S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Inwestor z "Big Short", Michael Burry, który przewidział krach w 2008 roku, zainwestował w te 3 akcje

Chociaż Michael Burry jest znany ze swoich odważnych krótkich pozycji, kiedy jest optymistą i bykiem, należy wziąć to pod uwagę i zwrócić uwagę na niektóre spółki, które sam kupuje.

3 spółki, w które zainwestował Big Short Investor.

Jako jeden z głównych bohaterów filmu " The Big Short ", Michael Burry, zarządzający funduszem hedgingowym, zyskał reputację osoby wygłaszającej odważne, ale negatywne stwierdzenia. Człowiek, który przewidział bańkę na rynku nieruchomości w XXI wieku - a w końcu Wielką Recesję - od czasu do czasu ma dla inwestorów dobre pomysły. Jeśli masz trochę funduszy na spekulacje, możesz sprawdzić tzw. akcje Michaela Burry'ego.

We wrześniu 2019 r. wprowadził do gry pewnego sprzedawcę gier wideo, który był bardzo pozytywnie nastawiony do zarządzającego funduszem hedgingowym. Zgadnij co? $GME+3.9% Była to jedna z akcji Michaela Burry'ego, która przyniosła ogromne zyski. Oto 3 akcje, które warto mieć na swojej liście obserwacyjnej, jeśli wierzysz w ruchy tego inwestora.

1) Booking Holdings $BKNG-0.6%

W tym przypadku optymizm Burry'ego w stosunku do akcji BKNG jest związany z uznaniem przez niego, że konsumenci koncentrują się raczej na doświadczeniach, takich jak podróże, niż na nabywaniu fizycznych produktów detalicznych. Uczciwie trzeba przyznać, że BKNG jest ryzykowny, ponieważ nadal jest narażony na działanie gospodarki konsumenckiej, czyli sektora, który zmaga się z rosnącą inflacją. Patrząc w przyszłość, trudno przewidzieć, jak odporne będą gospodarstwa domowe. Ale jeśli ufasz akcjom Michaela Burry'ego, to może to być Twoja droga.

2) Global Payments $GPN+0.1%

Jeśli chodzi o gospodarkę konsumencką, środowisko handlu detalicznego nie oferuje zachęcających bodźców. W związku z tym zarządzający funduszem hedgingowym wycofał swój portfel z tego sektora. Mimo to w pierwszym kwartale tego roku nabył kilka akcji firmy Global Payments, globalnego dostawcy technologii płatniczych i rozwiązań programowych. Na pierwszy rzut oka GPN może nie wydawać się idealną nazwą wśród akcji do kupienia według Michaela Burry'ego. Według danych Biura Statystyki Pracy, siła nabywcza dolara spadła o 11,3% w okresie od kwietnia 2020 do kwietnia 2022 roku. Ta erozja wyraźnie sugeruje, że gospodarstwa domowe będą zaciskać pasa, zwłaszcza jeśli Rezerwa Federalna nie poradzi sobie z inflacją. Jednak głównym katalizatorem rozwoju płatności globalnych jest szersze dążenie do społeczeństwa bezgotówkowego, które zostało znacznie przyspieszone przez pandemię koronawirusa.

3. hurtownia sportowa $SPWH+2.2%

Sportsman's Warehouse, najbardziej kontrowersyjna z akcji Michaela Burry'ego, budzi zrozumiałe obawy większości inwestorów. W grudniu ubiegłego roku agencja Bloomberg poinformowała, że Sportsman's i Great Outdoors Group (właściciele Bass Pro) zrezygnowały z planów fuzji ze względu na obawy organów regulacyjnych związane z nieuczciwą konkurencją. Ale to nie jest kontrowersyjna część. Zamiast tego Sportsman's Warehouse sprzedaje broń palną - dużo broni palnej. Firma oferuje oczywiście również sprzęt kempingowy i wędkarski, ale kogo my oszukujemy? Jest to jedno z najlepszych miejsc do korzystania z praw wynikających z Drugiej Poprawki, co oczywiście jest tematem niesłychanie skandalicznym.

Dlaczego więc warto zaopatrzyć się w SPWH? Nie mogę wypowiadać się na temat motywacji Burry'ego, ale może ona wynikać z dużego poparcia społeczności sportów strzeleckich i zainteresowania bronią palną w ogóle. Z pewnością inne akcje są bardziej ryzykowne, ale Burry jest prawdopodobnie bardziej skłonny do podejmowania ryzyka i dlatego powinien być śledzony i słuchany przez inwestorów o podobnych zainteresowaniach.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet