S&P 500 ^GSPC
5,093.62
+0.47%
Nvidia NVDA
$797.30
+2.66%
Alphabet GOOG
$138.73
+0.95%
Tesla TSLA
$203.58
+0.76%
Meta META
$487.46
+0.71%
Amazon AMZN
$173.75
+0.34%
Apple AAPL
$181.89
+0.26%
Microsoft MSFT
$408.18
+0.11%

Rivian i 2 inne akcje, które mogą przynieść 100% wzrost wartości w tym roku

Dawno nie widziałem tak szalonej prognozy, w której strzelano by do setek procent, jakby to był wyścig. Chciałbym to teraz zmienić i skupić waszą uwagę na typowych hodowcach, dla których te szalone prognozy są tworzone. Przyjrzyjmy się trzem akcjom, które w tym roku znacznie potaniały i mogą się nawet podwoić.

Po ostatnich spadkach wydaje się, że artykuły Rivian straciły grunt pod nogami, ale wraz z perspektywą możliwego rynku byka te akcje EV powracają z impetem.

1) Bionano $BNGO+5.1%

Źródło.

Wciąż pojawiają się nowe dowody, które wskazują na obiecujące możliwości systemu Saphyr firmy Bionano w zakresie analizy DNA. W ubiegłym miesiącu firma ogłosiła wyniki badań nad zdolnością systemu Saphyr do wykrywania wariantów strukturalnych (SV) u pacjentów z AML, nowotworem krwi często występującym u dzieci.

Zgodnie z wynikami recenzowanego badania przeprowadzonego w Niemczech, Saphyr był w stanie zidentyfikować znacznie więcej SV niż metody konwencjonalne w 70% przypadków. "Uważa się, że te SV są bardzo ważne dla zrozumienia (rozwoju) AML" - powiedział Bionano. Firma dodaje, że Saphyr może być szczególnie przydatny w przypadku 30% niemieckich dzieci z AML, u których nie występują znane objawy choroby.

Firma Bionano ogłosiła również wyniki badań nad zdolnością aparatu Saphyr do wykrywania nieprawidłowości chromosomalnych, które mogą być przyczyną niepłodności, nawracających utrat ciąży lub wad genetycznych. Podobno badacze byli pod wrażeniem szybkości i dokładności systemu Saphyr. Badanie zostało przeprowadzone w Chinach, co sugeruje, że Bionano może być o krok od wejścia na ten ogromny rynek.

Biorąc pod uwagę ogromną wartość systemu Saphyr, Bionano może wkrótce ogłosić umowy partnerskie z największymi firmami. Takie sojusze są głównym powodem, dla którego jest to jedna z akcji, która może się podwoić w tym roku.

2) Rivian $RIVN+3.5%

Źródło.

Wielu recenzentów nie kryje zachwytu nad modelem R1T.

Consumer Reports niedawno nazwał ten elektryczny pojazd "ultraszybkim, bardzo sprawnym i pełnym innowacyjnych funkcji".

Tymczasem Mizuho Americas oczekuje, że spółka zwiększy produkcję i obniży koszty w drugiej połowie roku. Mizuho prognozuje, że EBIT Riviana osiągnie punkt krytyczny do 2024 r. i utrzymuje cenę docelową oraz 80 USD z rekomendacją "kupuj".

Ogromna liczba zamówień z firmy Amazon oraz duża inwestycja George'a Sorosa dobrze wróży perspektywom firmy Rivian.

3. Wtyczka Zasilanie $PLUG+7.9%

Źródło.

Rządy i duże firmy wciąż podejmują nowe kroki, aby zachęcić do stosowania ekologicznego wodoru. Firma Plug Power, która staje się wiodącym producentem tego paliwa i produkuje elektrolizery do jego wytwarzania, jest bardzo dobrze przygotowana do wykorzystania tego trendu.

Na przykład na początku tego miesiąca UE ogłosiła plany produkcji dziesięciu milionów ton ekologicznego wodoru do 2030 r. i importu kolejnych dziesięciu milionów ton do tego samego czasu. Ponadto w waszyngtońskiej dwustronnej ustawie o infrastrukturze przewidziano 10 mld USD na wsparcie wdrażania technologii wodorowych.

W międzyczasie firma TGS Green Hydrogen planuje wydać 840 mln USD na uruchomienie "zakładów produkujących zielony wodór" w Wietnamie, a kilka firm zainwestuje do 10 mld USD w zielony wodór w Egipcie.

Ze swojej strony firma Plug Power ogłosiła na początku tego miesiąca, że zbuduje największą na świecie instalację ekologicznego wodoru i opracuje elektrolizer o mocy jednego gigawata dla firmy H2 Energy Europe, zajmującej się produkcją wodoru. Ponadto firma Plug planuje sprzedawać Walmartowi do 20 ton płynnego zielonego wodoru dziennie do zasilania wózków widłowych.

Disclaimer: Zainspirowany artykułem Larry'ego Ramera, nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet