S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

7 najlepszych akcji związanych z energią słoneczną, które mogą znacząco zyskać na przejściu na energię odnawialną

Branża energii słonecznej, która jest ściśle powiązana z szerszym sektorem energii odnawialnej, jest z natury atrakcyjna. Jest to w dużej mierze droga, którą obrała Europa, dążąc do zbudowania infrastruktury opartej na odnawialnych źródłach energii. Stany Zjednoczone również koncentrują się na odnawialnych źródłach energii, starając się zmniejszyć zależność od energii z zagranicy. Dzięki dużemu popytowi na panele słoneczne w najbliższych latach wzrost tych 7 firm wyniesie kilkadziesiąt procent.

Panele słoneczne jako opcja dla zielonej gospodarki

Wiele azjatyckich spółek z sektora energii słonecznej zanotowało gwałtowne wzrosty na początku tygodnia w odpowiedzi na oświadczenie prezydenta Bidena o zniesieniu ceł na producentów paneli słonecznych. Pełny artykuł tutaj: Po wczorajszym oświadczeniu prezydenta Bidena akcje sektora energetyki słonecznej stają się bardziej interesujące niż kiedykolwiek.

First Solar $FSLR+2.9%

Jedna z najpopularniejszych spółek wśród akcji słonecznych do kupienia,First Solar, dostarcza przede wszystkim panele słoneczne i elektrownie fotowoltaiczne. Ponadto firma oferuje usługi budowlane i konserwacyjne oraz procesy recyklingu sprzętu związanego z energią słoneczną. First Solar odróżnia się od konkurencji ultranowoczesną technologią półprzewodnikową, która pozwala na zwiększenie wydajności i trwałości modułów.

Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej prawie 8 mld USD, FSLR jest jedną z większych giełd energii słonecznej, którą warto kupić. Od początku roku spadł o ponad 18%.

Canadian Solar $CSIQ-3.6%

Canadian Solar koncentruje sięna projektowaniu, produkcji i dystrybucji modułów dla klientów indywidualnych, komercyjnych i przemysłowych . Oprócz modułów, Canadian Solar oferuje również inwertery i zestawy systemowe. Jak podaje strona internetowa firmy, posiada ona biura w 23 krajach i regionach na sześciu kontynentach oraz 20 zakładów produkcyjnych w Azji i obu Amerykach.

Korzystając częściowo z ponownego zainteresowania rozwiązaniami w zakresie energii odnawialnej, firma Canadian Solar odnotowała w pierwszym kwartale tego roku przychody w wysokości 1,25 mld USD, co stanowi wzrost o prawie 15% w porównaniu z przychodami w wysokości 1,09 mld USD w poprzednim kwartale.

SolarEdge Technologies $SEDG-5.5%

FirmaSolarEdge Technologieszajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu i technologii dla macierzy fotowoltaicznych (wielu połączonych ze sobą paneli słonecznych). SolarEdge oferuje usługi optymalizacji tych systemów oraz rozwiązania w zakresie monitorowania.

Firma SolarEdge, która cieszy się dużym popytem ze względu na zwiększoną koncentrację na infrastrukturze energii odnawialnej, osiągnęła w I kwartale 2022 r. sprzedaż na poziomie 655 mln USD. Stanowiło to wzrost o prawie 62% w porównaniu z 405 mln USD w poprzednim kwartale. Ponadto w ostatnim kwartale firma odnotowała zysk netto w wysokości 33 mln USD, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Enphase Energy $ENPH-1.7%

Enphase Energy, globalna firma zajmująca się technologiami zarządzania energią, przyciągnęła uwagę rynku swoimi rozwiązaniami w zakresie bateryjnych magazynów energii. Dzięki akumulatorom Enphase IQ domy wyposażone w baterie słoneczne mogą pobierać energię pomimo przerw w dostawie prądu. System może również dostarczać energię nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych, takich jak deszcz, śnieg, śnieg ze śniegiem i lód.

Nie jest zaskoczeniem, że firma Enphase odnotowała dobre wyniki w pierwszym kwartale 2022 roku, generując 441 milionów dolarów przychodu. Stanowi to wzrost o 46% w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie kurs ENPH wzrósł o 13% od początku roku.

JinkoSolar $JKS-2.9%

JinkoSolar, chińska firma , koncentruje się na produkcji ogniw słonecznych, modułów i innych materiałów związanych z tą branżą. Chińska gospodarka nie jest bastionem zaufania po tym, jak nakazane przez rząd zamknięcia zakładów spowodowały poważne wysiłki na rzecz złagodzenia skutków kryzysu. Jednak szersze przeszkody, które sprawiły, że wiele osób zaczęło kwestionować inwestycje w Chinach, nie osłabiły entuzjazmu wobec JKS. W rzeczywistości jest to jedna z najlepiej radzących sobie akcji spółek solarnych, która od początku roku zyskała ponad 44%.

Część tego wzrostu wynika z ogromnego zasięgu firmy, która oprócz rynku krajowego obsługuje klientów w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Daqo New Energy $DQ+7.1%

Inna chińska firma z branży solarnej , Daqo New Energy, zajmuje się produkcją krzemu monokrystalicznego i polikrystalicznego, głównie do wykorzystania w systemach fotowoltaicznych. Mimo że inwestowanie w drugą co do wielkości gospodarkę świata wydaje się ryzykowne, DQ jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji spółek solarnych do kupienia w długim terminie.

Daqo jest jedną z najlepiej radzących sobie spółek z branży solarnej - DQ zyskała 52% od początku roku. Biorąc pod uwagę fakt, że Chiny najwyraźniej odwracają się od węglowodorów pochodzących z Rosji, DQ jest interesującą spółką, którą warto dodać do swojego portfela.

SunPower $SPWR-3.4%

FirmaSunPower sprzedaje, instaluje i finansuje produkty solarne, takie jak panele, akumulatory, sprzęt montażowy i oprogramowanie monitorujące.

Ostatnio SunPower i Ikea, sprzedawca detaliczny artykułów wyposażenia wnętrz, ogłosiły partnerstwo, którego celem jest zwiększenie dostępności energii słonecznej. Program ten może potencjalnie obniżyć koszty energii, zwiększając jednocześnie ogólny zrównoważony rozwój. Z finansowego punktu widzenia SunPower jest w fazie rozwoju. W pierwszym kwartale 2022 r. firma odnotowała przychody w wysokości 350 mln USD, co oznacza wzrost o 46% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Zawsze przeprowadzaj własną analizę. Analitykiem ds. akcji słonecznych jest Josh Enomoto.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet