny tyto snahy přičítali tomu, že se jim podařilo téměř zlikvidovat chřipkovou a sezónu. Ne úplně, ale z velké části. To je jeden z pozitivních vedlejších účinků.

 

Nyní však, Briane, odborníci varují, že by nás ke konci letošního roku a na začátku roku 2022 mohla čekat obzvlášť nepříjemná sezóna nachlazení a chřipky. Jsme investoři. Vždy se díváme dopředu a sledujeme věci z investičního hlediska. Existují nějaké akcie, které by podle vás mohly obzvláště profitovat, pokud by nás čekala opravdu nepříjemná sezóna nachlazení a chřipek?

 

Brian Orelli: Ano. Myslím, že je zde pravděpodobně několik různých kategorií. Jednou z nich by zřejmě byly drogerie, něco jako CVS Health $CVS+0.0% , Walgreens Boots Alliance $WBA+0.0%  a Rite Aid $RAD-0.2%.

 

CVS se mi líbí, ale možná to není nutně nejlepší volba jednoduše pro nachlazení a chřipku, protože má také pojištění Aetna. Bude sice prodávat více léků proti nachlazení a chřipce, ale zároveň bude mít zvýšené výdaje na straně pojištění Aetna, protože lidé budou chodit k lékaři přinejmenším kvůli chřipce. U všech těchto kategorií chcete hodnotit společnost jako celek, ne ji nutně kupovat jen kvůli sezóně nachlazení a chřipky.

 

Pokud jde o výrobce testů, Roche $RHHBY a Abbott $ABT+0.0% mají oba chřipkové testy, ale jsou to poměrně velké společnosti. Nejsem si jistý, jak moc z nich budete těžit.

 

Pokud nechcete jít konkrétně na jeden test, Quest Diagnostics $DGX+0.0% nebo LabCorp of America $LH+0.0%, jsou obecnější. Provádějí celou řadu různých testů. Na provádění testů uzavírají smlouvy s lékaři.

 

Pokud se chcete zaměřit na malé specifické testy, dobrou volbou by mohla být společnost Quidel $QDEL+0.0%. Mají samostatné přístroje, které fungují v ordinacích lékařů, a pak model s žiletkami a břity. Platíte za každou jednotlivou kazetu, kterou vložíte do přístrojů a provedete test.

 

Pokud jde o vakcíny a léčbu, většina výrobců vakcín jsou poměrně velké společnosti. Sanofi $SNY+0.0%, AstraZeneca $AZN+0.0%, to jsou velké společnosti vyrábějící vakcíny proti chřipce.

 

V oblasti léčby je pak pravděpodobně největší společnost Roche. Měli jsme tu Tamiflu a Xofluzu.

 

Pak možná mimo oblast léčby, ale doplňkově k oblasti léčby, GoodRx $GDRX+0.0% by mohla být dobrá volba, pokud lidé hledají levnější léky, mohli by se obrátit na GoodRx, takže by jim to mohlo pomoci.

 

Speights: Líbí se mi, že jste na začátku zmínil některé z velkých prodejců lékáren, Briane, protože nejenže těží ze zvýšeného prodeje výrobků proti nachlazení a chřipce, ale také to zvyšuje návštěvnost jejich prodejen a zákazníci si mohou koupit více výrobků, když tam jsou. S určitým zvýšením prodeje v období nachlazení a chřipky skutečně počítají.

 

Zmínil jste ale také něco opravdu důležitého: Nedívejte se jen na vyhlídky společnosti v období nachlazení a chřipky, protože pro všechny společnosti, které jste zmínil, existuje širší obrázek. Nejsou závislé pouze na prodeji v období nachlazení a chřipky. To je jen jeden z faktorů, který je třeba zahrnout do svých úvah.


Zajímavé tipy, hned mám co studovat 😁

Nezapomínal bych na $NVAX+0.1%, ti jsou na chřipkovou sezónu také velmi dobře připraveni

ANo ano, $CVS+0.0% a $AZN+0.0% jasná volba

$CVS+0.0% ready 😎