S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Wiadomości kryptowalutowe: PayPal obsługuje teraz wypłaty w kryptowalutach, czy doczekamy się masowej adopcji?

Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost popularności kryptowalut w ostatnich latach, największe światowe marki zostały bezpośrednio zmuszone do zastanowienia się, jak wykorzystać ten trend. Ważną decyzję w tym kierunku podjęła firma PYPL, która dodała dodatkową funkcjonalność kryptowalutową do swojej platformy transferów płatności.

PayPal i kryptowaluty

PayPal $PYPL+0.0% ogłosił dziś, że będzie teraz pozwalał użytkownikom na wysyłanie niektórych płatności kryptowalutowych do zewnętrznych portfeli. Informację tę przekazał w komunikacie prasowym starszy wiceprezes i dyrektor generalny Jose Fernandez da Ponte:

"Mamy przyjemność ogłosić, że od dziś PayPal obsługuje natywne przesyłanie kryptowalut między PayPal a innymi portfelami i giełdami. Ta funkcja była konsekwentnie oceniana przez użytkowników jako jedno z najbardziej pożądanych ulepszeń, odkąd zaczęliśmy oferować możliwość zakupu kryptowalut na naszej platformie."

https://youtu.be/LRPdnGUOiqo?t=37

Od 7 czerwca uprawnieni klienci w Stanach Zjednoczonych będą mogli przekazywać obsługiwane kryptowaluty do systemu PayPal. Będą mogli również przenosić kryptowaluty z systemu PayPal na adresy zewnętrzne "w tym giełdy i portfele sprzętowe", a także "wysyłać kryptowaluty do rodziny i przyjaciół w systemie PayPal w ciągu kilku sekund, bez żadnych opłat za wysyłanie i odbieranie oraz opłat sieciowych".

Dzięki temu klienci PayPal będą mogli korzystać z kryptowalut u "milionów sprzedawców" na platformie. Zmiana ta niesie ze sobą szereg implikacji związanych z rosnącą liczbą przypadków użycia kryptowalut na całym świecie i stanowi krok naprzód dla firmy.

Na koniec zaznaczam, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Ogłoszenie PYPL zostało przekazane przez Shrey Dua.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet