S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Transport jako doskonała inwestycja, która zapewnia silny wzrost i dywidendy od 12-20%.

Dziś przyjrzymy się jednemu z zaniedbanych, ale jakże potężnych sektorów, któremu nie poświęca się zbyt wiele miejsca i uwagi. Przedstawię Ci dwie firmy działające w sektorze transportowym. Porozmawiamy o spółkach, które od początku roku odnotowują prawie 50% wzrost i wypłacają jedną z największych (procentowo) dywidend. Jakie to są firmy?

Moim zdaniem inwestowanie w akcje firm spedycyjnych jest raczej pomijane.

Dlaczego warto śledzić te akcje właśnie teraz?

Przede wszystkim dlatego, że w związku z niedawnymi blokadami w Chinach i niektórych największych portach świata istnieje duży popyt. Wobec zakłóceń i zaległości w łańcuchu dostaw oraz inflacji konsumenci muszą zaabsorbować wzrost cen, co tylko zwiększy stabilność, wzrost i dywidendy.

Te dwie akcje powinny znaleźć się na radarze każdego inwestora poszukującego obiecujących spółek żeglugowych:

1) Golden Ocean $GOGL-1.8%

47,76% YTD, plus dywidenda w wysokości 12,45%? To wcale nie wygląda źle.

Właściciel i operator 81 statków do przewozu suchych ładunków masowych, firma żeglugowa Golden Ocean Group Limited z siedzibą na Bermudach ($GOGL-1.8% ) obsługuje i transportuje statki przewożące-1.8% towary masowe, takie jak rudy, węgiel, zboże i nawozy.

  • Wiemy, że wydobycie, produkcja, a co za tym idzie - transport towarów - jest na wysokim poziomie w kontekście wojny i inflacji.

Spółka spodziewa się wzrostu stawek frachtowych w nadchodzących kwartałach, ponieważ oczekuje, że popyt na suche ładunki masowe będzie przewyższał ich podaż.

Cena akcji jest bardzo dobra, a ich dynamika ogromna. Jednakże wzrost i rentowność Grupy Golden Ocean są również silnymi wskaźnikami, że atrakcyjność stopy dywidendy, wzrost i zdolność spółki do dalszego wypłacania dywidendy powinny przetrwać próbę czasu.

  • USD GOGL-1.8% odnotowuje ogromny wzrost, na który wpływają rosnące koszty, w tym stawki frachtowe, oraz wzrost popytu w przemyśle.

Finansowa strona przedsiębiorstwa

Przez pięć kolejnych kwartałów spółka $GOGL-1.8% osiągała lepsze wyniki finansowe zarówno w górnym, jak i dolnym segmencie, a ostatni kwartał doprowadził do dwóch korekt w górę w ciągu 90 dni. EPS w wysokości 0,53 USD przewyższył szacunki analityków, pokonując ich o 0,16 USD, a przychody w wysokości 208,91 mln USD przekroczyły szacunki o 21,20 mln USD, co stanowi wzrost o 75,82% w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie spółka dysponuje środkami pieniężnymi z działalności operacyjnej w wysokości 677,44 mln USD.

2) Star Bulk Carriers Corp .$SBLK-1.8%

Nie mamy tu tak silnego wzrostu, ale rekompensuje to znacznie wyższa dywidenda.

  • Nie spodziewam się, że za mojego życia ponownie spojrzę na spółki ATH (ponad 900 USD), ale w obecnych warunkach może to być niezły zakup.

Firma Star Bulk Carriers Corp. wypłaciła dywidendę w wysokości 1,65 USD za I kwartał, osiągając najbardziej solidne wyniki w swojej historii. $SBLK-1.8% jedna z bardziej popularnych akcji żeglugowych do kupienia w czasie globalnego kryzysu żeglugowego. Dzięki ciągłemu rozwojowi sytuacji, ogromnemu impetowi i rentowności dywidendy na poziomie 20,58%, $SBLK-1.8% nadal znajduje się w trendzie wzrostowym, co z pewnością cieszy akcjonariuszy.

Globalna firma zajmująca się przewozem ładunków masowych, takich jak ruda żelaza, węgiel, zboże, nawozy i wyroby stalowe, wykorzystała kryzys w branży żeglugowej, który dotknął jedne z największych światowych węzłów komunikacyjnych, takie jak Szanghaj oraz Maritime and Port Authority of Singapore.

Najlepiej ujął to Michael Sapir, dyrektor generalny ProShares:

"Pandemia nie tylko uwypukliła kryzys, z jakim boryka się globalny łańcuch dostaw, ale także stworzyła doskonałą okazję do inwestowania w firmy, które dążą do zapewnienia rzeczywistych rozwiązań i przyjęcia nowych technologii, które mogą zrewolucjonizować światowy handel".

Wzrost i rentowność $SBLK-1.8%

Ostatnie wyniki $SBLK-1.8% są oszałamiające, biorąc pod uwagę, że poprzedni EPS za IV kwartał w wysokości 2,96 USD został pobity o 0,44 USD, a przychody w wysokości 427,64 mln USD zostały pobite o prawie 200%.

Wyniki finansowe za I kwartał 2022 r. były równie imponujące: zysk na akcję (EPS) w wysokości 1,72 USD był wyższy o 0,32 USD, a przychody w wysokości 307,48 mln USD były wyższe o 31,28 mln USD, co oznacza wzrost o 91,68% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Wniosek

Podsumowując, oceniam obie firmy jako bardzo ważne i niezastąpione, co jest jedną z cech, których inwestor powinien szukać w potencjalnej inwestycji. W przypadku obu spółek spodziewam się silnego wzrostu, któremu towarzyszyć będzie silna dywidenda, która może nadal rosnąć. Zwłaszcza w Chinach sytuacja wraca do normy, co z pewnością wpłynie na zwiększenie liczby dostaw. Ogólnie rzecz biorąc, obie firmy charakteryzują się dużym popytem, którego zaspokojenie nie będzie stanowiło problemu. Ponadto przewożą one głównie ważne towary, których ilość rośnie z dnia na dzień i które są potrzebne.

  • Czy inwestujesz w firmy transportowe?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet