S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

3 najlepsze akcje dywidendowe, które zapewnią Ci natychmiastowy bezpieczny dochód pasywny

Rynek akcji, reprezentowany przez szeroki indeks S&P 500, zanotował w tym roku spadek o ponad 14%. Na rynkach panuje obecnie strach, co jest doskonałym momentem na zakupy świetnych spółek po okazyjnych cenach. Historia pokazała, że niespokojny rynek stanowi dobrą okazję do inwestowania. Oto 3 akcje, które zapewnią Ci regularny dochód pasywny w tych trudnych czasach.

Akcje dywidendowe

1. Johnson & Johnson

Zróżnicowana działalność firmy Johnson & Johnson $JNJ+0.5% - obejmująca segmenty dóbr konsumpcyjnych, urządzeń medycznych i opieki zdrowotnej - pozwoliła jej utrzymać dobrą kondycję w długim okresie. Niedawno firma J&J podjęła decyzję o wydzieleniu segmentu konsumenckiego do nowej spółki notowanej na giełdzie. Zamiarem firmy jest skoncentrowanie się w większym stopniu na podstawowej działalności w zakresie opieki zdrowotnej, która wydaje się wystarczająco silna, aby zwiększyć sprzedaż i zyski w nadchodzących latach.

Pięcioletni wykres cen akcji JNJ , Źródło:Google Finance

2. Coca-Cola

Chociaż akcje spółek wzrostowych dostały w tym roku lanie, ta spółka produkująca napoje utrzymała się na rynku. Rentowny model biznesowy firmy Coca-Cola $KO-0.8% (dzięki zróżnicowaniu geograficznemu i strategiom marketingowym) pozwolił jej zapewnić dobry zwrot akcjonariuszom. Całkowita sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła o 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 10,5 mld USD, a skorygowany zysk również wzrósł o 16% do 0,64 USD na akcję. Silny wzrost przychodów zaowocował marżą operacyjną w wysokości 32,5%, w porównaniu z 30,2% w poprzednim kwartale.

Główną zaletą Coca-Coli jest jej siła cenowa, która powinna zapewnić jej bezpieczeństwo w czasie inflacji. Firma może przenieść ceny surowców na konsumentów i utrzymać rosnące marże zysku.

Pięcioletni wykres cen akcji KO , Źródło:Google Finance

3. Medtronic

Medtronic $MDT+0.3% to duża marka w branży urządzeń medycznych, która działa w czterech segmentach: sercowo-naczyniowym, medyczno-chirurgicznym, neurologicznym i diabetologicznym. Firma ma siedzibę w Irlandii i prowadzi działalność w 150 krajach. Stabilność działalności pozwoliła firmie Medtronic na terminowe wypłacanie dywidend akcjonariuszom.

Pięcioletni wykres cen akcji MDT , Źródło:Google Finance

Doskonale pasuje do każdego portfela

Wszystkie trzy spółki przynoszą ponad 2,5% zysku, czyli więcej niż średnia stopa zwrotu z indeksu S&P 500 wynosząca 2%. Jednak stopa zwrotu nie jest najważniejszym kryterium wyboru akcji dywidendowych. Kluczowym kryterium jest spójność wypłat dywidendy.

Johnson & Johnson i Coca-Cola nie są zwykłymi akcjami dywidendowymi. Każdy z nich zdobył tytuł Króla Dywidend, co oznacza, że podnosił dywidendę przez co najmniej 50 kolejnych lat, udowadniając, jak dobrze zarządza swoimi firmami w czasie wzlotów i upadków na rynku.

Zdrugiej strony, firma Medtronic jest wschodzącą gwiazdą w segmencie urządzeń medycznych, zwłaszcza teraz, gdy rozszerza swoją działalność na chirurgię robotową - rosnący rynek. Jest to Dividend Aristocrat, czyli spółka, która wypłaca dywidendy przez co najmniej 25 kolejnych lat - w przypadku Medtronic jest to 45 lat.

Jest to tylko bardzo krótka analiza tych trzech spółek, dlatego osobom zainteresowanym akcjami zalecam przeprowadzenie własnej analizy i określenie wartości wewnętrznej każdej z nich. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Analitykiem akcji jest Sushree Mohanty.

Která akcie je vaše nejoblíbenější?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet