S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Potwierdza się scenariusz niedźwiedzia: Akcje Intela spadają o 5%, ponieważ firma prawdopodobnie nie zrealizuje…

Dla wielu inwestorów przyszłość firmy Intel jest bardzo trudna, co potwierdzają ostatnie komentarze zarządu, który przedstawił inwestorom aktualne informacje. Analitycy INTC nie byli jednak zbyt zadowoleni i natychmiast zaczęli obniżać szacunki dotyczące przyszłych zysków. Oto ich komentarze.

Akcje INTC spadają o 5% od środowego popołudnia

Oto, co powiedział David Zinsner, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy firmy Intel $INTC+0.0%,podczas konferencji.

"Strona makro jest wyraźnie słabsza, a na nas, tak jak na wszystkich innych, będą miały wpływ wydarzenia makroekonomiczne, które ostatnio miały miejsce tutaj i które będą miały wpływ na praktycznie wszystkich, nie tylko w branży półprzewodników, ale także na całym świecie, jeśli chodzi o korporacje. Po drugie, w tym kwartale mamy do czynienia z trzema rodzajami czynników utrudniających, o których mówiliśmy".

Te komentarze skłoniły analityków do zmiany prognoz dla akcji INTC. Poniżej przedstawiamy je w skrócie!

  • Analityk Citi Christopher Danely obniżył szacunki dotyczące przychodów i zysku na akcję dla 2022 r. Oczekuje on również, że Intel nie spełni szacunków za bieżący kwartał.
  • Analityk SMBC Nikko Securities America Srini Pajjuri obniżył swoją cenę docelową dla akcji INTC do 54 USD z 62 USD. Obniżył także swoje szacunki na 2022 r. dla spółki produkującej układy scalone.

Korekty w dół szacunków analityków zawsze są negatywne dla spółki, zresztą widzieliśmy to dzisiaj na akcjach Altria Group, które również zareagowały kilkuprocentowym spadkiem. Ważniejsze jest jednak skupienie się na długoterminowym horyzoncie czasowym firmy i na tym, jak będzie sobie radzić nie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, ale w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Należy pamiętać, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Informacje zawarte w tym artykule zaczerpnąłem od analityka Williama White'a.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet