S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Akcje DiDi wzrosły dziś o ponad 65%: co się stało i czy nadal warto je kupować?

Akcje chińskiej spółki DiDi wzrosły o 65% po dzisiejszym otwarciu rynku w odpowiedzi na pozytywne informacje wskazujące, że organy regulacyjne w Chinach kończą działania wobec giganta w dziedzinie wynajmu samochodów. Co to dokładnie oznacza dla akcji DiDi i czy nadal warto je kupować, omówimy w tym artykule.

DiDi Global Inc.

Co się stało z akcjami DiDi?

Począwszy od końca 2020 r. Chiny zaostrzają przepisy dotyczące krajowego sektora technologicznego, koncentrując się na kwestiach antymonopolowych i ochronie danych. DiDi Global $DIDI zostało ukarane wraz z innymi dużymi spółkami giełdowymi, takimi jak Alibaba.

Firma zajmująca się przewozami pasażerskimi weszła na giełdę w USA w zeszłym roku, ale zaledwie kilka dni po udanym debiucie chińscy regulatorzy ogłosili, że wszczęli dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego w firmie. W lipcu 2021 r. Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) oskarżyła DiDi o nielegalne gromadzenie danych użytkowników i nakazała usunięcie aplikacji ze wszystkich chińskich sklepów z aplikacjami, co spowodowało gwałtowny spadek akcji DiDi.

Oczekuje się, że władze chińskie nałożą na DiDi Global wysoką grzywnę. Zapłata grzywny zakończy dochodzenie w sprawie firmy, co pozwoli jej na normalne funkcjonowanie i przywrócenie aplikacji w sklepach krajowych.

Dlaczego to ma znaczenie

Wygląda na to, że rząd chiński łagodzi restrykcje wobec firm technologicznych, co inwestorzy oceniają bardzo pozytywnie. DiDi będzie mogło w przyszłości normalnie funkcjonować, zapewniając sobie stały dopływ dochodów.

Co dalej z akcjami DiDi?

Dzisiejszy skok kursu akcji DIDI jest imponujący. Inwestorzy powinni jednak pamiętać, że jest to zmienny papier wartościowy, a rząd chiński jest notorycznie nieprzewidywalny. W związku z kontynuacją dochodzenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie DiDi Global, sytuacja z akcjami DIDI może się szybko zmienić. Tak więc po prostu nie skakałbym teraz do akcji DIDI w pośpiechu i po tak wyraźnym wzroście.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Akcje spółki DIDI zostały objęte przez analityka Joela Baglole.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet