S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Velkolepý triumf společnosti Alibaba se nakonec nekoná: Čínský regulátor vyvrátil zprávy o případném IPO Ant Group

Akcie společnosti Alibaba během odpoledního obchodovaní klesají o více něž 7 %. Propad přichází poté, co čínský regulátor vyvrátil zprávu, že Peking směřuje k povolení dceřiné společnosti BABA provést dlouho plánovanou primární veřejnou nabídku akcií (IPO).

Alibaba Group Holding Limited

Od října 2020 čínská vláda blokovala skupině Ant Group realizaci plánovaného IPO. Alibaba má ve společnosti, která se specializuje na fintech, 33% podíl. V důsledku toho má Alibaba na dokončení IPO společnosti Ant eminentní zájem.

Kolísání akcií BABA

Agentura Bloomberg dnes ráno informovala, že čínské úřady nedávno jmenovaly skupinu lidí, která má IPO společnosti Ant znovu posoudit. Akcie Alibaba $BABA+0.0% po zveřejnění této zprávy vyskočily v předobchodní fázi o 7 %. Následně však Čínská komise pro regulaci cenných papírů tuto zprávu vyvrátila a akcie Alibaby se ponořily do červených čísel.

Komise nicméně upřesnila, že je nakloněna tomu, aby čínské internetové společnosti prováděly IPO v zahraničí. V posledních několika dnech optimismus vůči čínským akciím obecně a vůči společnosti Alibaba zvláště prudce vzrostl. Mezi faktory, které stály za oživením, patřilo rozhodnutí Číny schválit 60 nových videoher a zmírnění opatření na zmírnění dopadů Covid-19 v Pekingu. K náladě přispělo také zmírnění trestů, které byly dříve uloženy společnosti Didi Global, jež se zabývá sdílením jízd.

Kromě popření zprávy agentury Bloomberg ze strany vládních představitelů jsou v Šanghaji zavedena nová omezení týkající se koronaviru, která dnes zatěžují čínské akcie. Ve městě sídlí mnoho největších finančních společností v zemi.

Upozorňuji, že se nejedná o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Informace uvedené v článku jsem čerpal od analytika Larryho Ramera. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 825 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

moc nerozumím, proč to pořád blokují

s Jackem Ma si snad už vyřídili, tak by mohli dát babě pokoj

tohle bude ještě na dlouho, Čínská vláda si prostě dělá co se jí zachce :/