S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

3 akcje, które mają szansę wyprzedzić META

Nie da się ukryć, że Meta Platforms $FB+0.5% - spółka znana wcześniej jako Facebook - była dochodową akcją. Chociaż od września ubiegłego roku cena akcji spadła prawie o połowę, to nadal znajduje się ona o rząd wielkości powyżej najniższego poziomu po IPO w 2012 roku. Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są jednak gwarancją przyszłych rezultatów. Następne 10 lat może wyglądać zupełnie inaczej niż ostatnie 10 lat, a spółki wymienione poniżej wyglądają naprawdę bardzo atrakcyjnie.

Te trzy spółki są dobrze przygotowane do osiągnięcia lepszych wyników niż Meta.

Ponieważ flagowy portal społecznościowy Facebook firmy Meta zaczyna wykazywać oznaki spowolnienia wzrostu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że następne 10 lat dla firmy może być rzeczywiście słabe. Może nadszedł czas, aby zamiast pozostawać w defensywie, zacząć szukać nazw o bardziej sprawdzalnych perspektywach wzrostu.

1. firma Nvidia $NVDA-1.3%

Znana jest jako marka komputerowych kart graficznych, które uwielbiają gracze gier wideo, choć ich technologie można znaleźć także w komputerach stacjonarnych i laptopach. Większym motorem wzrostu, który można przeoczyć w przypadku firmy Nvidia, jest jednak jej działalność w zakresie przetwarzania danych w centrach danych. Z 8,3 mld USD przychodów firmy Nvidia w ubiegłym kwartale, nieco ponad 3,7 mld USD pochodziło od operatorów centrów danych poszukujących nowszych i lepszych technologii. W rzeczywistości, przy 83% wzroście przychodów w skali roku, centra danych są obecnie największym biznesem firmy Nvidia.

A to dopiero początek.

Okazuje się, że ta sama architektura przetwarzania, która napędza karty graficzne, doskonale nadaje się do zastosowań sztucznej inteligencji (AI), która jest co najmniej szybko rozwijającym się rynkiem. Firma Polaris przewiduje, że rynek infrastruktury AI będzie rósł w średnim tempie ponad 27% rocznie od chwili obecnej do 2030 r. Firma Nvidia jest przygotowana do przejęcia większej niż sprawiedliwa części tego wzrostu. Na przykład systemy DGX A100 zostały zaprojektowane i zbudowane od podstaw specjalnie z myślą o rynku sztucznej inteligencji. Przedsiębiorstwa są zachwycone możliwościami, jakie daje ta technologia w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji - od zarządzania energią, przez obrazowanie medyczne, po zwalczanie przyszłych pandemii i wiele innych...

2. Adobe $ADBE-0.1%

Adobe to kolejna firma technologiczna, która jest czymś znacznie więcej i zrobiła o wiele więcej, niż się inwestorom wydaje. Firma Adobe jest prawdopodobnie znana jako nazwa oprogramowania, które umożliwia użytkownikom sieci wydajne zarządzanie plikami PDF. Niektórzy mogą również wiedzieć, że program Adobe Photoshop był pionierem na rynku oprogramowania do cyfrowego przetwarzania obrazu i tworzenia grafiki. Firma wyszła jednak daleko poza oprogramowanie graficzne i zarządzanie dokumentami online.

Obecnie jest to firma, która pomaga firmom posiadającym strony internetowe zoptymalizować każdy aspekt ich obecności w sieci. Oparta na chmurze platforma o nazwie Creative Cloud znacznie rozszerza możliwości oryginalnego programu Photoshop, a firmowa chmura Experience Cloud zapewnia narzędzia do dostosowywania stron internetowych do potrzeb poszczególnych użytkowników. Zarządzanie treścią, handel elektroniczny i kampanie marketingowe również należą do repertuaru tej platformy. Możliwe, że nie zdając sobie z tego sprawy, użytkownik odwiedził witrynę, która została dostosowana za pomocą narzędzi Adobe.

W szczególności usługi Experience Cloud i Creative Cloud są oferowane na zasadzie subskrypcji. Mimo że miesięczna opłata jest stosunkowo niewielka, jest to przychód cykliczny, co oznacza, że firma Adobe musi stale wprowadzać nowe wersje swojego oprogramowania. Ten zmieniający się model biznesowy jest jednym z głównych powodów, dla których przychody nadal rosną w tempie dwucyfrowym. Oczekuje się, że w tym roku nastąpi poprawa o 13%, a w przyszłym roku wzrost o 15%.

3. Salesforce $CRM+0.2%

Salesforce to jedna z pierwszych nazw chmury obliczeniowej w sieci. Została uruchomiona w 1999 r., zanim termin"chmura obliczeniowa" stał się powszechny. Biorąc pod uwagę, jak wiele czasu upłynęło od tego czasu i jak duża konkurencja pojawiła się na rynku oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami, można z łatwością założyć, że firma najlepsze czasy ma już za sobą. A jeśli chodzi o czasy wysokiego wzrostu, to należą one już do przeszłości.

Jednak jak na 23-letnią firmę, Salesforce wciąż ma zaskakująco dużo sztuczek w rękawie. Udoskonalenia, takie jak rozbudowa narzędzi do automatyzacji zadań i umożliwienie użytkownikom bezpośredniego połączenia z popularną platformą społecznościową TikTok, to tylko kilka z aktualizowanych powodów, dla których społeczność analityków przewiduje 20% wzrost przychodów w tym roku. Akcje nie są tanie, należy zauważyć, że ich cena jest ponad 40-krotnie wyższa od oczekiwanego zysku na akcję w bieżącym roku obrotowym. Ponieważ oczekuje się, że w przyszłym roku zyski te wzrosną o 22%, przy prognozowanym 18% wzroście przychodów, akcje te są prawdopodobnie warte swojej wysokiej ceny.

Ja osobiście jestem zdania, że Meta wykazuje oznaki "słabości" i daję im szansę, być może w połączeniu z metaverse, które może dać im kopa, ale jeśli tak się nie stanie, to prawdopodobnie czeka ich dość trudny okres. Nvidia jest dla mnie zdecydowanie bardzo interesująca :) Nie jestem jednak doradcą inwestycyjnym, a jedynie inwestorem indywidualnym, dlatego przed dokonaniem inwestycji należy przeprowadzić własne, szersze badania na temat danej firmy.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet