S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Plus 20% w ciągu 12 miesięcy? Akcjonariusz Amazona wyjaśnia, dlaczego jest zwolennikiem akcji po podziale 20:1

Od poniedziałku firma Amazon przeprowadziła podział akcji w stosunku 20:1. Podziały akcji nie należą do rzadkości i są zazwyczaj przeprowadzane w celu zwiększenia atrakcyjności akcji spółki dla inwestorów. Analityk David Wagner wyjaśnił pokrótce, dlaczego warto teraz być byczo nastawionym do akcji.

Amazon.com, Inc.

Akcje AMZN po podziale

David Wagner jest menedżerem portfela w firmie doradztwa inwestycyjnego Aptus Capital Advisors. Wagner jest również udziałowcem Amazon $AMZN-0.4% w funduszachETF firmy Aptus.

"Prawdopodobnie po raz pierwszy od 20 lat Amazon ma znaczną nadwyżkę mocy produkcyjnych i spodziewamy się, że wraz ze wzrostem wykorzystania mocy produkcyjnych marże detaliczne poprawią się w porównaniu z ostatnimi spadkami. Niepewne perspektywy konsumenckie zwiększają ryzyko, ale biorąc pod uwagę, że handel elektroniczny stanowi 15-20% penetracji rynku detalicznego, roczne trendy wzrostu handlu elektronicznego prawdopodobnie osiągną swój najniższy poziom, a firma prawdopodobnie skupi się na kosztach, widzimy, że Amazon jest dobrze przygotowany do ponownego wzrostu penetracji rynku handlu elektronicznego. "

Wagner ostrzega jednak, że podział akcji nie jest gwarantowaną magiczną pigułką, która zmaksymalizuje zyski inwestorów. Analityk i jego firma nadal pozytywnie oceniają akcje AMZN i ustalają ich cenę na 150 USD.

Przyszłość firmy Amazon

Podział akcji nie tworzy od razu wartości dla spółki. Jednak z pewnością mogą one okazać się korzystne dla inwestorów.

W 2020 r. Tesla ogłosiła podział akcji, co spowodowało wzrost kursu akcji o 80% w okresie od ogłoszenia do dnia podziału. Tego typu sukcesy skłoniły także Amazon i inne szybko rozwijające się firmy technologiczne do podziału akcji.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie rekomendacje inwestycyjne leżą w Państwa rękach. Samuel O'Brient wypowiedział się na temat AMZN.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet