S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Nio uzavírá 5 denní sérii růstu a vstupuje na trh s propadem, který je odrazem výsledků za další čtvrtletí

Nechme minulost minulostí a podívejme se, co stojí za ukončením 5 denní série růstu společnosti $NIO+0.3%. Na jedné straně máme konečné vyjádření ke spolupráci s AMD, kterou vedení Nia definitivně popřelo. Na druhé straně jsou finanční výsledky za uplynulý kvartál, který ''nečekaně'' nenaplnil očekávání, což se ihned podepsalo na pre-marketu v podobě ztráty přes 7%. Přehled výsledků a dalších novinek naleznete níže.

Slabší čtvrtletí bylo z větší části očekávané na základě covidových výluk v Číně.

Nio, jeden z předních čínských výrobců elektromobilů, oznámil ve čtvrtek před otevřením trhu zisky za první čtvrtletí. 

  • Čínská společnost vykázala upravený zisk na akcii (EPS) ve výši -0,13 USD při tržbách 1,56 miliardy USD. Wall Street očekávala ztrátu 0,16 dolaru na akcii při tržbách 1,48 miliardy dolarů.
  •  Tržby za čtvrtletí vzrostly meziročně o 24 %. Nio dodalo 25 768 vozidel ve čtvrtletí končícím březnem. Toto číslo zahrnuje 4 341 (ES8), 13 620 (ES6), 7 644 (EC6) a 163 (ET7). To znamená, že dodávky Nio vzrostly meziročně o 28,5 % a oproti poslednímu čtvrtletí o 2,9 %. 
  • Pro současné čtvrtletí nio uvedlo, že dodá 23 000 - 25 000 vozidel, což je pokles kvůli odstávkám výroby způsobeným vládními covidovými omezeními v dubnu a květnu. Management nyní očekává tržby za Q2 mezi 1,47 a 1,59 miliardami dolarů. Wall Street předpovídala pro druhé čtvrtletí tržby ve výši 1,79 miliardy dolarů. 
  • Hodně investorů klade důraz na klesající marže, což není vůbec dobrá známka, ale na druhou stranu to bylo více než jen očekávané při pohledu na masivní investice na rozvoj a vývoj baterií a dalších inovací, které budou hnát společnost výš.

Poté, co se na začátku týdne objevily zprávy, že Nio dosáhl partnerství s výrobcem čipů AMD, výrobce EV nyní tato tvrzení popírá. Je to obzvláště zvláštní situace, protože AMD vydala video na čínské platformě sociálních médií Weibo. Společnost Nio od té doby požádala AMD o odstranění videa z platformy.

Kdy se dočkáme zlepšení?

Vedení společnosti uspořádalo analytický hovor a následující jsou klíčové poznatky.

  • Nedávné pozitivní politiky zavedené čínskými vládami na různých úrovních na podporu spotřeby automobilů a povzbuzení nákupu nových energetických vozidel (NEV) dále zvýší poptávku po výměnách a dalších nákupech špičkových inteligentních elektrických vozidel. $NIO+0.3% bude i nadále zvyšovat kapacitu v celém dodavatelském řetězci a je přesvědčena, že ve druhé polovině roku dosáhne rychlého nárůstu dodávek.

Nové objednávky společnosti $NIO+0.3% v květnu dosáhly rekordní výše, zejména objednávky ET7, které si vedly silně, a společnost je přesvědčena, že ve druhé polovině roku dosáhne rychlého nárůstu dodávek.

$NIO+0.3% také očekává, že hrubá marže se od třetího čtvrtletí zotaví, protože jsou dodávány nové produkty, zvyšují se tržby na vozidlo a stoupá objem výroby.

  • Ve třetím čtvrtletí nio uvolní funkci NOP+, což je vlastně podklad pro vylepšení autonomní jízdy.
  • Tento měsíc $NIO+0.3% uvede model ES7 a zahájí sériovou výrobu a dodávky koncem srpna.
  • Společnost Nio také dokončila jednu z dalších větších výrobních linek v NeoParku. 

Nedávno jsem také psal, že se $NIO+0.3% hodlá zaměřit na zdražení svých automobilů (tak jako to už udělala konkurence). Avšak $NIO+0.3% stále dodává objednávky před zvýšením ceny a příspěvek k hrubé marži z nárůstu cen bude realizován pouze ve zprávě o zisku za třetí čtvrtletí.

Nejvíce se aktuálně spekuluje o nové továrně na výrobu, která by s největší pravděpodobností mohla zavítat do Maďarska. Také se hodně mluví o továrně v USA, ale stále nemáme žádné potvrzení o těchto údajích.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 1048 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Jsem si říkal co se to děje 😄 Celkově ale čínské akcie dnes padají , nevíte co zatím stojí?

nové uzavírky v Šanghaji, kde sídlí mnoho čínských firem...

Marže se v budoucnu srovnají. Výsledky nejsou překvapivé v důsledku výluk v Číně. Kdyby tyto výluky nepřišly, tak si myslím, že bude společnost pokračovat v silném růstovém trendu, který stejně přijde do pár let.

Vidím to podobně. Sice teď hodně investují do výroby a vývoje, ale to nemění nic na faktu, že společnost má masivní poptávku, kterou když budou stíhat plnit, tak jedeme to the moon 🚀

..kde vidite data pro tu masivni poptavku?